beklentisiz olabilmek

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Forumda gezerken evlilikle ilgili bir arkadas cok guzel bir yorum yapmis, aslinda abla diyim, cok begendim yorumunu ve ayri bir konu basligi olmaya deger buldum. Beklentiler konusunda neler dusunuyoruz paylasalim. Bence insan beklentisiz (eşinden bile olsa) ve kendine yeten biri oldugunda, daha mutlu ve hayranlik uyandiran, cevresine insan toplayan biri oluyor.

Bayanın yorumu soyle;

37 yıllık evliyim .tabiki inişler çıkışlar oluyor.ama kadına hele anneyse çok fedakarlıklar düşüyor.karşıdan (bu kim olursa olsun)hiç bir şey beklememeyi öğreniyorsunuz.içten gelerek yapılıyor fedakarlıklar.ben karşılık görmedim deme şansınız olmamalı.karşılık beklediğiniz zaman.. .işte o zaman bittiğiniz andır.
beklemediğiniz anda gelen karşılık en tatlı andır.ben o şanslılardanım...

beklenti hayal kırıklığı yaratır ama beklentisiz olmak hayatın ve insanın kendisine öğrettiği bişeydir.her kulun becerebileceği bi davranış değildir...

37 yıllık evliyim .tabiki inişler çıkışlar oluyor.ama kadına hele anneyse çok fedakarlıklar düşüyor.karşıdan (bu kim olursa olsun)hiç bir şey beklememeyi öğreniyorsunuz.içten gelerek yapılıyor fedakarlıklar.ben karşılık görmedim deme şansınız olmamalı.karşılık beklediğiniz zaman.. .işte o zaman bittiğiniz andır.
beklemediğiniz anda gelen karşılık en tatlı andır.ben o şanslılardanım...[/QUOTE]

Biz iki kız kardeşiz ikimizde evliyiz ...annem bize hep bu cümleleri söyler evliliğimizde hep mutlu olmamız için...

gerçekten çok doğru söylemiş
beklentisiz yapılmalı bazı şeyler
tabi yapabilene

bizde hep annem söylüyor sabretmeli ve hersıkıntıya gögüs germemizi tembihliyor amaherşeye katlanırım ama sevgiziliğe asla

X