Beklemek mi tüp bebek mi

denizirmakss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2019
535
715
29
Merhaba arkadaşlar ,
Biz eşimle 3 buçuk yıldır bebek düşünüyoruz fakat gebelik gerçekleşmiyor. İş yoğunluğu dolayısıyla vakit ayıramadığım için hastaneye doğru düzgün gidemedim. Son 1 yıldır sperm testi , hsg, hormon testi gibi testleri yaptırıp iyi bir hastaneye gidiyoruz. Benin yaşım 27 eşimin yaşı 32 . Her şeye bakıldı normal. Doktorum, klomen +ovitrelle tedavisine başladı. Bu ay 4. Denememiz. 1 Mayıs’ta çatlatma iğnesi oldum , adeti bekliyorum. Umudum ne yazık ki yok. Ve bende adet olacağımı düşündüğüm için bir planlama yapmak istiyorum. Çok herkese bişeyleri anlatabilen biri değilim . Sizler dışında akıl alacağım kimse yok açıkcası. Ben diyorum ki adet olduğumda artık tüp bebeğe direk yöneleyim. Tekrar klomen ile vakit kaybetmek istemiyorum ki burdan okuduğum kadarıyla bundan sonraki evrede genellikle doktorlar Aşılamayı öneriyorlar . Doktorum tüp bebek yada aşılamaya dair herhangi bir şey söylemedi bende sormadım. Zaman kaybetmek istemiyorum açıkcası bana akıl verin lütfen. Şimdiden teşekkür ederim

Tüp bebek sürecinin son aşamasında biri olarak söylüyorum ki bu süreç çok kolay bir süreç değil.elvette sizi korkutmak için demiyorum ama psikolojik olarak çok sağlamlık gerekiyor.bizde iki taraflı da bazı şeyler yolunda değildi son çare olarak bize tüp bebek dendi klomen kullandın ben de eşim.de ama aşılama vakit kaybı dedi her doktor.demem o ki madem iki taraflı da sıkıntı yokmuş biraz eşinizle kendinize vakit ayırın eğer mümkünse iş yerlerinizden izin alin bir süre güzel şeyler anılar yaşayın kafa rahatlatın kısaca tüp bebek ha deyince olan ya da ya zaten kesin olur kafam rahat olacak süreç değil biraz daha bekleyin öyle deneyin derim .Allah tez zamanda nasip etsin hayırlı bebiş hepimize üzülmeyin moral çok önemli

çok teşekkür ederim öncelikle cevap verdiğiniz için. İnanın çok haklısınız belkide eşimin ailesi biraz bu konularda aceleci bende çevre baskısı nedeniyle bu şekilde istiyorum.
Umuyorum ki çok yakın zamanda hayırlı sağlıklı evlat sahibi olursunuz, oluruz. Allah bu yoldaki emeklerimizin karşılığını almayı nasip etsin

Yaşınız cok genc bence tüp bebegi hemen düşünmeyin yinede siz bilirsiniz ama hem masrafli hemde negatif olunca insan yıkılıyor ve tüp bebek süreci cok zor ben bir kere yaptirdim seneler önce ve negatif olmuştu o kadar kötü hissetmiştim ki kendime gelememiştim gün aşırı cinsellik yaşayın ve kafaniza cok takmayin mesela tatile cikabilirsiniz o zaman kafaniz rahat olur ve hamile kalabilirsiniz bunu cok öneriyorlar zaten yaz geldi

bütün süreçlerden ( yumurta takibi aşılamalar tüp bebekler) geçmiş biri olarak söylüyorum ki, bunların hiç biri kolay süreç değil ama zaten aşılamayla tüp bebek arasında ilaç açısından çok büyük farklar yok keske bana akıl veren bırılerı olsaydı da en baştan o kadar para umut harcayacağıma tüp bebek yaptırsaydı. bana çevremdekıler ve gıttıgım onca doktordan bazıları ayy canım yaşın çok genç tüp bebek yapmaya kıyamayız vs dedıler ama aynı ıgnelerı kullanıyorsunuz aynı surec ek olarak yumurta toplama var baska hıc bır farkı yok. ayrıca asılamayla tup bebek basarı oranı mukayese bıle edılemez

Sizinle aynı süre kadar bekliyoruz. En son 3 kez femara kullandım nasip olmadı. Dr aşılama önermedi bana olma yüzdesi bir ayda doğal gebe kalma ihtimali gibi %15-20 diye. Sizin çok süre olmuş daha fazla yıpranmayalım tüp bebeğe başlayalım dedi. Bu karardan sonra tüp bebek için t rahim ameliyatı oldum. Araya giren süreç 5 ay uzadı sonra başka kendimizce sebepler çıktı 2 ay başlayamadık. Geçen ay tesadüfen adet kanamam sökülmesi diye kan verdim pozitif gördük fakat birkaç gün sonra değer düşüşe geçti ve kimyasal gebelik oldu. Aylar sayıyor insan yaşım sizden büyük 35 ime gireceğim. Bazen ne yapsanız elinizde olmadan ilerliyor herşey. Hayırlısını isteyerek tüp bebeğe gidin derim daha fazla zamanla yıpranmayın.Doğal olmasını çok istedim ben hatta hala istiyorum ama tüp bebeği de kabullendim. Çünkü çevremde bizden sonra evlenenlerin 2. Bebek haberleri geliyor. Sende hasretsin eksiklik üzüntü duyuyorsun...

1 aşılamadan sonra psikolojin iyiyse 2. Denenir ama burda 5 aşılama okudum ben. Nasıl bir yanlış yönlendirme yazık günah. Aşılama maliyeti de tüp bebeğe yakın. İkisinde de müdahaleler var en iyisi tüp bebek bencede. En azından zaman için üzülmezsin embriyo aşamasında bir sorun varsa öğrenilir çaresine bakılır.

Bizde de sorun hem bende hem eşimde

Siz ne aşamadasınız şu an

Gelecek ay tüp bebek yaptırıcaz biz deher şey yolunda giderse

Bende ameliyat oldum eşim kan verdi ve sonucun çıkmasını bekliyorum sonrasında iki defa aşılama usul gereği sonra tüp bebek ve ben 24 yaşındayım . Beklemek zaman kaybetmek istemiyorum denemek nasibimi kovalamak istiyorum. Bence sizde duygularınızın peşinden gidin duygular yanıltmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…