Bekarim Kadin Doğuma Muayene Olmali Miyim?

nil88ay

MUTLU :)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
433
0
kızlar ben 2 haftadır hastanelerdeyim check-up yaptırıyorum.ultrasyona girdim karın ağrılarım için.ama rahimde ve yumurtalıklarda bişey yok diye gözüktü.akıntı ve koku içinde kadın doğuma gittim.ordaki doktor tahlil örneği almamı istermisin dedi.neye uğradığımı şaşırdım.gerek varsa alalım dedim ama yüzümdeki endişeyi okumuş olacak ki istemiyorsan almayalım dedi.bende sonuçta şikayet üzerine geldim başka türlü açıklanmıycaksa almaktan başka çare yok dedim.o da istersen regl(ay başı hali) döneminde gel öyle bakayım dedi.tmam dedim ama hastalıyken nasıl bakack ki anlamadım?bekarım sizce tahlili vereyim mi?bilen veya başına gelen varsa benimle paylaşabilirmi?
ayrıca rocaccutane kullanmaya başlıycam(sivilce için)..bu ilacı kullananlar kan vermesin denmiş.doktor kan tahlili mi istiycek acaba?kadın doğuma gideceğim için daha başlayamadım ilaca....bilgisi olan varmı????

dr un tahlil orneginden kasti nedir canim yazmamissin yani genelde o tur seyler jinekolojik muayeneyle olur.Eger bekarsan tabiki yaptirman uygun degil diye dusunuyorum.Gecmis olsun.

regl dönemindeyken muayeneyi hiç duymadım canım ben, bekar da olsan doktor kültür alabilir ama, geçmiş olsun..

Öncelikle geçmiş olsun canım tam bir bilgim yok ama regl olduğund dr. seni muayene etmez , bel ki biter bitmez demek istemiştir , genellikle öyledir. Ayrıca alttan muaye edecekse bile bekar olduğunu söylersin dikkat eder . Alttan ultrason olmadığı sürece bir zararı yok diye biliyorum . Ayrıca bir takım testlerin 20 yaşından sonra başlanması gerekiyor smear gibi ( rahim ağzı kanserini teşhis için ) o yüzden sana bir zarar verebileceğini sanmıyorum , sakın utanma sağlığın senin için daha önemli .

kızlar çok sağolun yorumlarınız için hakkınızı helal edin...
doktor regl olduğun günün 2. veya 3.günü gel dedi.yanlış anlamadığıma eminim hatta şaşırdım nası bakcak diye.bende ilk defa duyuyorum.tahlil derken kültürden bahsettim canım.evet jinekoloji bakıyor benneyaptımki
sanırım yaptırmam gerekli benneyaptımki

ya seni muyane etmezler smer testi ise cok kolay sana ultrasyola muyane edeceklerdir bebek tedavisinde rahim icine bakmak icinde adet basladıgı zaman gel derler bence bu kadar germe kendini

ya ultrasyon dediğin alt batın ultrasyonu değil mi????yani vajinaya ucu kameralı bir alet sokup bakıyorlar.ben bekarım ve daha henüz evlenmiyorum bu sakıncalı değilmi çok korktum şimdi

canım adetliyken karında ultrasonla bakar.adetliyken daha iyi belli oluyor.niye adetliyken bakılıyor ilaç verir kullan der.kim olursa olsun adetin ikinci veya üçüncü günü gelin diyorlar.eğer normal şekilde belli olsaydı adetliyken bakılmazdı.hepimizde öyle.

canım karından mı ultrayona bakcaklar yoksa vajinadan mı?anlamadım.vajinadan değil değilmi?

canım karından mı ultrasyona bakcaklar yoksa vajinadan mı?anlamadım.vajinadan değil değilmi?

yok canım ya vajinal derse bile yok de.büyük bi ihtimalle karından bakarlar.bende bekarken gitmiştim doktora.vajinal muayene olmak istermisin dedi bende yok dedim.sonra ultrasona gönderdi beni.bu senin tercihin kimse seni zorla alttan muayene yapamaz.

dr a bakire olduğunuzu söylerseniz bekarete zarar verecek bir şey yapmaz zaten.
muayeneden çekinmeyin bence.

alttan ultrason muayenesi bekarlar için sakıncalı bence kocaman bişi çünkü :eek:

muhtemelen karnından bakar ultrasonla..alttan da belki ultrasonsuz muayene eder.gözle görülen bişi vardır belki die ne bilim fisfisfis smear testi korkunç bişi deil ama sanıyorum şöle bişidi diş fırçasının e nminik boyutu gibi bişiy ile içeri giriyo vajina içindeki sıvıdan alıo ..

daha başka neler olabilir bilemiyorum jinekoloğa ayrıntılı muayene oladım.ama jinekolog yanında çalışmıştım ordan biliyorum a.s

ya bu doktor neden regliyken gel dedi ki nası bakcak???

arkadaşım çok geçmiş olsun gittin mi sonuç ne oldu çok merak ediyorum ben de bekarım beyaz renkli kokulu bir akıntım oluyor ve reglden 15 gün sonra fazlalaşıyor regl olmaya başladığım ilk zamandan beri böyleyim acaba bi sorun mu var :KK43::sm_confused:

benim de çok akıntım oluyor ama gitmedim doktora.sürekli günlük ped kullanıyorum ondan kaynaklanabileceğini duydum ama bırakamıyorum...günde 6-7 defa çamaşır değiştiremem ki:KK43:(( hem dışarda falan o çamaşırla hç dolaşamam....naapsam bile iyorum.

canım geçmiş olsun dr'un sormadımı medeni halini ona göre hareket eder bence bekar olduğunu biliyorsa.eğer ilaç felanda kullancansa yinede bir dr'una danış derim inşllh iyi olursun....

X