"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Evliliğe kadın mı karar verir?! Evli arkadaşlar ne diyor acaba bu konuda?

Evliliğe kadın mı karar verir?! Evli arkadaşlar ne diyor acaba bu konuda?

Kesinlikle katılıyorum.
Eşimi gördüm ilk gün daha henüz tanışıyoruz.
Ben bu adamla evlenerim dedim.Hatta yakın arkadaşıma o günün akşamı söyledim.
Hayırlı olsun dedi.O lafı söyledikten 4 yıl sonra evlendik :)
evliliğin vaktine bile kadın karar verir.
Erkeklere kalsa ya acilen evlenirsiniz ya da menapoza girene kadar beklersiniz.
Onlarda denge sorunu var.

Nasıl başladınız peki? Hadi en baştan anlat lütfen.

:81::81::81::81:

Nasıl başladınız peki? Hadi en baştan anlat lütfen.

Bir arkadaşımız vasıtasıyla tesadüf eseri tanıştık.
Sonra arkadaşımızın işi çıktı ve ayrıldı aramızdan ..
Eşim çok sakin efendi konuşkan olmayan bir tipdir,bende bütünüyle aksi.
ben konuştum o dinledi,ben yemek yedim o izledi,ben kahve içtim güldüm o tedirgindi.
o gün tamamdır bu adamla evleneceğim hissediyorum dedim.
dışardan bakan biri bizi bütünüyle zıt görebilir ama bir noktada birleştik
ha şunu da belirteyim o benim için hah evleneceğim kız bu dememiş.
etkilenmiş ama hayatımın aşkı moduna girmemiş..
kanına ben girdim itiraf edeyim..sonra baktım ki o benden de sevgi dolu.
ayrı şehirlerdeydik bu da ek olarak ilişkiyi zorlaştırdı.
herşey bir insanı tanımaya çalışmakla başlıyor.
ve evliliğe gidilmek isteniyorsa adamı hergün yemeden elbette,yahu ben böyle sürekli sinemadır,cafedir takılamam benim amacım yuva kurmak diyebilmek gerekiyor.
kartlar açık oynanmalı hiçbir erkek,hiçbir kadının vaktini çalmamalı.
bizim kadınlar olarak vaktimiz kıymetli,belirli bir yaşa gelince "evde kaldın" gibi gayet sığ bir yafta yapıştırılıyor ama bir erkek 40 yaşında da evlenebilir.

.

Kanına girmişsin demek ki gerçekten istemişsin. Ben kanına gireyim diye niyet bile etmiyorum. Bu istemedğim anlamına mı gelir, kendini motive mi etmek lazım acaba?

Bazen de erkek peşimde koştu durdu deniyor. Gerçi artık pek duymuyorum bunu ama.

Dediklerine biraz katiliyor da olsam, bana göre sanki daha cok Türkiye ve Türk erkekleri icin gecerli gibi geldi ....
Yani Türk toplumunda erkeklerin aile icindeki rolü ve yeri Avrupa ülkelerine göre zaten daha önemli ve ön planda oldugu icin, sanki korkulari daha fazla gibi geliyor bana...
Avrupa'daki erkeklerin güclü kadinlari kabullenmekte daha az zorluk cektigini düsünüyorum.. tabi bu yinede hepsi icin gecerli degil

İşte buna kesinlikle katılıyorum.
Benim yorumlarım Türk erkeklerini baz alıyordu.

Şimdi ilişkilerinizi bilmiyorum.İlişkide nasıl bir tipsiniz bilmiyorum.
Yardımcı olmak isterim elbette uzman değilim ama bir arkadaş olarak kabul edebilirsin.
Niyet bile etmiyorum derken neyi kasettin anlayamadım.Bir ilişkin var ise hem tadını çıkartıp hemde treni evlilik rayına götürmek kadına düşüyor.Buna inanıyorum.

"Erkek peşimden koştu" hmm ben bunu sitede çoook duyarım."Ayy peşimden 5 sene koştu yok dedim olmaz dedim sonra kabul ettim sonra evlendik şimdi suratıma bakmıyor." Kadınlar için ego tatmini bu peşinde koşma durumları ama benim için ahlaki olarak yanlış.Birşey hissetmediğim bir erkek peşimdeyse bir kız olarak bundan onur duymam asla.. ne münasebet elin manyağıyla mı uğraşacağım..Peşinden koşma hikayelerine pek itibar etme o kadınlar kendini şey sanıyor işte ne bileyim bir ürün bir madde gibi.. erkek arzu ediyor.arzu nesnesi gibi. sağlıklı değil bu durum..

şu an için işim yok.elimde olmayan nedenlerden dolayı

ama eğitimliyim,güzelim....malesef bitirdiğin okullar,aldığım iş eğitimleri,sertifikalar v.s... yetmiyor işte!
yetmiyor bi ilişkiyi evliliğe götürmeye.ya da ben beceremiyorum

her ilişkimde çok güvenilen taraf oldum,çokta sevildim
ha diyeceksiniz yahu bu kadar donanımlısın,övmüşsün kendini neden yalnızsın

ben galiba cevabını buldum eskiden hayatıma giren kimi şahıslar baskı altına almak istedler girmedim; bu otorite altına girmemek için bitirdim.benm evlilikten anladığım bu değil işte

bu adam bana kapan dedi istemedim,kimsi annemle aynı binada oturalım dedi olmaz dedim.

kimisiylede her yönden uyuştuk ama bitirdim,işte en çok buna üzülürüm:26:

bazen bakıyorumm etrafıma.her erkekle gezen,hoppa kızların bir çoğu
(reel hayattan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın) evlenmiş barklanmış

hani herkeste bu kızlar hakkında konuşur.inanın yalan değil.nasıl ikna ettiler,bu yaşadıkları gerçek sevgi miydi?

bir ilişkiyi evliliğe götüren sadece sevgi değil ki....peki saygı ve güven nerde?

ya bi de evlendikleri adamlara bakıyorum kul köleler bu kadınlara.ya diyorum neym eksik işte burda her şey tıkanıyor!...

bence bu biraz kısmet meselesi.istersek dünyaının en mükemmel kadınları olalım,olmayınca olmuyor işte

düşün düşün bitmiyor,bir yere varılmıyor.bi eli tutmayalı o kadar uzun zaman oldu ki...

aşkın varlığına inananlardanm ben,aşk istiyorum

çevremdekilerin bana layık gördüklerine bakıyorum çıldırmamak işten değil!
çok svdiğim bi aile dostumla tartıştım bu yüzden aklıma geldi şmdi bak,ağlayasım var

bazen annem şakayla der şu tam senlik,kızarım anne bu mu layık bana aşkolsun.yaa off hadi annem şaka yapıyo.sevgililerimi bilir tanır hepsini

ya çevre?

banada eksiklerim,varsa hatalarımı söyler misiniz.inanın açık yüreklilikle konuşmak istiyorum....:

Son düzenleme:
Yalnızlık tamamen senin seçimindir.Etraftan seninle tanışmak isteyen, ilgilenen erkekler mutlaka vardır.Ben mesela kendimden örnek veriyim; etrafta çok beğenilen biriyim genelde senin kadar güzel olsam varya gibi cümleler duyarım ama ben de yalnızım.Sürekli de sorarlar etrafında yakışıklı erkekler çok fazla niye yalnızsın diye lezbiyen misin diyen bile oldu hatta:95:Etrafta sana ilgi gösteren erkeklerin birine evet demek çok kolay ama içine sinmeyince de olmuyor işte n'aparsın.Benim hiçbir erkek ilgimi çekmiyor şu sıralar mesela.Kendini üstün görme gibi bir şey de değil bu ama olmayınca olmuyor işte eksikliği aranıyor tabi ama beklemek en iyisi..

Ben de öyle düşünüyorum. Güçlü kadın olmak suç kabul ediliyor ülkemizde. Acizsen kadınsın, çünkü erkeklerimiz kompleksli genelde.

Olur mu yaa, yüzyıllardır peşinden koşulan kadın makbuldür. Kadın erkeğin peşinden koşarsa abes karşılanır mesela. Ya da kaçan kovalanır vs. denir ya hep.

Şu an bir ilişkim yok ama çok istediğim biri var aslına bakarsan. O da çok ilgili ancak şartlarımız uygun görünmediği için birbirimize yaklaşamıyoruz, o ailesiyle yaşamak zorunda hissediyor kendini ve benim de kendi ailesiyle yaşamam gerekiyor onun gözünde. :))) Tam benlik yani.

Ben ilişkide nasılımdır bilmiyorum her duruma göre şekillenir insan sanırım. Ylanız değiştiremediğim prensip türünden şeyler var, birey olarak yaşayabilmek birbirini boğmamak biraz da çılgın farklı bir hayat biçimi arıyorum. Ama gel gör ki böyle düşünen adam mı yok bana mı denk gelmiyor anlamadım.

Kaçma kovalama hikayelerinin sonu pek içaçıcı değil.
Kısa süreli hmm bir ileri iki geri taktiğini söylemiyorum elbette.
ama hani yıllarca kovdum kapıdan kovdum bacadan girdi falan
yok sonu yok iş yapmıyor,erkek ulaştığı anda ığk bu mudur yani falan diyor ,maalesef

Sende tam bulmuşsun ya..
Şans işte gerçekten istiyorsan ikna edebilirsin gibime geliyor.
hiç mi şans yok ? Tek sorun aile ile oturmaksa..
işe aile ile tanışmakla başlanabilir..
hoşlandığın biri mi yoksa flört mü ediyorsunuz_?
bir de imkansızlıklar çok da mühim değil konu evlilik olunca hiç önemi kalmıyor.

Aslında erkeklerin istediği tam da senin gibi biri..
Boğmamak ben bunu öğrenene kadar 4 yıl geçti ki hala ara ara cozuturum.
Bir erkek seninle 3-4 ay geçirse evlenmek için yeterince sebebi olur gibimegeliyor.
Peki kötü olan yanın ne ??
dürüst ol

İçten yanıtın için teşekkürler, çok haklısın. Ben de doluyuum o kadar ki her an ağlamaya başlayabiliyorum kolaylıkla. Normalde çok neşeli hareketli biriyimdir insanlar bu evlilik meselesini kafama taktığıma bile inanmazlar, istese hemen evlenebilir diye bakarlar ama olmuyor olmuyor olmuyor. :84:

Hani diyorsun ya kendine layık görememek... Cidden normal ve kaliteli erkek sayısı o kadar az ki denk gelenlerin de uyuz uyuz huyları var. O kadar üzülüyorum ki bazen. Görmeyeceksin zayıf yönlerini diyorlar, herkes mükemmel evlilik yaptığından mı evleniyor sanıyorsun diyorlar, bu günler geri gelmez diyorlar, diyorlar da diyorlar.

Fakat içimde bir inatçı keçi var sanki, bekle bu değil bekle diyor sürekli.

Evet canım evlenmeden kalan bir kaç erkek ve bolcana dul var etrafta. İlgi konusunda bir sorun yaşamadım hiç, belki de bu da sorundur. Hani beğeniliyorum nasılsa istediğim anda olur sanıyorsun. Sonra bakıyorsun ki elenmiş millet yoluna gitmiş. Beğendiğin sevdiğinle olmamış, kalakalmışsın yalnızlığınla.

"İçe sinmek" anahtar kelime. Bi de nasıl bir şey olduğunu bilsem. Cidden bahane değil ya saçma insanlarla karşılaştım hep ben.

Ben bulurum öyle şahane tipleri. :82:

İknanın i si mümkün değil ve baya baya etkilenmiştim ben ondan, bu durumu bir sır gibi sakladı benden, ortaya çıkınca da çok korktu ilgisi kalmazsa diye ama haklı. Kafamda bitirmeye çalışmakla meşgulüm şu an. İmkansızlıklar mhim değil derken olabilirliği var mı sence böyle bir şeyin? Yani kaynanaylşa oturmak filan? Çekilebilir şeyler midir sence?

Zaten birinden hoşlan sonra saçma bi durum ortaya çıksın depresyona gir vazgeç sıralamasını aşamıyorum.

Teşekkür ederim böyle düşündüğün için boğmayı boğulmayı sevmem evet ama bana da hep bu tipler denk gelir ne hikmetse. Evlendikten sonra naparım bilmem kıskançlığım da vardır şimdi yalan söylemiyim.

Kötü huyum rol yapamayışım, aşırı açık sözlü oluşum, ulaşılamaz görünüşüm, titizliğim... O hoo say say bitmez.

derinss düşüncelerinde son derece haklısın formulu bulmuşşsun:) ama anlamadıgım bi nokta erkeği evliliğe kadın götürürü anlamadım, erkek bazen kadından daha cok hevesli olabiliyor sence bunu da mı kadın yapıyor davranışlarıyla, mesela benm erkek arkadasım cok istekli ama benim korkularım var evlilikten korkuyorum

Kayınvalideyle oturmak zorunda kalmayabilirsin.
Öyle bir kıvama getirirsin ki eğer kadın düzgün bir kadınsa tabi alt dairenizde oturur.
ne bileyim aynı mahallede oturulur eliniz üstünde olur ama ayrı olursunuz.
Senin yapman gereken ilk önce kadını tanımak,baktın yanlış biri..
vazgeçmek için bir bahanen daha olur ama baktın idare edilebilir sıcak içten işleri yoluna koymaya çabalayabilirsin. İkna edemem yapamam vs diye düşünme,bir erkeğin eşini mutlu etmek için yapmayacağı birşey yoktur..

Ben kayınvalide fobisi olan biriydim,kayınvalidem yoktu bekardım mesela ama saçmasapan bir kinim vardı. Düşün o kadar önyargılıyım yani.Kayınvalidem bir melek çıktı.Senin gözünden bir damla aksın akıtana huzur vermem benim için çok değerlisin diyor geçen gün telefonda.Allah razı olsun..

Ayrı illerdeyiz ama hayat olur ya bir oluruz yaşayabilirim ben o kadınla..Bana yaşam alanı sağlar saygılı olur sınırını bilir.. belki senin kayınvalide adayıda böyle bir tipdir olamaz mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…