Gelinlik Modelleri beğendiğim gelinliği diktirmem için yardımcı olur musunuz:)

wiccadem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2010
209
3
merhaba bir konuda yardımınıza ve tecrübelerinize ihtiyacım var:) ben yaklaşık olarak bu tarz gelinlikleri beğeniyorum (ille de pronovias modeli diye bir ısrarım yok ama bunlar daha net gözüküyordu fotolarda) ben istanbuldayım ve hem begendiğim gibi olması hem de markalardan daha uygun olması açısından diktirmeyi düşünüyorum. bütçem maksimum 4-4.5 bin civarında. tecrübelerinize dayanarak sizce aşağı yukarı bu tarzlarda bir gelinlik kaça mal olur?kullanılması gereken kumaşlar nelerdir? özellikle transparan tül yakalarda bu önemli çünkü kalın sert tüllerle yapıldığında hiç hoş durmuyor.. ayrıca bana önerebileceğiniz iyi bir modaevi var mı? son bir sorum da son resimdeki benim nişan elbisem, acaba gelinlikte de straplez olmayan bir model tercih edersem tekrarlamış olur muyum kendimi ?:26: şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :KK1:Eki Görüntüle 510470 $durbal.jpg $Manuel-Mota-2013-V-Backless-Bridal-Dress-GAMO-b.jpg

Eklentiler

• $_IGP7960.jpg
    $_IGP7960.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleme:
merhaba, gelinlik tercihin tam tamına benimkiyle aynı :) ben de bu modelleri bir yere kaydettim ve karışımından oluşan bir gelinlik tasarladım:) fakat benim de hiç bir fikrim yok diktirme konusunda...

ve nişanlık elbisene resmen bittim. muhteşem. bu modelleri çok beğeniyorum ben de. benim de nişanım var, tam bu şekilde bir elbise arıyorum. nereden aldın? umarım istanbulda bir yerdir..
satmak istersen 1 numaralı talibim:)

merhaba, gelinlik tercihin tam tamına benimkiyle aynı :) ben de bu modelleri bir yere kaydettim ve karışımından oluşan bir gelinlik tasarladım:) fakat benim de hiç bir fikrim yok diktirme konusunda...

ve nişanlık elbisene resmen bittim. muhteşem. bu modelleri çok beğeniyorum ben de. benim de nişanım var, tam bu şekilde bir elbise arıyorum. nereden aldın? umarım istanbulda bir yerdir..
satmak istersen 1 numaralı talibim:)

çok teşekkürederim bende bayılarak almıştım :) oleg cassini diye bir gelinlik markası var duymuşsundur.. onun cevahir şubesinden aldım ama orjinalinde belinde taş yoktu orada pembe bir kurdele vardı aynı o kalınlıkta, ama öyle çok mezuniyet elbisesi gibi durduğundan tam kurdeleyi kapatacak şekilde taş işlettik oraya.. gelinlik konusunda da aynı durumdayız desene :26: umarım gönümüze göre iyi bir modaevi buluruz bunları diktirecek

çok teşekkürederim bende bayılarak almıştım :) oleg cassini diye bir gelinlik markası var duymuşsundur.. onun cevahir şubesinden aldım ama orjinalinde belinde taş yoktu orada pembe bir kurdele vardı aynı o kalınlıkta, ama öyle çok mezuniyet elbisesi gibi durduğundan tam kurdeleyi kapatacak şekilde taş işlettik oraya.. gelinlik konusunda da aynı durumdayız desene :26: umarım gönümüze göre iyi bir modaevi buluruz bunları diktirecek

umarım... madem sen iyice araştırmaya başladın, mutlaka haber ver bana da olur mu:) ben de sana haber veririm ama okullar açıldı çalışmaya başladım bu aralar çok zor benim gezinip bakmam...

umarım... madem sen iyice araştırmaya başladın, mutlaka haber ver bana da olur mu:) ben de sana haber veririm ama okullar açıldı çalışmaya başladım bu aralar çok zor benim gezinip bakmam...

eğer bir şey bulursam paylaşırım burdan kolay gelsin sana da:KK1:

Ben Pronovias'ın kardeş markasından benzer bir model önereyim, Arizona.

Arizona.jpg
Arizonab.jpg

Bu modelin hakkını vermesi için lez dantel yani kordonesiz fransız kupon kullandırmanızı öneririm. Dantel deseni daha belirgin olsun derseniz kordoneli fransız kupon olur. Ancak fransız kupon olması çok önemli. Açıklama okuyabilirsiniz:
Gelinlik Danteli Çeşitleri - Mine'nin Yeni Hayatı
Gelinlik Danteli Çeşitleri 2 - Mine'nin Yeni Hayatı

Tül olarak genelde hayal tül kullanıyorlar. O olur. Daha iyisi, bu markalarda sıklıkla kullanılan soft tüldür. Biraz zor bulunur. Önemli olan tül katların çok olması. En az 5 kat tül kullanmalı etekte.

Bütçeniz çok güzel. Umarım heba etmezler. Fransız kupona çok dikkat edin...

Ben Pronovias'ın kardeş markasından benzer bir model önereyim, Arizona.

Arizona.jpg
Arizonab.jpg

Bu modelin hakkını vermesi için lez dantel yani kordonesiz fransız kupon kullandırmanızı öneririm. Dantel deseni daha belirgin olsun derseniz kordoneli fransız kupon olur. Ancak fransız kupon olması çok önemli. Açıklama okuyabilirsiniz:
Gelinlik Danteli Çeşitleri - Mine'nin Yeni Hayatı
Gelinlik Danteli Çeşitleri 2 - Mine'nin Yeni Hayatı

Tül olarak genelde hayal tül kullanıyorlar. O olur. Daha iyisi, bu markalarda sıklıkla kullanılan soft tüldür. Biraz zor bulunur. Önemli olan tül katların çok olması. En az 5 kat tül kullanmalı etekte.

Bütçeniz çok güzel. Umarım heba etmezler. Fransız kupona çok dikkat edin...

çok teşekkürederim bu da gerçekten hayalimdeki modellere çok yakın. buarada özel mesaja cevap veremedim burdan yazayım öneriniz için çok teşekkürederim düğünümüze 10 ay olduğu için henüz sadece araştırma aşamasındayım ama diktirme aşamasında mutlaka önerinizi dikkate alacağım. zaten sizi blogunuzdan da biliyordum :)

X