Bebişlerinizin Suratinda Sivilce Varmi

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Arkadaşlar benim bebişim doğduğunda suratı çok prüzsüzdü hiç birşey yoktu. Bugün 16 günümüzdeyiz suratında özellikle yanaklarında akne gibi üzeri beyaz irinli birşeyler çıktı normal dediler ama merak ediyorum sizin bebişlerinizde böyle şeyler oldumu.
Olan varsa geçip geçmediğini ve sonradan iz falan kalırmı diye merak ediyorum. Birde gün geçtikçe artıyor çenesinin altlarındada oldu yardımcı olursanız sevinirim.

• Konu Sahibi EU1
merak etme canım benim bebeğimde de oldu o
aşırı olmamakla beraber dogdugu günden itibaren vardı
yavaş yavaş gecti canım

• Konu Sahibi EU1
benımkıde oldu netten baktım ter bezlerı calısmadıgı ıcın yazıyordu gecıyorlar sonra

• Konu Sahibi EU1
Benimkinde çok sıcak olduğu zaman yatarken oluyor bir kaç tane evi sanırım fazla ısıtıyorum ama uyanınca bir kaç dakika içinde geçiyor.

• Konu Sahibi EU1
sütünü sık yüzüne sil elinle yada temiz bir tülbentle...hemen geçer cildi ilerde pürüzssüz olur..ergenlik sivilceleri akneler çıkmaz.. ben iki kızıma yaptım tek bir sivilce çıkamdı yüzlerinde...

• Konu Sahibi EU1
Olabilir tabi boşuna anne sütü için mucizevi demiyorlar...

• Konu Sahibi EU1
canım gayet normal o sivilceler benimkindede çıkmıştı zamanla geciyor merak etme

• Konu Sahibi EU1

canim benim kiziminda yanaginda var birtane ici beyaz bir sivilce gibi.niye oldu nasil oldu bilmiyorum ama simdilik sorun etmiyorm ama cogalirsa sorucam doktora.sende haber alirsan neden olduguna bana haber edersen cok sevinirim canim.

• Konu Sahibi EU1
benim bebeğimdede çıkıyor anlamadım nasıl olduğunu bir anda çıkıyor bir anda geçiyor yenisi çıkıyor sütümü sağıp sürüyorum ama ne kadar fayda ediyor bilmiyorum ter bezleri gelişmediğinden öpüldüğünden sıcaktan vs gibi çeşitli sebepleri var...

benim kızımdada birgece içinde alın bölgesinde birsürü minik minik bazısı beyazımsı ince sivilceler cıktı,birgün daha belirgin oluyor birgün belli belirsiz...
dr sorduk isilik dedi,cok sıcak olduğunda,cok örtüğünde derisi hava almadığından cıkıyormuş..her bebekte olur dedi ,hergün mutlaka banyo yapılsın,fazla örtmeyin dedi başka birşey söylemedi...
sonrada yanaklarının üstünde daha farklı kırmızımsı bazı sivilceler cıktı,dr anne sütünden olabiliyor dedi , ama ben eşimden şüpelendim,işten geliyor sakalları cıkmış sabahtan akşama kadar sigara içmiş,öyle öpüyor duruyor sonrada sivilceler cıkıyor,öpmeden dolayı tahriş oluyor bence..hassaslar çok dikkat etmek lazım..

benim kuzumdada var o batasıcalardan bende kız kardeşime eşime kızıyorum çok öpüyorsunuz ondan diye.neyseki zamanla geçiyormuş yinede dr gittiğimde soracam .anne sütü sürdügümüzde ergenlikte sivilce çıkmadığı konusunda ciddimisiniz.?

kızlar aynı topiği doğum yapanlar bölümünde açmıştım. Ben burdakileri okudum Sizde orda ki yorumları da okuyun. Faydası olur.

canim benim kizimin yuzundede bir tane vardi dun sutumu surdum yanagima ve kurudu bayagi bir durdu oyle sabah kalktim baktim gitmisti.sende dene bakalim insallah gider.

benım bebegımdede oldu. gecer dıye bekledık daha cok arttı. bızde doktora getırdık ıkı tan tup melhem verdı onları kullandım hemen gectı ve dahada olmadı. bıde bebegı cok fazla öptürme ıkı gunde bır yıka pamuklada yuzunu sılebılırsın

Arkadaşlar sizin bebişlerinizin yüzündekiler geçtimi benim kızımın cildindekiler gün geçtikçe artıyor. Artık yüzünün tamamında var ne yapmam gerektiğini şaşırdım.

Doktorumuz cildi çok hassas ondan dedi. Hiç öpmüyoruz. Ben bile sadece bacaklarından öpüyorum. Belki iyi gelir diye tuzlu su sürmüştük doktora sorduk dahada artırır dedi gerçektende öyle oldu.

Poposunu bile ılık suyla pamuğu ıslatıp sıkıp siliyoruz. Islak mendili çok mecbur kalmadığımız sürece kullanmıyoruz.

Canım benimde yüzünün hertarafını sarmıştı,hatta vücudunu bile,
dr gösterdim,vücudundakiler anne hormonlarından oluyormuş,birde cok örtmemek ve hergün banyo yaptırmak gerekiyormuş ..

benim geçti çok şükür ama 30-35 gün kaldı suratnda mahvolmuştu. Hiçbirşey sürmedim. Sadece bebeyağıyla nemlendirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…