bebişlerimizin ilk sözcükleri

arzu-ela

hayat bana güzel...
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
5.523
1
38
kızlar bebekler konuşmaya başladımı?:roflol: ela egi'ye takmış durumda sürekli egi diyor varmı sizinkilerde konuşan:emir_bebek:

benim kızımda sürekli şarkı söyler gibi aaaaaauuuuuuuuuuuaaaaaaaa diye kesintisiz bi şekilde uzun uzun mırıldanıyor.artık bizimi taklit ediyor bilmiyorum çünkü aşırı gözlemliyor bizi çok şaşırıyorum.kim konuşursa onun dudak hareketlerine bakıyor.yemeği ağzımıza götürüp çiğnerken inceliyor.şarkılarıda çok seviyor açıyorum bi müzik kanalını baya oyalanıyor.

oglusumda ozellikle gece uyaninca anni diyo,cok hosuma gidiyo..bir kerede iki kez baba demisti....cok ciglik atiyor,ona bakmamiz icin o kadar cinki....ilgi meraklisi.....arada yine kendi dilince konusuyor.....

benim kızımda bikaç gündür ba-ba diyo babamızda pek seviniyo:dance: bi kerede anne der gibi olmuştu dengele hihoyyyt :nazar:

benim kızım da 2,5 aylıktan beri ağlarken ve acıkınca yada gece uyanınca net bir şekilde ( tabii muhtemelen bilinçsiz olarak :) resmen annneeee diyor :)))))

bunun dışında püüssstttt dye tükürüklü arabaya gaz verdirme sesleri de çıkartıyor :))

aynen benımkııde yalnız bırakınca yada acıkınca anı der gibi sesler çıkarıyor febıcım bızımkıde süreklı burrr pürr diye sesler çıkarıyor tükürcüklü tükürcüklü sesler çıkarıyor bazen uymak ıstemıyor uykusu olduğu halde turr yapmmak içinn.ama daha pek heceleme yok bizim oğlanda 1 hafta çok ses çıkarırsa bir hafta gülücük bıle atmıyor yanı gülerklen ses çıkamrıyor sadece ağzıyla gülücük yapıyor neden öyle oluyor anlamadım gıttı

he benim kizda tukuruk sesi yapiyor purt purt diye coktan yapio ama, babasi yeni gordu nasil sevindi hehehe, cok tatli masallah nasil da yakisiyor pamuguma Annesi kurban olsun onaaaaaa

benimki doğduğunda bebekler inga diyerek ağlamaz derler ama resmen ınga derdi..net ve bariz şekilde...şimdilerde devamlı türkü sölüyor ritim tutuyorr..ama kelime yok tabi..şarkıları çok seviyorr..karşısında sölerseniz eşilik ediyorr...

süperler bu bebekler.benimkide müzik çalmaya başlayınca ayakları ile tepinip duruyor,işin kötü yanı en çok fatih ürek ten hadi hadi ye bayılıyor.

benim kızım da 2,5 aylıktan beri ağlarken ve acıkınca yada gece uyanınca net bir şekilde ( tabii muhtemelen bilinçsiz olarak :) resmen annneeee diyor :)))))

bunun dışında püüssstttt dye tükürüklü arabaya gaz verdirme sesleri de çıkartıyor :))

bizim de öyle.. annnneee 2- 2,5 aylıktan beri. ama şimdilerde daha net söylüyor. pürrrrtt yapıp tükürükler saçıyor :) 1 kere baba dedi, ama bi daha demedi.. babamız bu duruma biraz bozuk a.s

benim kizimdada biraz anne der gibi ama mama yerken istemediginde ihi diyor ve basini saga sola salliyor.<<<<<bayagi bilerek yapiyor bunu her defasinda yapiyor yiyor doydugunda dudaklarini büzüyor ve iji diyor ayni sekil bende zorlemiyorum oglum ve kizim ikiside 6 aylikken baba demislerdi bu bari anne desin istiyorum neyse hayirlisi saglik olsun....
Allah im saglikla sihhatle citir citir konustuklari günü görürüz insallah.....hepimiz

evet fatih süper :)))
şimdilerde başka şarkılara alıştırmaya çalışıyorum ama nedense o hala hadi hadi de oynuyor :)))

annnıı annıııı diyolarrr...evet farkında değillerr...amman çok diyip bıktıracaklar nasılsa acelesi yok heheheh:))

arzucumda benle aynı fikirde ilk bebekleri olanlar merakla bekliyolarr.:1shok:.yarın durmadan anne su :ecrin_bebek:annen mamacokacimcoook anne tv anne oyuncak anne şeker anne çikolata ben görcemm sizilaelaelaelaelaeyeter ya anne anne ne var :mymeka:diyirsunuz bir yerden sonraa...:roflol::1hug:a.s.

demekki bebeklerimiz hemen hemen aynı şeyleri yapıp, aynı şeyleri söylüyorlar
ben özellikle onunla konuşurken yüzüne doğru eğildiğim zaman puftttt yapıp tükrükleri yüzüme fışkırtmasına bayılıyorum ki normalde tükrükten falan iğrenen biriyim ama iş kendi bebişime gelince değişiyomuş sırnaşık şey
bu arada ben bebeğim doğmadan önce markette dolaşırken eti cic bebe alana eti cici bebe ninni cd si hediyesi kampanyası vardı. almıştım o zaman. o cd de benim annem adlı bir ninni var. sizlerde biliyosunuzdur. o ninniye bayılıyo bebişim. bağırırken bile söylemeye başlasam hemen susup gözlerimin içine bakıyo :1shok:

benim annem güzel annem
beni al kollarına
kucağında okşa beni
ninniler söyle bana :asigim:

X