bebişlerimizi ne zaman yıkayacağız

beyazzzambak

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
2.253
140
bebişlerinizi ne zaman yıkayacaksınız kızlar bazı sitelerde 2-3 gün sonra diyor bazı siteler ise göbek bağı düşene kadar yıkamayın diyor kaynanam ise gelir gelmez tuzlu suyla yıkarız diyor yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

Canim dr soyler zaten ilk cocugumda gobek bagi dustukten sonra demisti bir hafta sonra dustu o zaman yikadik bizde kirki cikana kadar tuzlu suyla yikanir insallah bir an once gelsinlerde yikayalim.

ah ah mıllet doğurdu nasıl yıkayacağını düşünüyor bızım hala karnımızda bebekler çıkmadı gitti

zambakcım doktoruna sorarsın bu konuyu
komşummun biri eve gelir gelmez yıkamıştı tabi göbek bağını kapatıyosun ki ıslanmasın iıslanırsa geç düşyomuş ben göbeği düşmeden tuzlanmasına karşıyım olurya tuz göbeğe falan kaçar kaynanam görümceme böyle mikrop kaptırmış da anlatıp durur
biğer komşum da göbeği düştüğü gün yıkadı bu konuda doktorlar da farklı tavsiyelerde bulunuyolar çünkü annelere pek güvenebmiyolar yıkarken göbeğe su kaçmasını kesinlikle engelleyebilirsen yıkayabilirsin
ben hemen yıkamayı düşünmüyorum ılık suyla pamukla sileriz zaten bebeğin teninde bulunan bazı maddelerin hemen temizlenmemesi gerektiğini okumuştum b yerden

ha tuzlama işi aslında bi gelenek gibi bşey bizde bebeğin ilk banyosunda şöyle bi koltu altların falan tuzlarlar ki ilerde teri kokmasın diye geçen b oturmada fen bilgisiöğretmeni arkadaşkimyasal olarak da tuzlamanın vucüda çok faydalı falan olduğunu anlattıydı molekullerden faln bahsetti ama ben anlamdım tabiki
ha bi delk banyoda ballanırmış bebe ki ballı olsun:)))

bende göbek düşmeden yıkatmayı düşnmüyorum.yazık yaa minnacık.nisanur gibi pamukla silmeyi düşünüyorum.
tuzlama bizdede var.fazla olmadığı sürece cildede bi zararı yok.kokut-yada engelmiş diolar büyünce.özellikle koltukaltı ve ayak bölümüğne yapın bu işlemi:)

ben hemen yıkayacağım ewe gelir gelmez yoksa bence bebek içinde sağlıkız bi durum çünkğ hastanede pek ii yyıkamıolar abimin bebeği oldu 8 aylık o gelir gelmez yıkadık göbeğine su kaçırmamaya çalıştık sora bi teiz kuruladık bakımını yaptık mis gibi giydirdik saatlerce uyudu yol yorgunu tabii o yüzden ben kendi bebeğimide hemen yıkıcam rahatlasın yawrucak geç düşmesine geline 10 gün sora falan düştü geç mi erken mi bilmiorum ama genelde 1 hafta ciwarı diye duymuştum 1*2 günde geç düşmesinin bi zararı olacağını sanmıyorum olsaydı 8 ayda anlaşılıdı doktor kontrollerine de düzenli gidihyor we çok şükr poblemi yok

gözün aydın canım güle güle buyut bebegini

benim dogum yaptıgım hastanede göbek bagı düşene kadar yıkamayın silin yada kafasını yıkayın dediler kurudu ve cabuk düştü sanırım 4,5 gunda düşmüştü sonrada yıkadık hastanede zaten yıkıyorlar

önemlı olan gobek bağının kuru kalması..iyice kuruladıktan sonra yıkanmasında sakınca yok bence..

ilk oglusumda doktorumuz eve gidince mutlaka hergun yikayin demisti,zaten gobek bagi icin baticon kullaniyorsun o kurutuyor..
bizde hergun yikadik mis gibi.aksama dogru yikiyorduk uzerine bir guzel emziriyordum gece cok guzel uyuyordu huzurlu huzurlu.
bence cok hafif bir banyo cok rahatlatiyor bebekleri,zaten dusunsenize suyun icinden cikiyorlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…