bebişleri nasıl giydiriyorsunuz??

Serencam83

ÖMRÜMÜN SERENCAMI
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
2.174
1.026
41
Merhaba arkadaşlar benim oğlum yaklaşık 1 haftadır çok fena grip acaba fazlamı giydirdim de terledi onun içinmi oldu bilmyorum dışarıda çıkarmadık ben içten çıtçıtlı uzun kollu badi altına patikli pijama, patik,çorap ve üzerinede tulum giydiriyorum gün içinde de üzerine penye battaniye örtüyorum battaniye ile kucağıma alıyorum gece yatarkende ekstra üzerine yün battaniye örtüyorum acaba fazlamı çocuğun bazen kafası ve ensesi terliyor ama emerken terliyor siz nasıl giydiriyorsunuz birde gün içinde bebişleri nerde bulunduruyorsunuz hep yataklarında mı yatıyorlar ben ana kucağına koymayı denedim ama hem sırtı terledi neden se hemde hareket halinde olduğu için aşağı doğru kayıyor birde sizin bebişlerde emerken terliyorlarmı biliyorum çok soru sordum ama şimdiden çok teşekkür ederimmmm

canım bende aynı giydiriyorum ama uyanınca yelek giydiriyorum battaniyeye sarmıyorum gün içinde uyanıkkende yanımda bulunduruyorum bazen yatağına koyuyorum durmuyorsada alıyorum yanıma yada kucağıma evin heryerinde bulunduruyorum yani yatarkende yeleğini çıkarıp üzerine yorganını örtüyorum bu kadar benim oğlumda emerken terliyor bebekler emerken enerji harcadıkları için emdiği sırada üzerini hafiflet demişti doktorumuz sende öyle yap

aha işte benim gibi pimpirikli bir anne daha. biz eşimle sürekli tartışıyoruz bu konuda. ben de uzun kollu çıtçıtlı body, altına patikli pijama üzerine de genelde kadife tulum giydiriyorum. şu sıralar kadife tulumun altına birşey giydirmiyorum yatarken, çünkü üzerine de battaniye örtüyorum çok sıcak olur gibi geliyor. odanın sıcaklığı da önemli. ben sıcağı severim o yüzden sanırım biraz fazla sıcak oluyor içerisi. eğer sıcaksa üzerine penya batttaniye örtüyorum, biraz daha normalse ince polar battaniye örtüyorum. geceleri de penye battaniye üzerine ince elyaf yorganını örtüyorum. geçenlerde uyku tulumu aldım polar. kollarını sürekli dışarıda tuttuğu için üşüyor diye endişe ettiğimden. ama çok sıcakladı galiba huzursuz oldu uyumadı çıkardım. hava daha soğuyunca deneyeceğim bir daha.

emerken benim kızım da çok terliyordu önceleri şimdi pek terlemiyor herhalde sıcaklamıyor artık. ama ben gündüz battaniyeyi örtmüyorum emzirirken, gece örtüyorum. bek senenkine battaniye fazla geliyordur.

gündüzleri an kucağında oluyor genelde, bazen koltuklara yatırıyorum hem eğişiklik olsun hem sırtı dinlensin diye. ben ana kucağının içine ince pamuklu bir minder koyuyorum o biraz daha sağlam tutuyor pek kayamıyor. yoksa tepine tepine kayıyor benimkızım da. oto koltuğu anakucağını denedim ama içinde yamuk yumuk yatıyor gibi geldi vazgeçtim. halbuki ana rahmini taklit ederek dizayn edilmiş o oto koltukları. aman benim kızım çıkalı çok oldu ana rahminden unutmuştur dedim :) rahat rahat serilsin geniş yerde yatsın yavrucum.

aha işte benim gibi pimpirikli bir anne daha. biz eşimle sürekli tartışıyoruz bu konuda. ben de uzun kollu çıtçıtlı body, altına patikli pijama üzerine de genelde kadife tulum giydiriyorum. şu sıralar kadife tulumun altına birşey giydirmiyorum yatarken, çünkü üzerine de battaniye örtüyorum çok sıcak olur gibi geliyor. odanın sıcaklığı da önemli. ben sıcağı severim o yüzden sanırım biraz fazla sıcak oluyor içerisi. eğer sıcaksa üzerine penya batttaniye örtüyorum, biraz daha normalse ince polar battaniye örtüyorum. geceleri de penye battaniye üzerine ince elyaf yorganını örtüyorum. geçenlerde uyku tulumu aldım polar. kollarını sürekli dışarıda tuttuğu için üşüyor diye endişe ettiğimden. ama çok sıcakladı galiba huzursuz oldu uyumadı çıkardım. hava daha soğuyunca deneyeceğim bir daha.

emerken benim kızım da çok terliyordu önceleri şimdi pek terlemiyor herhalde sıcaklamıyor artık. ama ben gündüz battaniyeyi örtmüyorum emzirirken, gece örtüyorum. bek senenkine battaniye fazla geliyordur.

gündüzleri an kucağında oluyor genelde, bazen koltuklara yatırıyorum hem eğişiklik olsun hem sırtı dinlensin diye. ben ana kucağının içine ince pamuklu bir minder koyuyorum o biraz daha sağlam tutuyor pek kayamıyor. yoksa tepine tepine kayıyor benimkızım da. oto koltuğu anakucağını denedim ama içinde yamuk yumuk yatıyor gibi geldi vazgeçtim. halbuki ana rahmini taklit ederek dizayn edilmiş o oto koltukları. aman benim kızım çıkalı çok oldu ana rahminden unutmuştur dedim :) rahat rahat serilsin geniş yerde yatsın yavrucum.
ben de uyku tulumu aldım ama akıl işte kadife tulumu vardı üzerinde uyku tulumuna soktum birde üstüne yün battaniye örttüm gece bir baktım çocuk yanmış herhalde o yüzden hasta oldu şimdi nasıl öksürüyor aman aklınızda olsun öksürük falan olduğunda göğsüne çok azıcık viks sürün birde eczacı bize göğsüne yün koyun dedi yün aldık tülbente sardık şimdi göğsünde çok şükür kesildi doktor ilaçta verememişti sadece gözlemleyin öksürük artarsa getirin dedi Allah korusun bronşit falan olmasın bizim ev 22-23 derece oluyor dediğin gibi üstüne battaniyeye gerek yok of ya kafayı sıyıracam üşüyormu sıcaklıyormu düşünmekten yoruldum beaa

öncelikle her odaya bi termometre aldım ve oda sıcaklıgını 23-25 derece arasında tutuyorum.kollu çıtçıtlı badi külotlu çorap ve uzun kollu üst ve alt giydiyorum.kat kat giydirmeyi sevmiyorum.annem sürekli her telefonda yün yelek giydir fln dio ama giydirmiyorum iyice alışkanlık yapıor o yelek.üşüdügünü burnunun ucundan anlarsanız burun ucunu kontrol edin aklınızda olsun..(ellerinin soğuk olması üşüdügü anlamına gelmez çünkü bagırsaklarında gazı olursa elleri buz gibi oluyor tüm kan bağırsaklarına gittigi için)

kızlar bebekleri çok sıcak tutmak doğru değil.herzaman kendi üzerimizdekinin 1kat fazlasını giydirmeliyiz.dışarı çıkarken şapkasız çıkarmayın.ayrıca alttan çıtçıtlı badi giydirin zıbınlardan iyidir.oğlum şimdi 2yaşında halen badi giydiriyorum.beli,karnı açıkta kalmamış oluyor.

geçmiş olsun terken, annelik zor da acemi annelik daha zor. ben de kafayı yiyorum aman üşüyecek aman terleyecek diye işte. bazen bakıyorum yüzü soğuk ama vücudu gayet scak. Allah korusun yavrularımızı biz bu işleri öğrenene kadar.

arkadaşlar düşünün ben hemşire olmama rağmen oturup ağladığımı bilirim.unutmayın bizler anne olarak doğmuyoruz ama öğreniyoruz.inan anne olmak dünyanın en güzel duygusu.bebklerinize iyi bakalım hasta etmeyelim.ben okadar çok çektimki oğlumun hastalığından ama hep yanındaydım birgün of bile demedim.başında 2hafta boyunca uyumadan bekledim.çok şükür şuan çok sağlıklı.bana bal şekerim diye sesleniyor.gerçekten çocuk büyütmek zor yorucu ,yıpratıcı ama helal olsun emeklerimiz.

ben de aynı şekilde giydiriyorum uzun kollu body, çorap, patik, ayaklı alt pijama üstüne tulum yada pijama takımı.. sıcaklığa göre altı bazen tek bazen çift kat oluyor.artık büyüdüğü için battaniyeyle tutmuyorum hırka yada yelek giydiriyorum evin içinde.yatarkende iki tane battaniye yada yorgan örtüyorum değişiyor.bizimki sıcağı seviyo heralde gazı olduğunda karnına sıcak su torbası koyunca hemen mayışıyor uyku moduna giriyor:)

ben sıcağı seviyom diye yağmurumuda kendim gibi hisseder diye sarıyom battaniyeye üstünde yelek bady atlet 2 çorap soket ayaklı pantolan birde üst bady emerken benimkide terliyo canım alınteri ile kazanıyolar yemeklerini ya

Terlemek demek ne demek vıcık vıcık su zırtpırt soyuyorum..erkek bebekler sıcağı sevmez derler bende sıcak yapmıyorum evi hep ılık....penye battaniyelerini kullanıyorum, ayaklı penyelerden giydiriyorum çıtçıtlı badi genelde penye pamuklu şeyler giydirmeye çalışıyorum ee soğuk memlekette oturmuyoruz nitekim...

canım bende bu başlığı açmak için girdim bugüna.s bende bi türlü karar veremiyorum çok mu giydiriyorum azmı?kollu çıtçıtlı body,üstlük,çorap,ayaklı alt pijama,patik ve yelek.ev sürekli 22-23 derece.bide eşimin ısrarlarıyla herzaman penye şapka ve eldiven takıyoruz.ben aslında çıkartma taraftarıyım ama..gün içinde penye battaniye,gece yatarken ek olarak ince bi polar battaniye örtüyorum.emerken alnı terliyo sadece.

canım bende bu başlığı açmak için girdim bugüna.s bende bi türlü karar veremiyorum çok mu giydiriyorum azmı?kollu çıtçıtlı body,üstlük,çorap,ayaklı alt pijama,patik ve yelek.ev sürekli 22-23 derece.bide eşimin ısrarlarıyla herzaman penye şapka ve eldiven takıyoruz.ben aslında çıkartma taraftarıyım ama..gün içinde penye battaniye,gece yatarken ek olarak ince bi polar battaniye örtüyorum.emerken alnı terliyo sadece.
fatoşcum eldiven takmaman gerekiyor artık ben sadece 1 hafta taktım.tırnaklarını BEBEK TÖRPÜSÜyle torpüledik hiç yüzünü flnda çizmedi halada torpülüyoruz.

niye eldiven takmıyoruz anlamadım

ellerini tanıması ve elleriyle çevreyi tanıması için eldivenleri çıkarıyoruz. ama ben geceleri ve bazen elleri çok üşüdüğünde gündüzleri takıyorum hala. bir de bizimki elleri görünce doğru ağzına götürüyor zihinsel gelişimi için önemliymiş keşfediyormuş yalnız o ellerde ne var ne yoksa ağıza giriyor. parmak araları kumaş tozlarını topluyor, hergün pamuk topluyorum ellerinden. nerden buluyor o kadar tozu anlamıyorum.

ben kızıma ilk kat olarak kısa kollu çıtçıtlı body, patikli alt pijama;
üzerine 2. kat olarak dış zıbın ve külotlu çorap (bazen normal soket çorap ama onu da dizine kadar çekiyorum),
3. kat olarak penye alt-üst takım ve ayaklarına patik giydiriyorum.
evin ısısı da 23-25 derece. yine de kucağıma alınca yelek giydiriyorum mutlaka.
yatarken de çok kalın olmayan bir battaniye ile örtüyorum.
emerken yeleğini çıkarıyorum, terlemiyor..

bende oglusuma kısa kollu badı uzun kollu badı penye ust altına soket corap ıkı tane patıklı alt pıjama ve kafıfe tulum gıydırıyorum 2 ayımızı bıtıkdık ama eldıvenlerı cıkatmadık hala yuzunu cızer dıye korkuyorum cunkı tırnaklarını korkudan kesemedım cokmu gıydırıyorum acaba sızın yazılarını okuyunca bıraz cok geldı sızde fıkırlerınızı yazarsanız sevınırım ılk bebegım ve acemıyım

ben kizima atlet kilot ustune citcitli badi patikli alt corap ve tulum giydiriyorum uyaninca yelek geciriyorum gece yatarken yorgan ortuyorum iki aylik olduk daha bi kere bile terlemedi kizim normalmi acaba

X