Bebişlere aldiğiniz ürünlerden memnunmusunnuz

EYXSXAN0066

Oğluşunun Annesi
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
191
0
Sevgili temmuz anneleri bebişlere yaptığınız hazırlıkları bayıla bayıla takip ettim hepsi çok güzel şeylerdi şimdi 5.5 aylık hamileyim alış veriş sırası bana geldi sizden ricam aldığınız eşyalar içerisinden nelerden memmnun kaldınız veya kalmadınız bize bilgi vermeniz özellikle alınması gereken veya gereksizmiş dediğiniz şeyleri ve en önemlisi tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim yardımcı olacağınızı sanıyorum ve çok teşekkür ediyorum şimdiden

cnm sen kışın doğum yapacaksın galiba bol battaniyen olsun pazen kadife polar .. hele kusan bir bebekse devamlı yıkaman yedeğini kullanman gerekecek .. çıtçıtlı body bolca al kullanılıyor.. takımların eldivenleri bol geliyor hemen elinden çıkıyor , bileğini sıkmayan lastikli eldiveni olsun 2-3 çift bence .. araba koltuğu ana kucağın yatabilenlerden olsun minicik çocuk içinde rahat yatamıyor iki büklüm oluyor .. ben geri verdim .. şimdi erken deme markete bile gidemezsin ya kanguru ya da pusetini mutlaka al .. hayırlı ve kolay bir doğumun olur inş.. sevgiler.

cok gzl bir konu acmıssın canım cok saol.ama ben bunları öörenmede gec kaldım.şimdi aldıkalrımın bazılarının işe yaramıycanı öörennce tüh diicem sanırım??mesela oto koltuğu gibi:KK43:

tüm arkadaşlardan destek bekliyorum bizim gibi arkadaşları tecrübeleri ile aydınlatsınlar helede benim gibi başında bir büyüğü olmayan tüm hazırlıkları kendi yapacak yeni anne adayları için çok faydalı olacak inanın

bence doğumdan sonra alırım diye bırakacak oldukların senin gitmene gerek olmayan seçme gerektirmeyen şeyler olsun onun dışındakileri muhakkak kendin al... bebek için çok fazla kıyafet almana gerek yok acayip hediye geliyor, kendin için muhakkak emzirme sütyeni ve atleti, göğüs pedi falan al.ben loğusa geceliği almıştım 1 tane, hastanedeyken hemen 1 tane daha aldırdım epey rahat oluyo bide sezeryan olursa kirlenebiliyo. bebek için gerekenleri saymama gerek yok çünkü alma desem bile kendini tutamayacak alacaksın nasılolsa:KK66:

o kadar çok gereksiz şeyler almışım ki...bir sürüüü
bence çok alma, bebeğinin ihtiyaçlarına göre ve kilosuna boyuna göre zamanla alırsın..
ama kesinlikle alttan çıtçıtlı ve patikli tek parça tulumlar çok kullanışlı..
birde benim oğlum çok kustuğu için önlük ve agız mendilleri kullanıyorum çok..

o kadar çok gereksiz şeyler almışım ki...bir sürüüü
bence çok alma, bebeğinin ihtiyaçlarına göre ve kilosuna boyuna göre zamanla alırsın..
ama kesinlikle alttan çıtçıtlı ve patikli tek parça tulumlar çok kullanışlı..:lepi:
birde benim oğlum çok kustuğu için önlük ve agız mendilleri kullanıyorum çok..

ben hep yazlıklar almıştım kışlıkları sonra alırım diye almamıştım şimdi kışlıklarımızıda aldım icine giyrdimek icin uzun kolu cıtcıtlı kalın badilerden bir sürü aldım bide tek parca tulumlardan aldım anne icin cok büyük bir kolaylık rahatlık ama tabi pantonlu üstlerdende aldım tabi...:eek:
benim iyiki almışım dediklerim sebamed ürünleri otokoltugumuz var ama cok sık kulanmıyorum bazen ona yatırıp salandırıyorum ama pek durmak istemiyor onu daha cok arabamızla kulanıyoruz..gamyoncuiremsu
başka cıtcıtlı badiler hayat kurtarıcı ben bide yenidogan ıslak medillerini stok yapmıştım 30 adet şimdi 10 tane falan kaldı kalın pamuklu kafaya gecirmeli banyo havlumuzdan cok memnunum 3 tane var bende bazen makinede olabiliyo digerini kulanıyorum ozaman emzik ve en ihtiyacım olan belki herkezin ihtiyacı olmıycaktır ama benim cok ihtiyacım oldu aventin cantalı 4 biberon ve süt sagma pompası 1 ay sagdım sütümü sürekli sagarak vermiştim şimdi sadece emziriyorum he bide dogumdan sonra lazım oldu gögüs ucu silikonu ucuz bişi yanınızda bulunsun alın derim hic ıvır zıvır gereksiz bişi almadım şuandada yok zaten hic abartısız alışveriş yapmışım aldıklarımın hepsine ihtiyacım oldu almak isteyim almadıgım ıvır zıvırlar bile gercekten gereksizmiş iyikide almamışım diyorum cok bilincli sece sece liste yaparak ben alışveriş yapmıştım:lepi:
ben mesela hicmi hic oyuncak almadım şimdi var sadece 1 tane cıngıragı kendim icinde en cok emzirme südyeni gögüs pedi ve başlarda lasinoh krem gögüs catlakları icin ve tabiki bide korse:1closedeyes:

avet arzuya lansinoh krem hakkında katılıyorum
çok işe yaradı çatlak kremi
ama ben emzire sütyeni hç kullanmadım neredeyse..
yumuşak formlu sütyenler aldım hep

ben lansinoh kullanmadım hamileyken hala daha acısını çekiyorum şiddetle tavsiye ederim.. 3 tüp bitirdim sonradan .... halen kıpkırmızı ve acı var ..

benim kullandıklarım
-bol bol uzun kollu ve kolsuz body
-bolbol patikli patiksiz pijama
-3-4 adet eldiven
-bebeyağı[banyo suyuna]
-ilk günler için batticon ve gazlıbez
-hastabezi[gerekmez demeyin fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor doğumun hemen sonrası]
-2-3 adet battaniye
-tulum
-ilk günler için slikon gögüs ucu ve göğüs pedi
-bepanthen krem
-2 bebek havlusu ve içine tülbent
-bolbol ağız mendili
-pişik kremi [ben nivea ve bepanthen kullanıyorum çok memnunum]
-anakucağını otokoltuğunu ben evde kullanamıyorum kızım sevmiyor onun için çokçok kullanıyorum diyemem
-parkyatak ben çok memnunum
-kanguru küçük bebeklerde kullanılmıyor enaz 2 aylık olması gerekiyor benim kızım kanguruyuda sevmedi çok kullanamıyoruz
-1 adet yastık edinin emzirirken çok rahat oluyor
-okyanus suyu ve aspiratör
-biberon alın derim ilk günler sütün gelişinde sorun olabiliyor ve mama vermek zorunda kalabilirsiniz
-humana alın derim
-göğüs çatlaklarına bepanthen hem ucuz hem de bana iyi geldi
şimdilik bu kadar aklıma gelince yine yazarım

-bebek küveti ve filesi[bebeğim 2 aylık ben hala filede yıkıyorum çok kullanışlı]
- fırça şeklinde yumuşak olanlardan bebek tarağı
-su geçirmeyen alt değiştirme minderi edinin [ilk günler altını açtığınızda rahatlayıp diğer bezi takmadan yapıveriyorlar]
-ben chicco nun vücut ve saç şampuanını kullanıyorum memnunum ikisi birarada olduğu için pratik oluyor
-ilk günler ünibaby yenidoğan kullandım memnun kaldım
-elini yüzünü silmek için küçük tülbentler kesip kullanabilirsiniz
-tırnak makasını daha 1 kere kullandım zira bebek tırnağını kesmek zor iş o yüzden en az 3-4 çift eldiveniniz olsun
-emzirme sütyenlerini hiç kuulanamadım göğüsler çok hassas olduğu için zaten sütyen takılmıyor onun yerine yarım atlet tipi alabilirsiniz
umarım yardımcı olabilmişimdir.
şu anda hamile olanlara kolay doğumlar diliyorum.

bu krem hamileyken mi kullanılmaya başlanıyor hangi ay başlamak lazım acaba

son ayında günde bir kaç kez sürsen yeterli olur sanırım aman sakın atlama bepanten mi sürersin lansinoh mu bilmem ama mutlaka bişey kullan doktoruna da sor bence cnm..

ben hamileligin son 2 haftasında lasinoh kremden hergün bir kere mutlaka sürdüm dogumdan sonra ve hala gögüsümde catlak yoktur ama dogumdan sonra da sürmeyi ihmal etmedim catlak olmasada zamanla alıştı gögüslerimde kulanmıyorum artık ben yarım tüp kulandım yarısı duruyor hala :)

bende dogumdan 2 hafta önce basladım zaten doktorum aldırdı vee mükemmel bişey
ilk kızımda 3 aylıkken bu yüzden emzirmeyi bırakmıştım
cokk sükürki bunda olmadı

ben hamileligin son 2 haftasında lasinoh kremden hergün bir kere mutlaka sürdüm dogumdan sonra ve hala gögüsümde catlak yoktur ama dogumdan sonra da sürmeyi ihmal etmedim catlak olmasada zamanla alıştı gögüslerimde kulanmıyorum artık ben yarım tüp kulandım yarısı duruyor hala :)

ay arzu bayıldım senin şu takvimine :)))

arkadaşlar ya bize yardımcı olacaklar bu kadarmı ençok hazırlık yapan grup temmuz anneleri diye buraya açmıştım bu başlığı hadi ama önerilerinizi bekliyoruz

X