bebgi ne zaman konustuklarımı anlamaya başlar.

S

secill

Ziyaretçi
arkadaslar merhaba.böyle bi topic varmı ben görmedim ama cok merak ediyorum.bilgilerinize drunuzun dediğine sıgınıp sizede soruyorum bebklerimiz karnımızda kaç haftadan sonra herseyi algılamaya başlar.onlarla ne zaman konusmaya iletişim kurmaya başlamalıyız.heycanla bekliyorum beni anlamanı annemm..:Saruboceq:

Canım 23-24.haftadan sonra duymaya başlıyor diye biliyorum. Net olmamakla birlikte ince sesleri duyormuş. Ama babasının sesi daha kalın olduğu için onu anlaması zormuş:KK66: o da konuşurken sesini inceltsin. Konuşmalara ne zaman tepki verir bilmiyorum çünkü benim prensesim henüz tepki vermiyor :KK66:

maşallah canım az kalmıs senin yolu yarılamıssınız bile tepkilerini duymaya az kalmıstır eminim.saglıkla al kucagına inşallah bebişini.

Amin canım, darısı seninde başına. Hareketlerini hissetmeye başladığın an müthiş bir duygu. ısteyen herkese allah nasip etsin bu güzelliği.

canım 16. haftadan itibaren senin kalp atışlarını duymaya başlıyor...
hatta ultrasona girdiğinde ses dalgalarında uykusundan bile uyanabiliyormuş..

ama duyduklarını tamammen yorumlaması ve normal bir birey gibi tepki vermesi için 32. haftasında olması gerekliymiş sen yinede 22. haftada ona müzik dinletmeye başlayabilirsin kaçıncı haftasındao lursa olsun onu okşamayı ve onunla konuşmayı asla unutma, sen onunla konuşurken salgıladığın mutluluk hormonlarının ona ulaştığını ve onunda mutlu olduğunu unutma

canım 6ncı aydan itibaren duyuyolar ince sesleri ama ben öğrendiğim ilk günden beri konuşuyorum şimdi de ölee arada cevap bile veriyo tekmeleriyle allah tamamına erdirsin canım

benim yavrum beni anlyıo konuşuyorum onla tepki veriyo tekmeliyo annem kurban olurum sana :)

20haftalıkken sesını duyabılıyormuş 2hafta sonra benı duyacak bebışım

X