Bebekte gelişim geriliği???

Masal1604

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
57
23
35
Merhaba herkese
Hamileliğin tadını çıkarabilen var mı?
Her tamam ya herkes yolunda keyfine bak dediğimde başka kafama takacak bişey oluyo.
Detaylı ultrasonda karın Çeperinin 4gün geride olduğunu söyledi doktor beslenmene dikkat et dedi
Mesela aynı sorunu yaşayanlar varsa nasıl beslendiniz yardımcı olurmusunuz
Birde sıvısı az gibi görünüyor çok su içmen lazım dedi ama zaten gebeliğin başından beri günde 3litreden fazla içiyorum
Aynı sorunu yaşayanlar varmı sıvı azlığı neye sebep oluyor

4 gün sıkıntı değil. 2 hafta olursa sorun etmelisin. Su da bebeğinin simetrik büyümesine yardım ederek bazı organların gelişmemesini önler.

Bebeğinin motor ve beyin gelişimine katkıda bulunur.

Ses, ışık, basınç, darbe gibi dışarıdan gelen uyarılara karşı bebeğini korur.

Bebeğinin vücut içindeki ısısını düzenler.
İçeriğindeki maddelerin farklı kokuları ve tatları ile bebeğinin duyu organlarının gelişimini destekler.

Bugünkü kontrolümde sat a göre 23+5 im benımde AC denilen değer yani karın çevresi 23+1 çıktı tam 21 haftalıkken ayrıntılıya girmiştim 20+5 ti 22+0 da 21+6 çıkmıştı değişiyor değerler bazen tam haftası bazen bir iki gün gerisi benımde bugün itibariyle 4 gün fark var. mesela FL denilen değer ayrıntılıda 21 haftalıkken 3 gün ileri çıkmıştı 22 haftalıkken 3 gün geri çıktı şimdi ise tam haftasında 23+5 cıktı bunlar değişiyor anlık ve milimetrik ölçümler haftaları aşmadığı sürece doktorlarda normal görüyorlar ben takılmıyorum her seferinde değişkenlik gösterdiği için kafanı bulandırıp kendini de bebeğinide yorma 😊 sağlıklı mutlu geçir hamileliğini🙏

su azlıgı için havuç suyu iç 1 hafta 10 kadar iyi gelir inşallah
ama diğer sıkıntınla ilgili bir bilgim yok cnm

4 gün sıkıntı değil. 2 hafta olursa sorun etmelisin. Su da bebeğinin simetrik büyümesine yardım ederek bazı organların gelişmemesini önler.

İçeriğindeki maddelerin farklı kokuları ve tatları ile bebeğinin duyu organlarının gelişimini destekler.
Çok teşekkür ederim doktorumdan daha güzel anlattınız:)

Çok teşekkür ederim doktorumdan daha güzel anlattınız:)

Bugünkü kontrolümde sat a göre 23+5 im benımde AC denilen değer yani karın çevresi 23+1 çıktı tam 21 haftalıkken ayrıntılıya girmiştim 20+5 ti 22+0 da 21+6 çıkmıştı değişiyor değerler bazen tam haftası bazen bir iki gün gerisi benımde bugün itibariyle 4 gün fark var. mesela FL denilen değer ayrıntılıda 21 haftalıkken 3 gün ileri çıkmıştı 22 haftalıkken 3 gün geri çıktı şimdi ise tam haftasında 23+5 cıktı bunlar değişiyor anlık ve milimetrik ölçümler haftaları aşmadığı sürece doktorlarda normal görüyorlar ben takılmıyorum her seferinde değişkenlik gösterdiği için kafanı bulandırıp kendini de bebeğinide yorma 😊 sağlıklı mutlu geçir hamileliğini🙏
Çok doğru diyosunuz aslında hiçbişeyi kafama takmazdım ama hamilelikte aşırı evhamlı oldum dediklerinizi dikkate alıcam allah dizimde bebişinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Merhaba herkese
Her tamam ya herkes yolunda keyfine bak dediğimde başka kafama takacak bişey oluyo.
Detaylı ultrasonda karın Çeperinin 4gün geride olduğunu söyledi doktor beslenmene dikkat et dedi
Birde sıvısı az gibi görünüyor çok su içmen lazım dedi ama zaten gebeliğin başından beri günde 3litreden fazla içiyorum
sivi azligina dikkat et basima geldi zor oluyor dogumda neden oldugunu soylemediler zira bende fazla su iciyordum🙄proteini fazla yemeyi dene ve duzenli beslen ..
saglicakla kucagina al insallah😊

Benim hamileliğim boyunca 1 hafta 10 gün geri idi. Doktorun 2 hafta fark olursa o zaman problem demişti. Ki doğum yaptım çok şükür sağlıklı bebeğim. Amniyon sıvısı azlığının su içmekle ne alakası varmış anlamadım sanki oraya gidiyo su🙄 amniyon sıvısı çocuğun idrarıdır. Yani çocuk işerse suyun artar. ama havuç suyunun bebeğin böbreklerini çalıştırıp idrarını yapmasına yardımcı olduğunu duymuştum deneyebilirsin.

Canım selam. 4 gün vs gibi bir gerilik çok sıkıntı değil ki bazen doktorun ölçümleri de net olmayabiliyor. Ben de kendi dr umda ölçüm yaptırdığımda 1 gün geri iken iki gün sonra ayrıntılı ultrasonda iki gün önde çıkmıştı. Çok ileri olmadığı müddetçe canını sıkma. Ayrıca bundan iki ay önce bana da suyu az denmişi. O sırada suyu artırıp aynı zamanda havuç suyu da içtim. Ayrıntılı da dr yeterli görünüyor dedi. Düzelmişti. Suyun da bebeğn suyuna etkisinin olduğunu söyleyeyen dr olduğu gibi mutlaka suyu arttır diyen de var. Ben de bir araştırma okuduydum. Genel olarak su içmek annenin kan hacminde artışa sebep olması ile bebeğin beslenmesini artırdığı ve bebek de beslenebildiği için böylelikle onun idrara çıkışında artışa yardım ettiği söyleniyordu. Amniyon sıvı bebğin idrarı olduğu için zaten böylelikle artmış oluyormu. Ayrıca düzenli yürüyüşün de olumlu etki ettiğini söyleyenleri duydum bu arada

Merhaba herkese
Merhaba bnde 24 hftalıktan beri 4 gün karın çevresi küçük çıkıyor bol protein ve kilo aldıracak herşeyi yiyorum ama en son 29 da gittim yine 4 5 gün küçüktü dpkorum aranın açılmaması için 15 günde bir çağırıyor ama geliştiği için yani mesrl 15 günde 200 gr almıştı gelişim gösterdiği için çokda sıkıntıya sokmak istemiyorum kendimi ister istemez kafama takıyorm tabi diğer oğlmda böyle olmamıştı bu kız belki minyon olacaktır yada haftalarımızın biraz daha büyümesi lazımdır şimdi kaç kg peki gitinzmi doktora benm en son 29 +3 de 1312 kg dı

Merhaba bnde 24 hftalıktan beri 4 gün karın çevresi küçük çıkıyor bol protein ve kilo aldıracak herşeyi yiyorum ama en son 29 da gittim yine 4 5 gün küçüktü dpkorum aranın açılmaması için 15 günde bir çağırıyor ama geliştiği için yani mesrl 15 günde 200 gr almıştı gelişim gösterdiği için çokda sıkıntıya sokmak istemiyorum kendimi ister istemez kafama takıyorm tabi diğer oğlmda böyle olmamıştı bu kız belki minyon olacaktır yada haftalarımızın biraz daha büyümesi lazımdır şimdi kaç kg peki gitinzmi doktora benm en son 29 +3 de 1312 kg dı
Kendi doktorum birkaç günlük geride olmanın bişey ifade etmediğini söylemişti kimi bebek iri kimi bebek minyon olur kafaya takma takman gereken bişi olursa söylerim demişti o günden beri pek sorgulamadım pazartesi günü randevum var son durumunu öğrendiğimde yazarım tekrar size ama bence sizde takmayın herkes 2 hafta ve daha fazlası için sorun diyor bizimkiler gibisi sorun olmuyomuş

Sizinle tarihlerimiz yakınmış sizin şuan ne gibi şikayetleriniz var benim bel ağrım çok zorluyor ve kasılmalar oluyo karında bebek toplanıyo gibi sizdede oluyomu aynı şeyler

X