Çocuk Hastalıkları Bebekte bökrek sorunu grade 3 kaliektazi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Betilisa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
177
93
29
Merhaba bebegim 50 günlük kalxa çıkikligina baktırırken böbreginde genişleme olduğunu öğrendik raporda söyle yaziyor

sol bobrek uzun aksi 60 mm olup parankim kalınlığı 5 mm dir. (doktor altını çizmiş sorunlumu anlamadim) Solda renal pelvis AP çapında 3.5 mm genişlemeye neden olan minimal pelvikektazi ve eşlik eden grade 3 kaliektazi izlenmektedir.( garade 3 kaliektazinin de altını çizmiş)

Sag bobrek uzun aksı 57 mm olup parankim kalinligi 6.5mmdir. sağ böbrek üst kısımda minimal kaliektazi izlenmektedir.(Apçapı 1.5 mm)

Sag bobrekte biseyin altını cizmemis normalmi acaba ve ürolojiye sevk etti onlar bi tahlil yapacakmis ayrica 3. Ayda ilaçlı tomografi çekilecek dedi korkmalimiyim bizi ne bekliyor bu değerleri İnternete yazdığımda da bisey anlamadim hersey yaziyor sizin bilginiz varmi yardımcı olabilecek biri varmi

inşallah bir sorun çıkmaz

Gecmis olsun benim kızımda böbrek taşı var her 2 ayda 1 düzenli olarak ultrason çektiriyoruz büyüme olmuş mu diye bir de idrar testi ile tasın cinsine baktılar işinize yarar mı bu bilgileri bilemedim bir de iki ayrı hastanede ultrason yalgirmishik birisinde her iki böbrekte taş çıktı diğerinde tek bibrekte

Bize taştan bahsetmedi genişleme ve zar ile ilgili Bi problem varmış bende kendimce araştırıyorum da bisey bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…