bebeklerinizin uyku duzeni nasıl

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
arkadaslar akşam 11den sabah 8-9a kadar nerdeyse hiç uyumuyor...sürekli huysuzlanıyor...aglamaya bagırmaya baslıyor...akşama kadarda uyuyor...siz nasıl gece uyumasını sağlıyorsunuz...gece uykusuzluk çok zor oluyor...hiç halim yok...

aynı şeyi bende yaşıyorum canım bende akşam 6 dan sonra uyanık kalmasını sağlamaya çalışıyom 11 e kadr sonra uyuyor birde banyo yaptırırsan 9-10 gibi mis gibi uyuyor

benimkide değişti akşam 8 de bi uyanıyor sabah ezanlarına kadar hep başında durmamı istiyor memeye verince uyuyor bırakınca uyanıyor napıcam bilmiyorum bende düzeni değişti :KK43:

bide agrılarım olmasa tamam oturayım diyeceğimde, meme emerken sezeryan yeri ve apandis yeri çok kötu agrıyor...internette arastırdım biraz...bebekle oynayın diyor...15gunluk bebekle akşam uyutmamak için ne oynanırki...

valla gerçekten huyları degısıyor ya saat bası kalkıyo artı buyuk adam gıbı uyanık abooooo yandık

benimkide gündüzleri pek fazla uymuyo azaldı uykusu gecede bazen 2 saat bazen saat başı kalkıyor dün o kadarda banyo yaptırdık akşam uyusun diye ama nerde herzamankinden daha fazla yaramazlık yaptı küçük sıpam:))

canım Allah yardımcın olsun gece uykusuzluğu çok zor.bizde zar zor uyutuyoruz.abartısız 7,8 saat hiç aralıksız uyanık duruyor.tabii buda hep akşama denk geliyor.gece kucağımıza alıp gezdiriyoruz,yada emziriyoru ve bol bol dua okuyoruz uyuyor.eğer çok huysuzlanırsa banyo yaptırıp hemen arkasından emziriyorum mışıl mışıl uyuyor.banyo yaptırmak çok iyi geliyor tavsiye ederim,gece yatırmadan bi dene..bu rada bende sezeryanlıyım.anlıyorum seni.ama yakında geçecek ağrıların,rahata ereceksin...

Uyku işi çok zor gündüzleri hiç uyumuyor sürekli kucak ve meme istiyor. Nefes alacak zamanım kalmıyor akşamları da uyusun diye banyo yaptırıyorum 3 saat uyuyor, uyanıyor emziriyorum sonra 2 saat kesintisiz uyuyor sonra 1 saatte bir sabah kadar ayağa dikiyor bizi. Allaha şükür şimdi annem var haftaya gitti mi gündüzleri iş yapacak hiç zamanım kalmayacak napıcam bilmiyorum valla..40'ı çıksın düzelir diyorlar bakalım daha 17 günümüz var..

ilk zamanlar oyle uyku duzensizlikleri olur. genelde karinlari acsa az uyuyorlar yada hic uyumazlar bu yaramazlar. evvela karni tok olsun. gunduz pek uyutmamaya calis bi kac gun duzelene kadar. vucut saati duzelsin. esimin babaannesi hala hayatta allahim uzun omurler versin. derki bebegi doyurursun kus evin ustunden ucup gidene kadar yine acikirmis.duzelecektir. benim oglum 15 aylik aksam yatir sabah kalksin masaallah.hep boyle degildi tabiki. duzelirrr

gördügün gibi bu konuda tek dertli sen degilsin..
benimkide gece 4 te kalkıp uyumuyoır bir daha..butun gunduz uyuyor cunku..
ben banyo yaptırıp yatır derim, ama o zamanda ya hasta olursa derdş var hani uyurken üsür mü acep??

ilk zamanlar oyle uyku duzensizlikleri olur. genelde karinlari acsa az uyuyorlar yada hic uyumazlar bu yaramazlar. evvela karni tok olsun. gunduz pek uyutmamaya calis bi kac gun duzelene kadar. vucut saati duzelsin. esimin babaannesi hala hayatta allahim uzun omurler versin. derki bebegi doyurursun kus evin ustunden ucup gidene kadar yine acikirmis.duzelecektir. benim oglum 15 aylik aksam yatir sabah kalksin masaallah.hep boyle degildi tabiki. duzelirrr
öncelikle senin bebişine maşallah diyorum
benimde 13 aylık bir kızım war
dogumundan sonra bi 2-3 ay gece 2 kez kalkardı emmek için o da hemen akabinde uyurdu ama sonra bi başladı gece sık kalkmalar gecede en az 5 kez kalkıyor em sürekli emmek istiyor
hala anne sütü alıyor
açlıkla felan hiç ilgisi yok meme tiryakiligi benimkisinin ki....
insallah kesintisiz uyuyacagım gunleri bende görürüm
görmesem de bebeimin saglıgı yerinde olsun yeter

Bu konuda tek dertli ben degilmisim !!!
2 gundur yeni eve geldik, dun verem oldum.. eve geldigimiz gece yataginda uyudu, arada bir uyandi ertesi gun hep meme istedi.. ac degil ama meme istiyor emzik almiyor tam uyuyor yerine koyacam agliyor senağlama bende dun aglamaktan mahfoldum kizlar :1no2: hic ne uyuyabildim nede bisey yiyebildim,
sonra gecede ayni kafamçokkarıştı hic uyutmadi deli olduk babasiyla ! tam yataga koyuyoruz uyaniyor .. evde tekim, esim isten gelince yorgun oluyor sabah erken ise gidiyor..
esimi dun gece koltuga salona yolladim tek care yanimda uyutmakti, yanima yatirdim mememi agzina verdim emdi sonra uyudu sabaha kadar, arada bir kalkiyor meme veriyorum hemen uyuyor, geceden sarhos yaa gunduzleri uyuyor benneyaptımki

Sorun ceken herkese kolay gelsin, vallahi cok zormus

ben bu zamana kadar hic ugraşmadım bazen 12de yatıp 2de kalkıyordu emiyordu sonra 5 te tekrar dün gündüz hic uyuyamadı akşam 11de uyudu sabah 6 kalktı ilkkez 7 saat uyudu :) ama herzaman böyle bişi olmaz ama bizim saatlarimiz oturdu diyebiliriz

adasu 1 aylık bebek için bunu soylemen ne kadar doğru bunu ilerleyen zamanlarda göreceksin
inşallah dewam eder

valla bızzımı kı 11 dede 12 dede uyusa saat 1 cıvarı kalkıyor 3 te kalkıyor sabah 4-5 gıbı kalkarsa emıp uyuyor ama 5 buçuk 6 gibi kalkarsa sabah 9-10 kadar uyumuyor vaal çok kötü oluyor gündüzlerı sadece emmek için kalkıyor yarım sat 1 saat uyanık kalıyor düzenli bir şekılde uyuyor..gecelerı uykusuz kalmak çok kötü oluyor insanın sinirleri zıplıyor valla...

aynen walla rosecim bizimki gecleri artık baya kalkıo bi 9 da uyuyosa bazen 12 de kalkıo 3 saat uyuyo öteki seferlerde 2 saat bazen 1 saat bazen 40 dk bi kalkıo artık salak gibi oluyorum kal emzir yatır hep aynı şey bugün ilk kez yalnız kaldım eşim işe gitti sanırım nöbetçi:KK43:((sabahtan beri doğru düzgün uyumadı delirtti beni memede uyuyo yatırınca 10 dk sonra uyanıyo bakalım şimdi daha yeni uyudu inş uyur birazzz:KK43:((akşamda uyusa bari çok ağlamaz inşş yalnızım ya korkarım susuturamazsam:KK43:(

bizim ki de gece kuşu şimdiilik gündüz uykularımız da 2-3 bazen de saat başı kalkıyor ne zaman acıkırsa...

X