Bebeklerinizi nasıl sütten kestiniz???

lana01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
281
0
46
Bayanlar,13 aylık bebegiğimi sütten kesmek istiyorum.Ne yapacağımı bilmiyorum,Lütfen yardımcı olur musunuz?senağlama

canım ben kızımı 1,5 yaşında sütten kestim..kızım aşırı düşkündü dakka başı isterdi.göğsümün ucuna salça sürdüm olmadı.ben ayakkabı boyası sürdüm tiksindi..bir hafta ağlaması sızlanması sürdü..sonra mecburen biberonla süte alıştı..bu arada göğüslerim şişti omularım ağrıdı..tabii bunlarda sonra geçiyo canım..bol bol sabır istiyo ama sakın vazgeçme ..kararın kesin olsun acıyıp tekrar emzirirsen zorlanırsın..kii benim öyle oldu..kolay gelsin canım.

bana çok antipatik gelen bir yöntemi kullandı 3-4 arkadaşım ve hepsinde işe yaradı
göğüslerine salça, çay çöpü vs. gibi çirkin görünüm veren şeyler sürüp çocuklarına göstermişler
bak pis oldu falan demişler, kesin çözüm olmuş
bilmem ben yapar mıyım pek hoş gelmiyor kulağa
ama insan çaresiz kalıyor demekki

ben 2 yaşına kadar emzirdim,
öğlenleri eve glip emzirdim,
sizin daha erken değil mi?
neden kesiyorsunuz
uzmanlar bebeğin kendine güveni artıyor derken,

ben de keserken ayakkabı boyası sürdüm,
baktı meme kapkara bir daha istemedi,

15 aylıktı kızım aklı eriyordu ve emerken uyuyor çokta eziyet ediyordu ama birgün çok canım yandı uyud ve ağzında kaldı çıkarmak için çok uğraştım ama sinir olup ağlayarak buna karar verdim ama sonuç mükemmel hatta ötesi oldu...
1)sütyenleri çıkarıyorsunuz...
2)yavrunuza bak süt bitti gitti dirken bağrınızı yani düz olan ve eline yumuşaklık gelmeyen kısımları elletip bitti gitti diyorsunuz...
3)eğer çocuğunuz benim ki gibi kolay anlamakta sizi mutlu ederse sizede ne mutlu ama inatçı ise allah yardımcınız olsun bayanlar...
ama deneyin denemekte fayda var en azından çocuk saçtan kıldan karkup tiksinmeden sadece anlatımla anlayabilir ve konuşarak anlatma yöntemi ile her derdinizi paylaşabilirsiniz.....
umarım başarılı olursunuz bayanlar.....

ben birbuçuk yasına kadar oglumu emzirdim ve karabıberle kestım ıkıgun karabıberlı kaldı emınce agzı acıdı ve bıraktı.

benim bebeğim şu an 17aylık.ve keseli 3 hafta oldu.çok zor olduğunu söliyemiycem.benim oğlumda süt muhallebi muzlu puding hiç sevmiyor.bi gün muzlu puding yaptım zorla yedirdim kustu.daha snr o pudingi gögsüme sürdüm onu görünce bidaha yanaşmadı ama o gece emzirdim yine.ertesi gün yine sabah emmek istediğinde kırmızı bir ruj sürdüm annenin canı acımış uff olmuş oğlum dedim kıyamadı bana bidaha yanaşmadı.akşamlarıda saat 8 yattığı için erkenden acıkıyodu ve o gece 11 kadar oturttum yatmadan çikolatalı puding ve meyve yedirdim.sabah 4 kadar uyudu ama uyandığında çok ağladı.su bile içmek istemedi bi zaman snr kucağımda uyuya kaldı ama sabaha kadar kucağımdan indiremedim çünkü benim kokumla ve sıcaklığımla uyumak istedi.ertesi günde aynı şekilde gündüzleri herşeyden fazla fazla yedi ve gece aynı şekilde geçti.4.gün artık gündüz meme hiç aklına gelmedi ve geceleri herzaman emerek uyuyan bebek ilk defa kendiliğinde yastıga kafasını koyup uyudu.sabah 8 kadarda uyanmadı.o günden beride kendiliğinden uyuyor ve ertesi sabaha kadarda uyanmıyor.benim oğlumun hiç iştahı açık deildi.kahvaltı yaptıramazdım.peynir yumurta ağzına sürmezdi.şimdi herşeyi yiyor ve çok güzel iştahı açıldı.ama benim gögüslerim 3 hafta olmasına rağmen hala ağrıyor.ama iyki kesmişim diyorum çünkü hem benim gece uykularım düzene girdi hemde oğlumun iştahı açıldı.sadece biraz sabır ve daha çok ilgi gerekiyor.allah yardımcın olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…