bebekleriniz ellerini kontrol edebiliyor mu?

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
benim oğlum bişeylere uzanmaya başladı.ama kontrol yok daha tam. eline bişey verince belli bi zaman sonra bırakıveriyo.

canım çok normal daha küçük
şimdilerde sadece eline denk gelirse yakalıyordur objeleri
4 aylık olunca başlıyorlar yavaş yavaş kontrollü uzanıp yakalamalara

evet canım. ama elini bilincli olarak ağzına goturup şapur şupur emiyo. bu ne demek?

Benım kızımda her bulduĞunu yakalıyor ama elıne bıŞey vemeye korkuyorum sallayıp yÜzÜn vuruyor sanırım ÖnÜmÜzdekı ay kavramaya baŞlar :)

baharcım yumuşak oyuncaklardan aldım ben onları veriyordum takip etmeyi ve kavramayı öğrensin diye
artık direk yakalıyoruz zaten
özellikle saç ve gözlüklerde süper isabet

pregant canım o konuda ayrı bir uzmanlıkları var :))

doğru anne karnında da emiyolar dimi?

canım benim kızımda henüz elinde bişey tutamıyo ama emiyo ellerini şapur şupur bazen ellerine bakıyo parmaklarını oynatıp inceliyo sonrada huuu aguuu diye sesler çıkarıyo o an onu izlemek müthiş bişey...

canım arda da yeni yeni oyuncak uzattığımda elleriyle tutuyo 3,4 dakika elinde tutuyo sonra bırakıyo sinir oluyo zaten bi süre sonra

utkuda da henüz bi hareket yok. izlemekle yetiniyor.
oyun halısına koyuyorum ordaki oyuncaklarla konuşuyor bol bol :hihoyyyt:

benım kızımda artık elıne verınce çıngıragını tutabılıyor..ama bellı bır süre sonra bırakıyor..daha cok küçükler..1 ay daha gecmesı gerekıyor galıba..ama sımdı ayaklarıyla oynamayı ögrendı ayaklarını kaldırıyor ellerıyle tutuyor uzun süre ayakalrı ıle oynuyor..

birde benım kız cok çenesiz..konustukca konusuyor..arkadaslarım hayret edıyorlar.3 bucuk aylık cocuk bu kadar ses cıkaramaz dıyorlar..anasına çekmiş pek çenesiz..:) aynanın karsısına geçince uzun bır süre gülüyor,konusuyor.ben sarkı söyleyınce benı taklıt edıyor ekndı dilince..beni babasına şikayet bile edıyor:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…