bebeklerin beslenmesi?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
143
42
kızlar bebeklerinize ne kadar aralıklarla ne kadar mama veriyorsunuz yada kaç dakika emziriyorsunuz.sütünüzü sağıp veriyorsanız kaç saatte kaç ml. veriyosunuz.ben hala bi düzene oturtamadım.her ağladığında emzirmeye çalışıyorum ama göğsümü zor tutuyor doyuyormu bilmiyorum.şimdi birde mamayı bırakmaya çalışıyoruz.gerçi altını her açtığımda çoğunlukla kaka yapmış oluyor bu doyduğunumu gösterir.

canım benimki sagdıgımda 125cc anne süttünü iciyor ve doyuyor hatta 4 saat sonra acıkıyor ben cünkü bir ay sagıp verdim gögüs ucum cıktı sagmaktanda yoruldum şimdi gögsümü veriyorum ne kadar isterse veriyorum bazen 3 saatte bir emiyor bazen saat başı alıyor sanırım süttüm ya az yada cok geldigi zaman
mamada süttüm yetmez doymazsa veriyorum mulipa 90cc ama asla doymuyor o mamadan tekrar beni emiyor yani.

bende daha düzen oturtamadim ..bazen 3saat te bazen 2 bazende saat basi acikio.. genelde mama ile besliyorum ..
ilk hafta gögüsümde iltihap oldu .. sonra gögüs ucum yoktu .. sonra gögüsümün ucu yara oldu .. dert üstüne dert yani :KK43:(
simdilik pompa ile sütümü arttirmaya calisicam .. SIK SIK sagarak ..
efeye kalirsa iki emip birakio ..dolayisiyla sütüm artmio.
bende mamayi biraktirmak istiyorum artik ..

ben egeyi cocuk doktoruna götürdüm özellikle beslenme programı cıkarsın diye..
bana söyle bir program verdi
saat 10 a kadar anne sütü
10-12 arası anne sütü+ mama (60 lık yada 90 lık)- 1 defaya mahsus
arada anne sütü
16-18 arası anne sütü+ mama (60 lık yada 90 lık)- 1 defaya mahsus
arada anne sütü
22-24 arası anne sütü+ mama (60 lık yada 90 lık)- 1 defaya mahsus
anne sütü ile devam

yani gunde 3 kez mama diyor gerisi anne sütü..benim fındıkta genelde yarım saatte bir bazen 1 saatte bir emmek istiyor..sütüm akıyor bazen gögüslerimden ama gene de doymadıgı oluyor..

kızlar mama konusunda size siddetle smilac1 öneririm
diger mamalar tatlı, bıraktırmanız cok zor olur..
ben cok arastırdım ve buna karar kıldım..

hilmiyecim sakın emzirmekten vazgecme..ben ilk 2 hafta agladım emzirirken gögüslerim yara oldu..
lansinoh sürdüğm bol bol..eşim yalvarıyordu mama verelim cok acı cekiyorsun diye ama pes etmedim..
ama doktor yeterli kilo almamıs deyince mama vermek zorunda kaldım..
aslında hic istemiyordum mama vermek ama
sagarak cogalttım sütümü
benim sıpada gayretli cıktı,
pompayla sagınca gögüs ucu cıkıyor, efeye once sag meme ucun cıkınca emzir..

doktor bana bir gögsünü emzir 20 dkkadan fazla olmasın dedi ama biz pek uyamıyoruz..ikisinide emmek istiyor ve bazen 1 saati buluyor..bakalım bugun kontrolumuz var, yazarım size

uzun oldu biliyorum ama benim canımı cok sıkıyordu bu sütümün yetmemesi ve mama veriyor olmak..siizinlede paylasmak istedim..

canım benimkinede belli olmuyo bazen 3 saate bir bazen 2 bazende satte bir ağlıo meme veriyorum baya bir emiyo 20 dk emzirmeye çalışıyorum bazen uyuyo ne kadar çenesine dokunsamda uyanmıyo o zaman bırakıyorum sanırım doyuyo hatta fazlalığını ağzından çıkarıyo hiç mama vermedim şimdiye kadar vermeyide düşünmüyorum bir sorun olmadığı sürece...

canım benimki sagdıgımda 125cc anne süttünü iciyor ve doyuyor hatta 4 saat sonra acıkıyor ben cünkü bir ay sagıp verdim gögüs ucum cıktı sagmaktanda yoruldum şimdi gögsümü veriyorum ne kadar isterse veriyorum bazen 3 saatte bir emiyor bazen saat başı alıyor sanırım süttüm ya az yada cok geldigi zaman
mamada süttüm yetmez doymazsa veriyorum mulipa 90cc ama asla doymuyor o mamadan tekrar beni emiyor yani.

arzucum ne diyecegim, sen 90 ml sütü bir anda mı veriyorsun..
dilemin gaz sorunu ondan olabilir 30-40 ml de bir gaz cıkartmak gerekiyor..
ben mamadan önce gaz ilacını veriyorum..60 ml hazırlıyorum mamayı 30 bitince gaz cıkarıp devamını veriyorum.
bizimkide kusuyor ya o yuzden cok dikkat etmek zorunda kalıyorum

birden veriyorum bitirmezse eger kesersem cok aglıyor malesef gaz cıkartmaya fırsat vermiyo ama doktorun verdigi gaz damlası cok iyi geldi cok rahatladı kızım mamadan sonrada gazını cıkartmadan bırakmıyorum zaten yaa benimde gögsüm yara oldu lansinoh sürüyorum ama ne biliyim :KK43:

X