Bebeklerimizin gelişimleri neler yapiyor ufakliklar hadi anlatin

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
KIZLAR MERAKEDİYORUZ BİRBİRİMİZİN BEBEKLERİNİN NELER YAPIP YAPMADIKLARINI HADİ PAYLAŞALIM BAKALIM....PRENS VE PRENSESLER NELER YAPIYORLARMIŞŞ.......kaydirigubbakcemile5:ecrin_bebek:a.s.

Benim miniğim yaklaşik 2 buçuk ayini geçtiğinden beri yüzüstü yatmayi sevmediğinden yüzüstünden direk sirüstü dönebiliyor doğduğundan beride çok konuşuyor agu demeyede2 aylikken başladi ve yaklaşik 1 aydirda ağiz hareketlerini yapiyor bu ya hele iyice arttirdi 3.ayinda da aaaaaa lilili felan demeye başlamişti daha yenicede dönüyor tam yüzüstü değil ama yanlarina en çokta soluna o parmaklarini emiyorya alişkanlik yapti birazda 3 aylikkende ayakalarinin üzerine basti ve 3 buçukaylikkende adim atiyordu maşallah...2 hft.dir diş huysuzluğu var ....üst dişleri sertleşti sanirim ilk onlar çikacak.2 aylikkende ellerini tuttukmu kendini çekiyordu ayaklari basmaya başlayincada direk kalkti şimdilerde ise çok rahat oturuyor neredeyse artik desteğe bile ihtiyaci kalmayacak hatta oyun bile yapiyor kendi otur kalk otur kalk.yaslandiği yerden kendi başini kaldirip oturağina geliyor uzun zamandir.şimdilik hatirladiklarim bunlar ama çok güzel şeyler artik oyunlaru çok güzel anlayip tekrarlamami istiyor çok ho şbir duygu bu kizlar...

benim kuzum yeni geçti 5.ayına tuanam cok cabuk gelişiyor cok şükür...
bir sürü ses cıkarıyor...
kahkahalar atıyor...
herseye tepki gösteriyoor...
elimden oyuncak ve benzeri seyleri kapıyor...
cok dik bir sekilde oturuyor erken oldugu halde...
ve cok dönüyor yalnız bırakamıyorum...
televizyona cok dikkatli bakıyor müzik dinliyor...
işte aklıma gelenler bunlar
aradabir yoruyor beni cok gezmek istiyor...
eee helenin tuanası o tabikide tatlı cadı olacakkaydirigubbakcemile5

maşallah çok güzel o zaman gelişimi cnım hem nerelerdeydin sen çoktandır yoktun hoigeldin aramıza tekrardan adın değişmiş......

dün benim kizim bab bab babba diye ortaligi yikti babasini aradik telle dinlettim babasininda hosuna gitti özlemisler birbirlerini...

Kizlar kizim artik yuvarlaniyorrrrrrrrrrrrrrrr yaşasin kizim dün 2 kere kendini atabildi yani zaten 3. Ayindan beri arada yüzüstünden sırtüstü dönüyordu 1 hft.dir da dönmeye başlayinca yüzüstü kendisi artik yuvarlanmaya başladi hoppp bir yüzüstü hoop sırtüstü hoooop tekrar yüzüstü öyle öyle gidiyor artik her ağız hareketlerini hemen hemen hepsini taklitedebiliyor ya ...maşallah kuzuma...

Son düzenleme:
hıs yapıyo bağrınıyo kendi kendine oyuncaklarıyla oynuyor babasının benim sesime anında tepki gösteriyor...laelaelaelaelae

benim oglusum tam bir kucakci yatmayi hic sevmiyor cok harreketli yatirdigim zaman oyle bi agliyorki sanki bisey olmus gibi kucaga al aninda sesi degisiyor gulmeye basliyor
artik done biliyor ve karin uzeri yatirinca yavas yavas surunuyor
ve cok tukuruyor oyun olarak yapiyor ben oonun gibi yapamiyorum nasil beceriyorsa hic durmadan
cok ilgi laf istiyor saniye yalniz kalmayacak beyfendi onunla konusucan tabi kucakta
birde cok gidiklaniyor azicik dokunuyum kahkahayi basiyor

bizim kızda hep birileri olsun benimle ilgilen diyor......:sm_cool:

kizim biberonu terk etti kesinlikle istemiyor,emzigini cikar büyükler gibi bardak usulü isterim diyor,ancak öyle iciyo meyve suyunu suyu vs,

Benim miniğim kabuletmedi onu ya bende acaba içer mi ki diye teklif ettim çünkü biberonu almiyor da ama onuda almadi ....
kizim biberonu terk etti kesinlikle istemiyor,emzigini cikar büyükler gibi bardak usulü isterim diyor,ancak öyle iciyo meyve suyunu suyu vs,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…