bebeklerimizin beslenme saat aralıgı

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
kızlar kaç saatte bır beslıyorsunuz ..nerdeyse 2 aylık olacak ben hala 2 saatte bır emzırıyorum..acaba bu aralıgı bıraz uzatmalımıyım.ben işe baslayana kadar bir düzene girsin beslenmesı dıyorum.sizler nasıl yapıyorsunuz..bır forumda 2 aylık bebegı 5-6 kez beslemek yeterlı yazmıs arkadaslar..benımkısı 10-12 oluyor..2 saatte bır beslendıgı ıcın..masallah ebnım kuzu zaten doydugunu bilmiyor.ne versen alıyor.memeyı emzık nıyetıne kullanıyor..gunde 4-5 kez çişini yapıyor 2 kez kakasını yapıyor..kılo alımı da normal..doktorumuza sormadan önce sızınle paylasmak ıstedım:ecrin_bebek:

ben her istediğinde veriyorum yani ortalama birbuçuk iki saati buluyor sağlık ocağındaki doktor sık sık emzir dedi bazı doktorlarda daha seyrek emizirin diyormuş anlamadım ben bu işi 15 gün sonra iş başı yapıcam nasıl olucak hiç bilmiyorum açken çok sabırsız bir gün düzenliyse emmesi birgün düzensiz

dün doktora sordum canım bana 3 saati geçirme dedi gecede aynı şekilde benim kızımında kilo alımı normal bende zaten 2.5 satte bir falan emziiriyordum..

bana dr gündüz 2 gece 3 kez demişti tabiki ben buna uymadım çünkü küçücük daha 5 kere ile doyar mı?zaten dr u değiştirdik.

2. ay bittikten sonra benim oğluşun emme aralıkları kendiliğinden uzadı
artık arada oyun oynayıp muhabbet etrmek isttiyor
önceden uyanır uyanmaz emmek için deli gibi ağlardı
hatta bezini zor değiştirirdim
artık uyanınca alayıp emmek isteyene kadar muhabbet edip oyalıyorum ev içinde gezdiiyorum etrafı izleyerek oyalanıyor iyice ağlamadan meme vermiyorum
otomatik olarak 5-6 sefere düştü zaten

şu an 1 yada 1.5 saatte bir besliyorum.
sütümü sağıyorum mama hiç bir şekilde vermiyorum.doktoruma çok yiyor cc olarak dediğimde anne sütünün hazmı kolay her istediğinde ver dedi.
hatta en fazla 3 saat uyumasına izin ver uyuyorsa dedi.açlık şekeri düşmemeliymiş.

Genelde 2 saat arayla emziriyorum henüz uzamadı emdikçe gaz habireeee
Her emzirdiğimde de altını deiştiriyorum nerdeyse 2 bezinden birine kaka yapmış oluyo çişi her bezinde oluyo zaten ishal gibi cıvık oluyo kilo alımı falan da normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…