bebeklerımıze neler ogretebılırız

kanay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
379
1
45
bebeklerımız yakında 1 yasına gırecek ınsallah.allah uzun omurler versın hepsıne.
1 yasından sonra egıtım onemlı artık bızım dedıklerımızı anlayabılıyorlar ve ornek almaya da basladılar ufak ufak.
onlara bır seyler ogretmemız gerekıyor.kıtap okumaya baslamak ıstıyorum ama ne zaman okumalıyım bılemıyorum.cunku o oyun oynarken okusam kıtabı yırtar uyuturken okusam sesımden rahatsız olur.
ona oyuncaklar almalıyım zeka gelıstırıcı seyler.mesela legolar.fakat erken mı ya da sızce ne yapabılırım.
.ben tv seyrederken onun da seyretmesınden cok rahatsız oluyorum.cunku cocugun beyın hucrelerıne cıddı zarar verıyor.
sızler ne yapıyorsunuz. tavsıyelerınızı ya da bu kunudakı fıkırlerınızı beklıyorum....

duru artık hep beni taklit eder oldu.
şarkı söyleyince oda başlıyor kendince söylemeye
ben alkış yapınca hemen alkış yapıyor
telefonunu kulağına götürüp aluu diyor :))
kumandayı tv.ye tutup kanal değiştiriyo hanfendi :)
şimdilik iç içe geçen hunileri var onlarla çok güzel oynuyor 3-4 tanesini iç içe koyuyor.
müzikli arabasının minik düğmesini keşfetti açıp kapatıyor gülüyor
ona sarılmayı öğrettim anneye sarıl dediğimde kollarını boynuma doluyor çoooook mutlu oluyorum :)

şimdilik dergi ve gazetelerin resimlerine bakıyoruz bebek ve çocuk görünce hemen işaret edip gülümsüyor.
kuzenlerini öğrettim isimlerini söyleyince onlara bakıyor.
duru eskiden reklamkolikti ama şimdi sadece sevdiği reklamlara bakıyor onun dışında tv.le pek ilgilenmiyor.
elimden geldiğince bişeyler öğretmeye çalışıyorum.logo olabilir erken değil bence en azından renkleri dikkatini çeker biz yaptıkça onlarda yapmaya çalışır.
öğrettiklerimizi ve kendilerinin öğrendiklerini burda paylaşabiliriz
ellerine sağlık canım güzel bi başlık olmuş.

X