Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Diş Çıkarma Ağrısını Dindiren Çözümler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.581
48
DİŞ-2.jpg

Bebeğin en zor dönemlerinden biri bebeklerde diş çıkarma evresidir. Bebeklerde diş çıkarma ağrısı nasıl geçer? makalemiz bebeğinizin diş çıkarma ağrısını rahatlatan çözüm önerilerini size sunuyor.

Masaj
Diş çıkaran bebekleri en rahatlatan şeylerden biri temiz parmağınızla diş etlerine hafif bir masaj uygulamanızdır.

Soğuk Bez
Buzdolabına bir parça temiz bez koyup soğutun, bunu anne sütüne, suya veya papatya çayına batırıp bebeğinizin diş etlerine masaj yaparak sürün, bebeğiniz rahatlayacaktır.
Soğuk Gıdalar
Bebeğiniz katı gıdalara geçtiyse, ona soğuk elma sosları, yoğurt vererek ağrısını rahatlatabilirsiniz. Yalnız bunda dikkat etmeniz gereken yedirdiğiniz gıdaların çok soğuk olmamasıdır. Şayet bebeğinizin bağışıklığı zayıfsa ve kolay hasta oluyorsa bu yöntem sizin için değildir.

Banyo
Çocuğunuza yaptıracağınız, ılık bir duş bebeğinizin ağrısını hafifletebilir.
Soğuk Kaşık
Buzdolabında soğutacağınız bir çay kaşığı ( buzlukta değil) kurtaracınız olabilir!
Bebeğinizin diş etlerine kaşığın arkasını kullanarak masaj yapın.
Soğuk Diş Kaşıyıcı
İçi sıvı dolu kaşıyıcınızı 15-20 dakika dolapta tutun ve bebeğinize bunu verin, çiğnesin.
Bebek Diş Jeli
Doktorunuza danışarak kullanacağınız benzoken, bella – donna bitkisi, paraben ve boya içermeyen bebek diş jelleri bebeğinizin ağrısını kesmekte etkili yöntemlerdendir.
Peluş Oyuncaklar
Bebeğinizin çiğneyebileceğiniz yumuşak, organik peluş oyuncaklarda ağrıyı kesmek için etkili yöntemlerdendir.

Ben telefondan giriyorum ve forumda yeniyim. Konu aç kısmı bende çıkmıyor. 14 aylık kızının sol tarafındaki dişler çıktı ama sağ tarafta beyazlama ya da şişlik yok. Bu normal mi?

Kereviz huysuzluğa ve diş ağrısına çok iyi geliyor ayrıca boşuna kimyasala gerek yok dış jeli gibi bence :emir_bebek:

Ben telefondan giriyorum ve forumda yeniyim. Konu aç kısmı bende çıkmıyor. 14 aylık kızının sol tarafındaki dişler çıktı ama sağ tarafta beyazlama ya da şişlik yok. Bu normal mi?

Kereviz huysuzluğa ve diş ağrısına çok iyi geliyor ayrıca boşuna kimyasala gerek yok dış jeli gibi bence :emir_bebek:

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz ..Mutlaka ana forum başlığına gittiğinizde sağ tarafta Yeni konu aç sekmesi vardır.Olmadı ekran görüntüsü alıp eklerseniz yardımcı olabilirim..

Merhabalar, kızımın doktorunun söylediğine göre bebeklerin ilk dişinin çıkması 4-14 ay arasında normal kabul edilir. Daha sonra tüm dişlerinin çıkıp tamamlanması da 2-2.5 yaş civarında gerçekleşir. Bebeğinizin normal süreçte dişlerini tamamlaması için zamanı var ancak yine de bir tarafta dişlerin çıkıp diğer tarafta çıkmaması ile ilgili en doğru yorumu bebeğinizi takip eden doktora danışarak öğrenmenizi öneririm. Sevgilerimle, sağlıklı günler dilerim.

Merhaba,benim kızımda 4 buçuk aylik çıkmaya başladı şuan 1 yaşında bütün dişler birbirini karsiladi sırasına göre bebeginizin takibini yapan doktora danisarak doğru bilgı alırsınız..

X