Bebek Beslenmesi Bebeklerde 3 ay sendromu yasayan var mi acaba????

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Duygusarp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2017
7
2
44
Merhabalar bebegim 2.5 aylik 1 haftadir memeyi istemiyor zorluyorum amca 2-3 dk aliyor doymuyor diye mama hazirliyorum amca 60cc aliyor onceden 3 saatte bir 120 cc anne sutu sagip verirdim 8 dk bitirirdi 2.ayda 1.5 kilo aldi 6 kilo ama suan kakali bez ve cisli bezi azaldi yemedigi icin doktora gotyrdum pamukcuk yok kulak ta sorun yok idrar tahliline kadar baktirdim ama hersey Allaha sukur normal 3.ay sendromu oluyormus boyle ama ben kahroliyorum yemedigi icin benimle ayni durumda olup bu sureci geciren varmi acaba???

Kahrolacak bir şey yok çoğumuz yaşamışızdır.
Emzirmenin yollarını arayın.
Loş ışıkta, ninniyle, ten tene temasla, ayakta sallanarak vs vs.
Geçici bir dönem, kilosu normalse emmiyor diye mamaya ağırlık verip memeden uzaklaştırmayın.

Umarim gecici bir durumdur.Tabiki ilk onceligim herzaman emzirmek ama uzuntuden regli oldum sutum azaldi o yuzden doktor tavsiyesiyle mama takviyesi veriyorum.sizde bu durum ne kadar surdu acaba?

Merhabalar bebegim 2.5 aylik 1 haftadir memeyi istemiyor zorluyorum amca 2-3 dk aliyor doymuyor diye mama hazirliyorum amca 60cc aliyor onceden 3 saatte bir 120 cc anne sutu sagip verirdim 8 dk bitirirdi 2.ayda 1.5 kilo aldi 6 kilo ama suan kakali bez ve cisli bezi azaldi yemedigi icin doktora gotyrdum pamukcuk yok kulak ta sorun yok idrar tahliline kadar baktirdim ama hersey Allaha sukur normal 3.ay sendromu oluyormus boyle ama ben kahroliyorum yemedigi icin benimle ayni durumda olup bu sureci geciren varmi acaba???
Merhaba su anda ayni seyleri yaşayan anneyim. 2.5 aylik bebegim hic yemiyor zoraki yediriyorum ve gunduz uyumuyo siz atlattiniz mi bu donemi nasil gecti

Merhaba su anda ayni seyleri yaşayan anneyim. 2.5 aylik bebegim hic yemiyor zoraki yediriyorum ve gunduz uyumuyo siz atlattiniz mi bu donemi nasil gecti
Merhaba evet atlattik cok sukur 4 aylik olduk 10-15 gun kadar surdu ama ne cektigimi bir ben bilirim size tavsiyem stres yapmayin gecici bir durum donem donem bebeklerde bu tarz seyler olurmus doktorumuzun dedigine gore

Merhaba evet atlattik cok sukur 4 aylik olduk 10-15 gun kadar surdu ama ne cektigimi bir ben bilirim size tavsiyem stres yapmayin gecici bir durum donem donem bebeklerde bu tarz seyler olurmus doktorumuzun dedigine gore
Cok tesekkur ederim bizimde sanki yavas yavas geciyo gibi. Aman nazar degirmiyim

boşuma endişelenmeyin annesi hiç bir şeyi yok maşallah kilosu da çok güzel önceden 8 dkda 120cc bitiriyorsa memeden tabiki 2-3 dk da daha fazlasını almaya başlamıştır.benim bebeğim de doğduğundan beri 5 dk emer doyar süt kanalları açık olan annelerde bu daha da az zaman alır.evet normalde doyan bebek bazen biberon veya memenizi almaya devam edebilir çünkü amacı sadece emmektir.yani kafanızı karıştıran şeyin biberonu emmeye devam etmesi olarak anladım.aç olan bir bebek emzikle bile sakinleşmez emin olun :)

X