Bebekler ne yeMEMEli....

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Arkadaslar,kayranin son asilari cin ve dustugu icin dr gitmistik biliyorsunuz...Drumuz herseyini cok iyi buldu..1 yasina kadar artik asimiz yokmus ve 9.ay da bi kontrolumuz var,sonra ki 1yasinda,..
Bu arada yemek meselesiner geldi..Kayranin istahina ve bir turlu doymamasina...Ben herseyi tek tek sorunce herseyi verebilirsin dedi dr ...
Sadece 1yasindan oncekesin kes verilmeyecek yiyecekleri soyledi,,
1=Inek sutu..
2- Bal..
3-Balik...
4-Findikve findik ezmesi
5-fistik ve ezmesi
6-Kemik iligi(bana kalsa bu hafta kaynatip verecektim)

7-cilek.....
8-franbuaz,bogurtlen ve tropikal meyveler..

Bunun disinda herseyi verebilirsin dedi..Hatta artik biraz biraz taneli seylerde vermeye basla dedi,ben korkuyordum hala yutamaz diye....
Sizlerle paylasmak istedim..Sizin dr lariniizn yasakladigi seyler varsa paylasalim dedim

Son düzenleme:
balık verebilirsin demişti doktor.hatta eşimin yiğeni bebekken çok balık yedi.süper zeki maşallah.bence önemli bi besin.ezip verilebilir bence.salça yasak,baharat yasak,tuz.

Canim iste bende bu yuzden paylasmak istedim..Bence de balik verilmeli ama bizimki kesin yasak dedi anlamadim..Mercana veriyormuydum hic hatirlamiyorum....

kızlar ben benimkine yemeklerden de veriyorum artık. ek gıdaya başladığımızdan beri mamayı yemesi azalmıştı. zayıflayacağına yesin diye düşünenlerdenim. maşallah herşey yiyor. dün evde yaptığım kumpirin içinden verdim. şöyle tereyağlı, kaşarlı. yemeklerin suyundan ekmeğe bandırıp veriyorum. tarhana çorbasına ekmek doğrayıp yediriyormuş kayınvalidem. bazen iyi yesin diye mamasıyla bebe bisküvisini karıştırıyorum öyle kaşıkla yiyor.
ne yapayım. sanırım yememesi gereken herşeyi yiyor...

burdaki dr lar inek sütü bal tuz salça baharat 1 yaşına kadar evrmeyin diyolar balık 8. ayda deniyor ya ben vermeye başlayacaktım yaff kafam karıştı
burda herkes kemik iliğinide kaynatıp veriyor ben etin kendisini veriyorum haftada 2-3 defa kıyma veriyorum 2-3 defa tavuk veriyorum
fındık fıstığı hiç bilmiyom
tropikol meyve verilmeyeceğini biliyom o yüzden kivi vermiyom
çilekte alerji riski yükssek diye verilmiyor

X