bebekler dönüyomu?

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
7
43
bebekleriniz dönüyomu? ben artık koltukta tek başına bırakamıyorum yastık falan koyuyorum sinirlenince oglum çok hareketli

Son düzenleme:
daha dönmeye başlamadı ama benim oğlumda çok hareketli koltuğun arka yastığını kaldırıp öyle koyuyorum

benim tosun cok hareketli ama daha dönmüyo nezaman baslar acaba? 3 aylık suan

benım oglum 4 aylık ve donmelerı ıcın daha erken helekı bebeklerınız kıloluysa daha zor benımm golumda cok hareketlı ama sınırlenınce atmaya calısıyo kendını ondan kaynaklanan bısey bu daha donmezler

yan yatarken sırt üstü sırt üstü yatarken düz dönüyor benimki de ama sırt üstünden yüz üstü dönemiyor daha

4 ayda anca baslar kızlar
en favori hareketleri de yüzüstü döndukten sonra ucak pozisyonu almaktır.
tam 360 derece donuş için 5 ay ın sonunu bekleyin.
tabi kg baglı
zayıf bebekler daha hareketlidir....

hay maşallah kızlar ya
benimki de hareketli diyodm ama sizi okuyunca şaşırdım
benim ki daha sırt üstü yatarken başını hafif azıcık beliyle bir kaldırıyo dönme falan yok

arkadaşlar nolur dönemiyo diye yanlız bırakmayın koltukta bu konuyu acmamın sebebi oglum koltuktan düştü 1 hafta önce ve battanıyeyle destekledigim halde lavabodaydım şükür hicbişe olmadı ama onun piskolojisinden hala cıkamadım cok agladım yani o an kaynar sular döküldü kafamdan aşagı nolur dönemez diye bırakmayın ben oglum gözümün önünde olsun diye onu odasına bile yatırmadım hic ben nereye o oraya 1 gün sonra anakucagında izledim onu öyle hareketliki baktım ayakları yavaş yavaş sarkıyo aşagı bilincli yapmıyo ama kımıldaya kımıldaya indi artık ana kucagındada bırakmıyorum inanın sürekli gözümün önünde ya bişe olsaydı diyip duruyorum öyle vicdan azabı cektimki..

benımkı daha ıkı aylık ama gecen gun ugrasa ugrasa dondu.ama tabı daha elını kurtaramıyor elı altında kaldı.o kadar hareketlıkı kucagımda zor tutuyorum.gecen gun yatagının ortasına yatırdım.ayaklarıyla kendını ıte ıte yatgın basına dayanmıstı kafası.sakın yalnız bırakmayın bılınclı yapmasalarda heran hareket edıp dusebılırler

aman kızlar öğle arası denedim de yüz üstü yatırır yatırmaz sırt üstü dönüverdi
bende korkmaya başladım artık bu yyaramazdan
her an atıverir bide kendini Allah korusun bebişlerimizi

bende yan yatuırıncas genelede sırt ustu donuyo bogulcak dıye korkuyorum bazen yan yatırıyorum bı bakıyorumkı yuz ustu yatıyo agzında dosegın carsafını almaya calısıyo yanı yanında ıkı dakka daha olmasam bogulcakkkkkkkkk cok dıkkat lazım copkkkkkkkkkk

bebişlerişlerinizi yan yatırın diyorlar ama bizim bebiş sırt üstü yatmayı seviyo yastıkla destekliyorum uyurken kusmuğu boğazına kaçıpta tıkanmasın diye ama bir bakıyorumki gene sırt üstü yatmıs yastık kaymıs bu aralar başını kaldırmaya çalısıyor

Aman arkadaşlar dikkat edin benim oğlum 40 günlüktü okuduğum yazılarda henüz dönemiceği vb..şeyler yazıyor ona güvenerek koltuğa yatırdım yüzüstü sehbayı koltuğa dayayıp sadece su içmeye gittim ve ellerinin üzerine basıp kalkıp kendini sehbaya atmış bağırmasıyla koştum kaşla göz arasında ben daha çok erken diye düşünmüştüm Allahtan sehbayı çekmiştim.Yatağında yatmayı sevmiyor gündüzleri değişiklik istiyor sanırım artık yere ona yer yaptım orada istediği kadar debeleniyor ama yinde gözümün önünde olmadığı hiç bir an yüz üstü yatırmıyorum.Bu afacanların ne zaman ne yapacağı belli olmaz.Şuan 2ay sekiz günlük.çok rahatlıkla dönebiliyor

bende geçen gün yatağına yatırdığımda bir baktım 90derece dönmüş kafasını biryere çarpcak diye ödüm koptu birde üstündeki kıyafetleri yelek gibi çarşafını yastığını ağzına sokuyor üstünü örttüğümdede ayaklarırla kaldırıp atıyor bazen de boynunda topluyor battaniyesini üstünü nasıl örteceğimi şaşırdım

SORMA BENİM KİDE DÖNÜP DURUYO
tam 90 derece hemde şaştım kaltım çekyatta yatınca sert geliyo sanırım
yatağında o kadar dönmüyo
ama üstünü açıyo
çarşafı yüzüne topluyo napcam şaşırdım yaı
bide bur halsizlik var gibi
4.ay da kan testi yapılıyomuş var mı haberiniz dün sağlık ocağında sölediler
var mı yaptıran

benim kızım 3 ay 5 gunluk. sadece yan donuyor ve kendini asagıya dogru kaydırıabiliyor

benım oglum nerdeyse 360 donuyoooo gecenlerde kendı yatagımın ustune ortaların bırakmsıtım mutfaga gıdıp su alıp gelene kadart bı baktım cocuk yatagın bı basındaaa sok oldum sankı bırı kaldırıp oraya koymujs gıbıydııı hıc dokunmadım bı baktım tekrarr geldıgı yone doghru donmeye basladıı cok hosuma gıttı ama bı yandanda korktuömmmm vala bızım cıcıslerr ıkı dakka yerınde durmuyolarr cok dıkat lazım cooooooooooooookkkkkkk

evet kızımın 16 haziranda 3 ayı bitti. biter bitmez de dönmeye başladı. genelde sol tarafa dönüyor. sol omzu altında kaldığı için de ağlıyor. uyku düzeni de bozuldu:KK43:(((

benim fırıldakta yaklaşık 1,5 haftadır sırt üstü konumdan yüzüstü konuma getiriyor kendi ve göbeğiyle ayaklarını kullanarak ilerlemeye gayret ediyo :))))))) 10 martta dünyaya gelmişti 4.ayını doldurmamıza 2 gün kaldı.
annesinin döner sermayesi :)))))))

benim oğlumda önce yatakta 90 derece döndü sonrada yüz üstü dönmeye başladı ama kolunu tam olarak kurtaramıyor o zamanda ağlıyo yere koymanın vakti geldi :))) koltuğa koyduğumda arka yastığı kaldırıyordum şimdi önüne sandalye koymadan yanlız bırakmıyorum

X