Bebek Yapmak Konusunda

burcukutlu

anne, eş, çocuk, kardeş..
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2006
3.407
26
42
Merhaba Meltem Hanim,

Ben 25 yasinda 2,5 evli, ev hanimi bir bayanim. Gectigimiz haziran da 8 haftalik bebegimizi kaybettik. Doktor 3 ay ara verin dedi. Calismalarimiza 23 Eylul den sonra basladik. Henuz bir gelisme yok. Yalniz ben bebegimiz olsun diye cok kuruyorum kafamda.. Hele calisma gunleri yaklastiginda zihnim tamamen buna odaklaniyor. O gun stresli olmamaliyim, her sey yolunda gitmeli, bu kez tutturmaliyiz vs..

Aklimi bir turlu uzaklastiramiyorum.. Surekli evde oturup, orgu orup televizyon seyrediyorum.. Komsum yok. Gorustugum insanlarla da (calisan olduklari icin)ayda 1 veya 2 kez gorusuyorum..

Her calisma zamani aklima geliyor, bu ay olsun bari diye.. Tabi ki Allah bilir. Ama ben kendimi o dusuncelerden uzaklastiramiyorum...

Sizce ne yapmaliyim? Bir turlu rahat olamiyorum... Cok tesekkurler simdiden..

meraba burcu seni en iyi ben anlarım çünkü aynı şeyleri yaşıyorum.ama sen daha önce hamile kalmışsın tekrar kalabilirsin yani sorun yok demek ki.ama ben 7 aydır uğraşıyorum olmuyor acayip stres yapıyorum.allah yardımcımız olsun.

Merhaba burcu bizde temmuzda ayında tüp bebek yaptırtık bir buçuk aylıkken düşük yaptım hiç aklımdan çıkmıyo belki kendiliğinden olur diye bekliyoruz ama senin dediğin gibi olmuyo allah yardımcımız olsun .

KIZLAR
ALLAH GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN
BENDE 15 Ağustos 2006 DA BEBEĞİMİ ALDIRMAK ZORUNDA KALMIŞTIM.
BUNUN NE KADAR YIPRATICI BİR DUYGU OLDUĞUNU İYİ BİLİRİM.
KRONİCK in SÖZLERİNE KATILIYORUM RABBİM NE ZAMAN UYGUN GÖRÜRSE O ZAMAN VERİR.
MESELA BİZ KORUNUYORDUK OLMADIĞINDAN O KADAR EMİNDİK ve SONUNDA HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM.
DÜNYAYA GETİRMEYE KARAR VERDİK.
O ESNADA FARKLI BİR DURUM İÇİN ANTİBİYOTİK İLAÇLAR KULLANMIŞTIM ve BEBEĞİMDE ZEKA GERİLİĞİ OLABİLİRDİ ( % 80 Doktorun söylemesi )
VE..... BİZDE GEBELİĞİ SONLANDIRMAK ZORUNDA KALDIK. ŞİMDİ OLSAYDI EĞER, BEBEĞİM ŞU AN BENİMLE OLSAYDI 20 HAFTALIK OLACAKTI YANİ O GÜZEL YOLCULUĞU YARILAYACAKTIK. NASİP DEĞİLMİŞ.
O NEDENLE HEPİNİZE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM.
YAŞANILAN NE OLURSA OLSUN ALLAH'tan..
BİRDE KENDİNİZE BU KONUYU ÇOK STRES YAPMAYIN.
STRES BEBEĞİN OLMASINI ENGELLEYEBİLİYORMUŞ.
İNŞALLAH HEPİNİZ BEBEĞİNİZİN MİS GİBİ KOKUSUNU İÇİNİZE ÇEKECEĞİNİZ GÜNLER GÖRÜRSÜNÜZ.
SEVGİYLE KALIN, HOŞCAKALIN...

Sevgili Dostlar, bu keyifsiz deneyimi yaşayanların hepsine geçmiş olsun. Zor bir deneyim, haklısınız.
Çocuk sahibi olma konusuna lütfen odaklanmaktan vazgeçin. Sizler dikkatinizi gebe kalmaya verdikçe, gerginleşiyorsunuz ve yumurtalarınız spermler için kendilerini açmıyorlar. Lütfen olayları akışına bırakın. Kendinizle ve başka keyif verecek şeylerle meşgul olun. Vakti gelince, nasılsa hepinizin tatlı tatlı bebişleri olacaktır, merak etmeyin.
Hepinize sevgiler.,

arkadaslar oncelikle gecmis olsun hepinize..dusuk yapmak bebek kaybetmek cok yipratici olmali..yuce rabbim insallah bir daha yasatmaz ve guzel,saglikli bebekler nasip eder sizlere:1yes2: ben kendi deneyimimi paylasmak isterim sizlerle.esimde bende cok istemistik bir bebegimiz olsun ve ben dogum kontrol hapi hayatimda hic kullanmadim..esim korundu..o yuzden cok cabuk hamile kalacagimi dusunmustum..hani Turk filmlerinde oyle oluyor ya..ama oyle olmadi iste..vucudum oyle bir siviyi tanimadigi icin yumurtaliklarim tembellesmis ve bu siviyi surekli disari atmis..bende esimde saglikliydik..doktorum surekli rahat olmami ve bunu cok dusunmemem gerektigini soyluyordu..ama gelinde bana anlatin yani..hatta artik sey dusunmeye bile basladim acaba cocugumuz olmazsa esim benden ayrilir mi diye..kendimi cok salak gordum yaw..anliyacagimiz bizde tam iki sene ugrastik..baktim olmuyor dedim ki kendi kendime bosveer gitsin dedim..kismetse,nasipse zaten olacak..bende spor yapmaya basladim hatta soyle fit bir vucut yapmaya karar verdim..zaten duzenli olarak spor yapiyordum ama sureleri uzattim..ve ikinci ay hamile oldugumu ogrendim..kendinizi baska birseye kanalize edip yaptiginiz isin tadini cikarin.:1yes2:..hadi bakalim kolay gelsin :))

tesekkurler birsencim.. Bende orgu oruyorum simdi.. Bakalim kafa dagitir diyorlar ama, insallah ise yarar :))

bebeğimin olacağını yeni öğrendim eşim nasıl tepki verecek diye korkuyorumiyi tepki vereceğini bildiğim halde korkuyorum sizce yersiz bir korku mu?

X