bebek sayısını indirenler lütfen bir bakın

umudumol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
136
0
merhaba kızlar bende micro ile üçüzlerime hamileyim ve 11 haftalık olduk.. doktorum kesinlikle birini aldırmam konusunda çok ısrarcı.. bu cumaya randevu aldık ve ne yapıcamı bilmiyorum.. ense kalınlıgına göre en sağlıksız bebek sonlanıcak dendi..
böyle bi işlem yaptıranlar arkadaşlar yalvarıyorum bana yardım edin.. nasıl bir işlem sonrasınada pişmanlık yaşadınızmı.. benim uykularım kaçıyor pskolojim bozuldu ağlama krizlerine giriyorum nasıl çıkıcam bu işin içinden bilemiyorum...
yardım edin lütfen bana...

merhaba umudum ol bebek sayısını indirdikten sonra yazmamışsın.bende aynı dertdeyim 18 temmuzda bende üçüzlerimden birini aldırıcam.doktorlar öyle diyorlar ama ben çok üzülüyorum.lütfen daha sonra ne oldu yazarmısın.ben gerçekten çok korkuyorum sonra bir sorun yaşamaktan. lütfen yaz ....

benimde indirgeme yapıldı.dördüz gebelikti kesinlikle devam edemeyeceğim için ikye indirildi.allahıma şükür hiç bi problemim olmadı işlem çok basit ve ağrısız narkozla oluyor ne olduğunu anlamıyorsunuz bile.işlemden sonra bir damla kanamam bile olmadı şükür Allahıma.biliyorum çok zor bi seçim ama bazen yapılması gerekiyor.inşallah seninde herşey güzel olur

benimde indirgeme yapıldı.dördüz gebelikti kesinlikle devam edemeyeceğim için ikye indirildi.allahıma şükür hiç bi problemim olmadı işlem çok basit ve ağrısız narkozla oluyor ne olduğunu anlamıyorsunuz bile.işlemden sonra bir damla kanamam bile olmadı şükür Allahıma.biliyorum çok zor bi seçim ama bazen yapılması gerekiyor.inşallah seninde herşey güzel olur

teşekkürler biraz olsun içimi ferahlattın.indirgemeden sonra düşük olacak diye korkuyorum.Allah'ın yardımıyla birşey olmaz inşallah.ben istanbulda profösörün muayenesinde yaptırıcam.siz nerde yaptırdınız.

ben tüp bebek merkezinde yaptırdım canım.hatta doktorum ben kendime güveniyorum bu işlemle alakalı bi sorunun olmaz dedi ve gerçekten hiç bi sorunla karşılaşmadım

Bir doktor bunu nasil sôyler anlam veremiyorum... Avrupa'da dediginin gibi en saglik olani olsa bile doktorlar ellerinden geleni yapmarlar ama asla aldir demezler. Insallah hayirlisiyla kucagina alirsin bebeklerini.

ben tüp bebek merkezinde yaptırdım canım.hatta doktorum ben kendime güveniyorum bu işlemle alakalı bi sorunun olmaz dedi ve gerçekten hiç bi sorunla karşılaşmadım

ben normal yolla üçüzlere hamile kaldım.o yüzden iyi bir doktor aramak zorunda kaldık..benim doktorum da birşey olmaz dedi ama inşallah benimde bir sorunum olmaz.

benim indirgemem olduğu yerde çok titizdi doktorum.üstüme kocaman tas gibi bişiyle enfeksiyon kapmaması için bişi döktüler kırmızı gibi renkte oluyorya adı aklıma gelmedi biran.göbeğimden altını tamamen onla yıkadılar işlemden önce.çünkü bu işlemde en önemli risk enfeksiyon riskiymiş.hatta işlem bittiğinde yatağımda ayağa kalktığımda heryer ilaç olmuştu hatta klozet bile tamamen turuncu renkteydi.sen içini ferah tut.bende aldırmak istemezdim ama kanamam başlamıştı yavaş yavaş aldırmasam belkide Allahım göstermesin hepsini kaybedebilirdim.

Rabbim kimseyi böyle bir seçim yapmak zorunda bırakmasın. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

bende 7 haft.dorduzlerımın ıkı tanesını aldırmak zorunda kaldım cok sukur bı problemle karsılasmadık.dedıgınız gıbı cok ıtına ıle yapılması gereken rısklı bır durum,allah herkesın yardımcısı olsun...

ben bu işlemi yaptırmak zorunda kalanlardanım... çok şükür hiç bi sorunla karşılaşmadım.. tüp bebek merkezinde tedaviyle kaldığım üçüzlerimden birinide orda sonlandırmak zorunda kaldık... şimidi ikizlerimle yoluma devam ediyorum...

ben bu işlemi yaptırmak zorunda kalanlardanım... çok şükür hiç bi sorunla karşılaşmadım.. tüp bebek merkezinde tedaviyle kaldığım üçüzlerimden birinide orda sonlandırmak zorunda kaldık... şimidi ikizlerimle yoluma devam ediyorum...

Canım nerelerdesiiin,merak ettik,göremedik seni topiktee:eek:?

ya doktorlar öyle diyp ama ben buna ğerçekten karşıyım ya bazılara bebekleri olmalsı için herşeylerini vermeye lazılar bence bilemiyorum

canım öle ama rabbım asla mecbur bırakmasın ...........bazen mecbur kalabılıyo ınsan..........rabbım saglıkla kucaklara nasıp ets

evt olası doğru neyse hayırlısı olsun ne diyim:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::

Ben de 3 embriyo ile ikizlerime hamileyim,
eğer üçü de tutsaydı büyük konuşmayayım kendim öleceğimi bilsem,yine de birini feda edemezdim:1no2:.
Allah böyle bir tercih yapmak zorunda bırakmasınnn...

merhabalar 18 temmuzda bebeklerimden biri indirgendi.düşük olacak diye çok korkmuştum çok şükür birşey olmadı.şimdi iyiyim Allah 2 bebeğime uzun ömür ve sağlık versin bundan sonra sorun olmadan hamileliğimi geçirim inşallah.:nazar::nazar::nazar:

Ben de 3 embriyo ile ikizlerime hamileyim,
eğer üçü de tutsaydı büyük konuşmayayım kendim öleceğimi bilsem,yine de birini feda edemezdim:1no2:.
Allah böyle bir tercih yapmak zorunda bırakmasınnn...

öyle deme peki ya üçünü birden kaybedebilirsin deselerdi yinede hamileliğine devem etmek istermiydin.Hangi anne çocuğundan vazgeçmek ister ki..! çevremde üçüz hamile olupta üçünü birden kaybaden inasanlar var.onlarda feda etmek istemeyenlerden.bu kişileri görünce doktorlara inanmak zorunda kalıyorsun sonuçta doktor karar veriyor bu senin kararın değil.

şu an doktorumda bana bu konuda baskı yapıyor. ama hiç niyetim yok. bundan önce de üçüzdü hamileliğim. ikisini alalım dediler aldırmadım. ikiside kendileri sonlandı. allahtan gelen rabbim kararlamış demekki. bunuda kararlar. taşıyamayacağımız yükü vermez.

X