Gebeliğe Hazırlık Bebek sahibi olmak istiyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Lilyloski

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
4
1
30
Merhabalar öncelikle
3 yıldır evliyim ve çocuk sahibi olamadık aslında çokta acelemiz yoktu. Son zamanlarda çok çocuk istedik eşimde ben de ve bir problem olduğunu düşünerek kadın doğuma gittik. Önce bana testler yapıldı hormonlarıma ve hsg sonuçlarıma kadar bakıldı. Enfeksiyon olduğunu ve tüplerin biraz tıkalı olduğu ama ilac verildiğinde açıldığını söyledi doktorum. Eşimin sperm testini istedi ve spermden şüphelendiğini söyledi. Testi yaptırdık ve sonuçlar pek iç açıcı değil. Hareket yetersizliği var ama aşılama yapılırsa daha olumlu sonuç verebilir dedi. İmkansız olup olmadığını sorduğumda ihtimalin düşük oranda olduğunu söyledi. Gerçekten napcam bilmiyorum test sonuclarını paylaşıyım bana yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Eklentiler

• FEFFAD10-3085-4C6E-AEBD-6EE179E1BCC0.jpeg
    FEFFAD10-3085-4C6E-AEBD-6EE179E1BCC0.jpeg
    206,2 KB · Görüntüleme: 89
Allah bu yolda yar ve yardimciniz olsun. Zor süreçler biz de yasadik. Hareketlilik az evet. Bizim durum da buna benzerdi, sayi hacim filan iyiydi ama morfoloji ve hareketlilikde sikinti vardi. Hareketsiz yuzdesi sizinkine yakindi hatta Testler sonucu direk doktor tüp bebek önerdi. Tabi herkesin durumu farkli. Yaş kadinin durumu rahim hsgsine filan bakarak doktorlar farkli yöntemler öneriyor. En iyi tavsiyeyi doktorunuz verecektir size. Sorunuz olursa gene sorabilirsiniz elimden geldigince cevaplarim

Allah bu yolda yar ve yardimciniz olsun. Zor süreçler biz de yasadik. Hareketlilik az evet. Bizim durum da buna benzerdi, sayi hacim filan iyiydi ama morfoloji ve hareketlilikde sikinti vardi. Hareketsiz yuzdesi sizinkine yakindi hatta Testler sonucu direk doktor tüp bebek önerdi. Tabi herkesin durumu farkli. Yaş kadinin durumu rahim hsgsine filan bakarak doktorlar farkli yöntemler öneriyor. En iyi tavsiyeyi doktorunuz verecektir size. Sorunuz olursa gene sorabilirsiniz elimden geldigince cevaplarim
Pazartesi günü doktorumla konuşacağız bakalım ne gibi yollar izlenebilir... teşekkür ederim ilginiz için. Sizin peki oldu mu çocuğunuz ? Ne gibi yollar izlediniz

İki farklı morfoloji sonucu var anlamadım ama imkansız diye birşey yok bunların hepsi tedaviyle ilaçla kürle hallolucak şeyler olsa olsa biraz zaman alır. Burda ne imkansızlıklarla hamile kalanlar çocuk sahibi olanlar var. Şükredin başka bir sorun çıkmasın tez vakitte bebeğinize kavuşursunuz inşallah. 🤗

Tüp bebek dedi doktor ilk denemede tuttu allaha şükür. Yalniz su an sikintiliyiz test sonucumuz genetik test kötü ccikti su an baska testi bekliyoruz

Kızlar bu sonuca göre durum içacıxı değişimdir iki sonuç var ikincisi aşılamada oldu tutmadı

Hacim 3 ml
Toplam sperm sayısı:44.9 milyon
Sperm Konst: 15 ml
Toplam Hareketli%68
İleri Hareketli:%47
Yerinde Hareketli:%21
Hareketsiz:32
Morfoloji:14
Hareketli Sperm Konst:10.1 ml
Sperm Hareket önsezi:53

Buda aşılama olurken yapılan test
Hacim:2
Konsantrasyon:60 ml /milyon
Hareketlilik :84 milyon
A %0
B% 70
C%10
D%20

Yıkama sonrası
Hacim 0,5
Konst 47 milyon
A:0
B:89
C:4
D:7

Buda aşılama olurken yapılan test
Hacim:2
Konsantrasyon:60 ml /milyon
Hareketlilik :84 milyon
A %0
B% 70
C%10
D%20

Yıkama sonrası
Hacim 0,5
Konst 47 milyon
A:0
B:89
C:4
D:7
İyi akşamlar aşılama için ne kadar bı bütçe gerekiyor bende 3 yıldır çocuk istiyorum ama hala olmadı doktor aşılama dedi ama ne kadar bı maliyeti var bulamadım maddi olarak çok da uygun degiliz

X