bebek sahibi olmak için...

nbatur55

baldan tatlı can kızım...
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2007
510
4
43
mrb doktor bey ben 18 aylık evliyim bende hiç bir sorun yok eşiminde sperm hareketliliği % 45 de falan bir kaç doktor eşimin sperm hareketliliğini az diyor bzı doktorlar ise bu sonuca göre gebelik olur diyorlar aşılama düşnüyoruz sizce sansımız nedir?ne yapacagımı bilmiyorum zmana bırakmalıyım birde ben rahim filmi çekinmedim çekirmeliyim bana yrdımcı olursnaız memnun olurum saygılarımla...

Merhaba nbatur55,

Durumunuzun net bir şekilde ortaya konabilmesi için tüplerinizin açık olup olmadığının ve rahim içinde herhangi bir yer kaplayan kitle olup olmadığının anlaşılabilmesi için rahim filmi (HSG) çekilmesi mutlaka gerekli. Benzer şekilde, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve şeklinin incelenmesi ve doğru yorumlanması gerekiyor. Bunların sonuçlarını benimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olacağıma inanıyorum.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhaba dr bey ben 3 ay önce dr gittim iltihabımın olduğunu söyledi ve fitil werdi
fitili kullanmadan önce aşırı akıntım oluyodu fitili kullandım geçti gibi
size sorum iltihap gebeliğe engelmidir?

Son düzenleme:
Merhaba bozo85,
ıLtihabi durumlar gebeliğe engel olabilir. Ancak, size önerim hem sizin hem de eşinizin detaylı incelenerek, iltihabi durumlar dışında ne tür faktörlerin de gebeliğin oluşumunu etkilediğinin ortaya konmasını sağlayınız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…