Bebek Oyunları (0-3 ay arası)

WaterLilly

Rüya'm benim
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2007
490
3
SEVGİ DOLU ÖPÜCÜKLER
* Bu oyunla Kendi Bedenini öğrencek*
-Bebeğinizin altını değiştirirken ya da giydirirken "burnunu, burnunu ... seviyorum" diyerek burnundan öpün, " karnını, karnını ... seviyorum" diyerek karnından öpün. Bebeğin başka yerleri için de aynı şeyleri yapın.
- Bu oyun, bebeğinizin uzuvlarının ve gösterdiğiniz sevginin farkına varmasına yardım edecektir.

AGULAR VE KUCAKLAMALAR
* Bu oyunla dil yeteneğini geliştirecek*
- Bebeğin gözlerinin önüne parlak renkli bir nesneyi tutun. Bebek agu diyerek karşılık verdiğinde agu sesi çıkararak karşılık verin ve ona sarılın. Bebekler seslerinin başkasının hoşuna gittiğini fark ettiklerinde daha çok ses çıkartırlar. Bu onların konuşma kabiliyetini teşvik eder.

SENİ GÖRÜYORUM
* Bu oyunla başını kaldırabilmeyi öğrenecek*
-Sırt üstü uzanın ve bebeğinizi karnınızın üzerine koyun. Ona adıyla seslenin ve başını kaldırıp size bakmasını teşvik etmek için yavaşça onu kaldırın. başını her kaldırdığında ona aferin deyin.
- Aynı oyunu bu sefer bebeği karınüstü yere koyarak deneyin. Önüne parlak renkli bir obje koyarak başını kaldırmasını teşvik edin.

(devam edecek...)

SENİ GÖRÜYORUM
* Bu oyunla başını kaldırabilmeyi öğrenecek*
-Sırt üstü uzanın ve bebeğinizi karnınızın üzerine koyun. Ona adıyla seslenin ve başını kaldırıp size bakmasını teşvik etmek için yavaşça onu kaldırın. başını her kaldırdığında ona aferin deyin.
- Aynı oyunu bu sefer bebeği karınüstü yere koyarak deneyin. Önüne parlak renkli bir obje koyarak başını kaldırmasını teşvik edin.

(devam edecek...)

ben burayı anlayamadım yavrus:uhm:

teşekkürler paylaşımın için canım.çıngıraklar renkli oyuncaklar acayip ilgisini çekiyor kızımın.beşiğinin üstündede oyuncaklar var sabah onlarla konuşarak uyanıyor.ne kadar ilgilenirsek onlarda o kadar çabuk gelişiyor.ben konuşmayı çok sevmem ama akşama kadar onunla konuşmaktan çenem yoruluyor:)))

valla benim kizda besiginin basindaki oyuncaklarina bakiyor ilgisini cekiyor galiba onlarla konusuyor bagiriyor yani gamyoncuiremsu

bende burun ve karin hareketini yapiyorum ama ise yaradigini bilmeden aferin bana :lepi::hooray:

oyuncaklara uzanip almasi icin daha erkenmi acaba cok merak ediyorumdaCADIARZU

YÜZÜNÜ DÖN BEBEĞİM
- Bebekler maksatlı hareketler yoluyla vücutlarının farkına varırlar. Bebeğin kendi başına yüzünü dönebilmesi maksatlı bir harekettşrç
- Bebeği sırtüstü yatırın. Bebeğinizin arkasına oturun ve yüzünün üstünde bir oyuncak tutun.
- Bebeğin ilgisini çektiğinizden emin olduğunuzda oyuncağı sağa sola doğru sallayın.
- Oyuncağı çok yavaşça sallayın, bu şekilde bebeğiniz oyuncağı tutmaya niyetlenecektir. Eğer yüzükoyun dönerse oyuncağı ona verin.
- Ayno hareketi bebek yüzükoyun dönmüşken yapın.
- Eğer tam dönmeyi beceremiyorsa ona şefkatle yardımcı olun.
- Bu oyunu oynadıkça bebek kısa sürede maksatlı bir hareket olarak kendi başına dönebildiğini farkedecektir.

** benim sorum: benim kızım henüz oyuncakları almaya niyetlenmiyor. onlara heyecanlanıyor ama elini kaldırıp hamle yapmıyor henüz. sizin bebişler nasıl**

benimkiside artık dokunmanın farkına vardı sanırım eli biyere değince kaşır vaziyetti parmaklarını sürtüyo anne olmak böyle işte en ufak bir gelişimi bile dünyaya bedel oluyor hele gözünüzün içine bakarak gülücük attımı işte o an hiçbirşeyin veremeyeceği mutluluğu size vermiş oluyor farkına varmadan:)

benimki de oyuncakları gözüyle ve kafasıyla takip ediyor ama tutmak için daha erkenn:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

bu arada teşekkürler waterlilyy

X