Bebek oyun grupları hakkında bilgisi olan var mı?

arikan2009

İyiki varsın bebeğim..
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
621
0

anne ve bebeklerin katıldığı çeşitli aktıvitelerin yapıldığı oyun grupları hakkında bilgisi olan var mı? ya da buna daha önce katılan deneyimli annelerimiz varsa buradan bilgilermizi paylaşalım..ben antalya da kısa bir araştırma yaptım ve bununla ilgili birkaç kurum var..
malum bebeklerimizin zihinsel gelişimlerinin desteklenmesi de önemli.

Antalyada da varmıymış, hmm araştırmak lazım. Ama erken değil mi daha. Evde çeşitli oyunlarla da zihinsel gelişimlerini destekleyebiliriz. mesela Akıllı Bebekler Akademisi isimli bir kitap aldım ben. tam olarak uygulayamasak da eğitici pek çok oyunu ve kinestetik zeka gelişimi adı altında bazı yoga hareketlerini ypıyoruz kızımla. bir de Bebek Oyunları isimli bir kitap var. Benim düşüncem bu aylarda anne sevgisi ve ilgisinin ve de basit eğitici oyunların yeterli olacağı yönünde. Çünkü bebeklerimizin bağışıklık sistemlerinin yeterince gelişmediği düşünülürse kalabaık ortamlar enfeksiyon kaynağı olabilir. bunu göz ardı etmemek gerekir. ama yine de araştırmak gerekir.

canım yoga hareketleri derken mesela neler yapıyorsunuz..

birkaç hareket var daha sonra ayrıntılı yazarım. kısaca şöyle. 4-6 kere olmak üzere ;ayak bileğinin döndürme hareketi, ayak bileğini bükme, dizleri bükme, bacakları kalçadan geriye doğru gerdirme, kolları açma ve kapama,baş-bacak zıt yönde gerdirme , başı biraz aşağı gelecek şekilde dizlerimde geriye doğru yatma (dizlerim 30 derece açı oluşturacak şekilde yerde oturuyorken bebişi biraz baş aşağı tutma 3-5 saniye) adı yoga ama bildiğimiz yoga hareketlerine pek benzemiyor tabiki. bu hareketlerin beyin gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğu tespit edilmiş. ben d&r dan almıştım. yolun düşerse kitaba göz gezdir, sonlarında yer alıyor bu hareketler. aslında kitaba tam uyarsan 18 aylıkken bebeğin ingilizce ve türkçe basit kelimeleri okuyabilmesi lazım (yazarın çocuğu okumuş yani denenmiş) onun da eğitimi var, ama benim çocuğumu diğerlerinden çook farklı yapmak gibi bir niyetim yok zamanı gelince okusun acelemiz yok. fakat diğer bilgiler ve oyunlar faydalı olabilir.

teşekkürler canım bu kitaba bakıcam bende merak ettim.. farklı olmak konusunda da haklısın bu çocuklar hep daha fazla zorluk yaşıyorlar daha sonraki hayatlarında.. her şey zamanında güzel..

selamlar,bende arastırdım oyun gruplarını ama antalyada duymadım hiç..bilginiz varda burdan paylasırsanız cok sevinirim.

canım senin araştırıp bulduğun kurumları yazarmısın
ya-pa yı biliyorsunuzdur muhtemelen orası olabilir diye düşünüyorum ben....

hihoyyyt kızlar antalya ekim anneleri olarak buluşma düzenleyelim mi ne dersinizz hihoyyyt

cok güzel olur bencede:)ne taraflardasınız kızlar ,ben lauraya yakınım.

bende çok yakınımm medical parkın aciline bakıo benim evim :lepi: komşuymuşuzz canım kaydirigubbakcemile5 arikan da özgürlük bulvarında oturuorum demişti yanlış hatırlamıorsam CADIARZU ay çok güzel olur shemall da buluşupp bi kahve içebilirizz

kızlar merhaba öncelikle oyun grupları hakkında araştırdıklarımı sizinle paylaşayım. umarım reklama girip sorun olmaz. neşe erberk adına joyfull yazarsanız google da çıkıyor.

buluşma işi gerçekten güzel olur üçümüzde yakın oturuyoruz sevindim bu işe..

evet kızlarr bebişlerle ne zaman dışarı çıkabilirsiniz CADIARZU hangi günler hangi saat ...uygun günü ve saati belirleyelim :lepi: mesela benim için zaman sorunu pek yok....kızım yarım gün okula gidiooo sabah o yüzden öğleden sonra olabilir...eğer akşam çıkabilirseniz akşamda uyar banaa hihoyyyt

canım benim içinde zaman sorunu yok şu an ücretsiz izindeyim zaten yalnız ben şu an şehir dışındayım dönünce inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…