Bebek maması

papatya2136

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
12
2
34
Bebek maması hazırlarken suyu kaynat ılıt çok zaman alıyor nasıl hazirlayabilirim daha pratik alet vs var mı bildiğiniz

Bi termos alın öncelikle. Çocuk için dışarıda kullanacağınız taşıması kolay olsun. Suyu kaynatın termosa koyun. Başka bi cam kavanoz şişede soğuk kaynamış şu olsun. önce suyu ilistirin sonra mamayi ekleyin hazir. Zamanla suyun sıcaklığını çok kolay ayarlarsiniz

Kettle da kaynamış içme suyu bulundurun 1.5 litre kapasitesi var zaten. O suyu yine kettle de hafif ısıtıp kullanıyordum ben. Hatta benim kettle da derece ayarı var. 40 derecede atıyor. Çok kolay oluyordu

Ben stanley termosa 40 derece koyuyorum isisi hic degismiyor evin icinde de ayni sekilde termos kullaniyorum cantaya sigacak boyda termos disariya da ayni termosla gidiyorum.

Termosta kaynamış sıcak su hazır ediyorum,birde cam şiseye kaynamış soğutulmuş su koyuyorum ikisini ılıştırıp mamayı ekliyorum,beklerken çok huysuzlaniyorlar genelde

Kettle iyi fikir değil su bir kere kaynar 2 3 defa kaynayınca iyi değil diye duymuştum. Termos edinin kaynamış suyu buna birde şişeye kaynamış soğumuş su koyun. Soğuk su ile ılıştırıp mamayı yapın.

kaynatıp bir kısmını küçük sürahiye diğerini termosa koyuyorum. Birleştirip kullanıyorum.

Kaynamış suyu termosa, kaynamış soğumuş suyu da (ya da cam şişelerde satılan su da alabilirsiniz) başka normal bir cam suluğa koydum, önce sıcak suyu döküp sonra az az soğuk su ilave edip ısıyı ayarlayinca mamayı attım içine. Önce mama koymayın, suyu ayarlayın

Bir kere kaymatıp 40 dereceye düşürüyor. Sonra 40 derecede tutuyor. Termosun işini yapıyor. Çok memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…