bebek hareketleri

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
mrb 20haftalık 2.bebeğime hamileyim ama iki üç gün önce bayağı hissediyodum hareketlerini bikaç gündür hiç hissedemiyorum bu normalmidir?

canım olabılır ....hergun hıssedılmıo kı hareketlerı...bende 20.haftayı gectım yenı yenı hıssedıorum basen bızım zıpır gık ses cıkartmıo gunlerce meraktan catlıorum ii mi diye...hemen çikolataya sarılıorum:CüvCüv:yiyom yiyom çikolatayıcokacimcoookyatıom sonra uzanıom yaniiii,baslıo benım mınık kıpraşmaya....tawsiye ederim...
yada bır kase yoğurda bal koy yeeeee işe yarıodelikafadulden

benimkide hareket etmiyo bazen bişeyler oluyo ama çok nadir yani diyemem şukadar günde bir oluyo diye daha sonra başlıycak snaırım birde bu 2. 3 aylık dönem harbiden çok rahatmış ilk 3 ay mahvoldum hep rapor aldım ama şimdi sanki hiç hamile değilim ne bişey hisediyorum ne mide bulantısı kadı aman nazar değmesin ama hareketlerini hisetmeyi çok isterdim birde bu hareketler nasıl oluyo yani ne gibi tarif edebilirmisiniz bana kelebek kanat çırpması falan filan diyolar ama anlamıyorum bende oluyo en azından..

Canım bende de bazen oluyor.Kendimi çok yorduğumda ,stresli olduğumda ya da çok ayakta kaldığımda bebek hareketlerini hissetmiyorum hiç.Arkadaşlar güzel söylemiş tatlı birşey ye ve uzan,elini de karnının üstüne koy o zaman minik hareketleri de hissedersin.
Ben de hamilelik şekeri çıktı tatlı yasak su anda, ben de hareket hissetmediğimde kahvaltımı yaptıktan 1 saat sonra sol tarafıma uzanıyorum ve hissediyorum, eğer çok inat edip oynamazsa bebiş, o zaman soluğu sağlık ocağında alıyorum.Sağlık ocaklarında minik el dopleri var, ebe karnıma o dopleri koyup kalp atışlarını dinletiyor, rahatlyorum.

canım arkadaşların da dediği gibi şekerli bişeyler ye soluna uzan ve bekle :KK66:
birde haftan daha erken bende 20 li haftalarda hissediyorum hissetmiyorum arasındaydım..
şuan onu düzenli hissetmen imkansız daha boyu ne kilosu ne..
o yüzden bence stres yapma bebeğinede yansıtırsın gereksiz..
ama illaki içim rahatlasın diyorsanda doktorunla görüş.. :)

tmm arkadaşlar sağolun taşınma telaşımız var çok yoruluyorum ondan herhalde birazönce çikolata yedim uzandım ve şuan kıpır kıpr=)

yaaa bende deniycem çikolatalı gofret yiyip yatıyım bakıyım akşam sol tarafıma olcakmı

X