Bebek-Çocuk ve Dört Ayaklı Dostlar :))

canım bu hastalık ilk belirtisini ilk gebeliğimde verdi ben anlamadım ama dr gittim ve bana bi kaç ilaç iğne falan verildi ilk gebeliğimde nefes almada sorunlarım vardı.dr bunu gebeliğe bağladılar bana dediki dr coğu gebelikte nefes sorunları yasanır.sonra tokso alerji testleri falan yapıldı bişey cıkmadı. ama malesef dedimya ilk bebeğimi kaybettim daha sonra ikinci bebekte de aynı nefes sorunum vardı parfum kokularına, sıgara dumanına, havasız ortamlara, temizlik malzemelerine,yağlı yemeklere karsı vs vs bi çoks eye alerjim olustu zamanla ..mide bulantısıyla beraber geliyodu ve nefesim kesiliyodu. takiiii kriz gelene kadar o zamana kadar bu hastalığı bulamadılar bende hastaneye yatırlıana kadar bulamdılar. diyorum ya evde birden kriz geldi ilk önce üşüme geldi arkasından atesşim çok yükseldi dedim heralde üsüttüm actım camı pencereyi ondan oldu.pikeyi aldım kanepeye bi uzanıyım dedim uzandım bi saat kadar uyuya kalmısım birden uyandım nefes alamıyorum.yerimden doğrulmaya calısıyorum nefes yok kalbimde çok fena bi çarpıntı . çok kötüydü çok. sonrasında eşim acile götürdü hemen yoğunbakıma almıslar oksijen makinasına bağlamışlar eko tomografi röntgen falan cekmişler. bi hafta öyle nefes almadan gecirdim ara ara gözümü actığımda birileri vardı basımda bi hafta sonra cumartesi gecesi ilk yarım nefesimi aldım çok sükür hemsirenin masası bzizim odadaydı hemen elimi harekette ettidim yanıma geldi anlatmaya calıstım ilk yarım nefesimi hemen dr umu aradılar oda geldi ve dr cok sasırdı nasıl hemen bir haftada ilaçlara bu kadar kısa zamanda yanıt verdiğime sasırdı sonra prof geldi ve prıof ne dedi biliyomusun yasının genc oolmasından böyle eger orta yas üstü olsaydı o krize girdiğinde kaybederdik hastaneye gelmesi bile mucize dedi ve bundan sonraki günlerdede çarpıntılı nefes almalardan sonra suan çok iyi olmasada çok sükür rabbime iyi nefes alıyorum.
ve ben hastanedeyken dr uma sordum birden oldu daha öncesinde nefes sorunlarım vardı ama bulamdılar dedim. iki bebek kaybettiğimi anlatmıstım hastanın gecmöiş öyküsünü bilmek zorundalarmıs. ilk önce gebelik kayıplarından kaynaklı bişeymi diye arastırmışlar. doğum yaptığım hastaneyle görüsmüşler gecmişteki tüm tahlillerimi istetmişler. çok zor bulundu bu hastalığın adı ama sonunda bulundu. ve hastaneden cıkacağım gün heyet yanıma geldi bana yasak olan tüm seyleri sıraladılar. tekrar bi kriz anında daha kötü olacağını ve bunun anlık geldiğini daha önceden belirtisi olmayan bi hastalık olduğu konusunda beni aydınlattılar.yani bu anlık olan bi hastalıkmıs ve belirti vermiyomus önceden herhangi bi hava değişiminde yada alerjim olan bi şeyle temasta tekrar olabilirmiş. en son dün gece yine nefes,m kesildi ve korkumdan ne yapacağımı bilemedim eşimi çağırdım hemen oda korktu yazık. nasıl basedeceğimi bilmiyorum çok kötü bşey bu rabbim kimseye vermmesin .
canım cok sağol güzel dileklerin için rabbim seninde sağlıcakla kucağında görmeyi nasip etsin.yazdıklarımdan dolayı beni suclamayın oldumu ben sadece basımdan geceni anlattım cok zor seyler yasadım hem bebek kayıplarım hemde bu hastalık bi türlü toparlayamadım kendimi . inşşş tekrar hamile kalıp sağ salım anne olursam diye çok çok dua ediyorum allahıma

ya bende kendi almak istiorum aslında eskiden köpeğimz wardı ama sahibine geri werdik şuan hamile değilim ama bende sizin gibi düşünüorum bebğim kediyle kardeş olsunn onlarla dostluk kursun merhametli olsun paylaşımcı olsun bide arkadaşada ihtiyaç duymaz onunla oyalanır die düşünüorum ama malesef bu toplumun baskısı benide sinr edio çok saçma yabancılar nasıl beslio onların çocuklarına bişi olmuo ama iç içeler burun burunalar..benm tekrar köpek alma gibi bi durumum yok çünkü lojmanda kaliorum we burda yasak hawladığı için kedi alabilirim ama annemden çekiniorum yaa çok kızio tüyleri dökülüo die çok kararsız kaldım çok sewiorum haywanları yaa

ben de cok ciddi savas veriorum evdekilere karsi ama kedileri 2 lemekten de geri kalmadim :dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…