Bebeğinizi sürekli ''hıçkırıkmı tutuyor''? En kolay çözüm :)

bebisim09

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
1.280
11
ANNİŞLER, KÜÇÜK MELEĞİMİ NERDEYSE HER BESLENMEDEN SONRA HIÇKIRIK TUTUYOR, TAM UYKUYA DALARKEN BİR BAŞLIYOR ARTIK SİNİRDEN ÇATLIYOR, AĞLAYIP HUYSUZLANIYOR:bbo:
EN SONUNDA ANNEME KOCA KARI LAFI BEN YAPMAM DEDİĞİM ŞEYİ YAPTIM (BEN 6 ÇOCUĞUMDADA YAPTIM DENE Bİ BAK HEMEN GEÇİCEK DEMİŞTİ)
VEEEE FAYDASINI ANINDA GÖRDÜM KEŞKE DİNLESEYMİŞİM ANNEMİ:mymeka:

YAPMANIZ GEREKEN BİR ÇAY KAŞIĞINA 3 DAMLA LİMON SUYU DAMLATIP ÜZERİNİDE SUYLA TAMAMLAYIP İÇİRİN MELEKLERİNİZE ANINDA HIÇKIRIĞININ KESİLDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ:teytey::teytey:
DENEYİN VE GÖRÜN..

bebeklere su verilmiyor diye biliyorum ve bebeğimede vermiyorum acaba yanlış mı yapıorum????

evet canım bende aynı yöntemi kullanıyorum.bebeğim tadını pek sevmiyor yüzünü ekşite ekşite bi hal kalıyor ama faydası hemen oluyor.hem bana dr söledi.hiçbir zararı yok yani kızlar deneyin faydasını görün.

dr bana da söylemişti fakat esas olarak hıçkırığa neden olan şeyi önlemek lazım kızlar
emerken hava yutarlarsa hıçkırık tutuyor
emdikten sonra mutlaka sırtında poposunun üst kısmına vurup ardından aşağıdan yukarıya doğru sıvazlayın ve gazını çıkartmasını sağlayın hıçkırığının azaldığını farkedeceksiniz

bebeklere su verilmiyor diye biliyorum ve bebeğimede vermiyorum acaba yanlış mı yapıorum????

sen yanlis yapmiyorsun hayatim emzirdigin icin bebegin 6. ayina kadar hic bi seye ihtiyaci yok ne suya nede baska bi ek gidaya :1hug:

bebisim cnm saol bizimle paylastigin icin eger benimde bebisi cok hickirik tutarsa bi süre sonra gecmezse deniycemm bende a.s.

bende aynı şekilde yapıyorum hemen geçiyor hıçkırığı.çok teşekkürler canım

Ssaslan canım benım bebıŞ emmıyor daha doĞrusu benım kız uyandıktan sonra yada tam uykuya dalarken hıÇkırık tutuyor ben gazını devamlı Çıkartıyorum yınede oluyor

kızlar en kolay çözüm bir kaç dakika emzirmek doktorlarda bunu önerıyor..benım kızımda gunde 1-2 kez hıckırıyor hemen emzırıyorum..gecıyor..

kızlar 1 aydan küçük bebeklere limon zararlı...daha önce biryerde daha yazmıştım...1 ayını doldurduktan sonra 1 çay kaşığına 1 damla limon dedi bana doktorum..ama bebeği hıçkırık rahatsız etmez..genelde anneler hıçkırıktan rahatsız olur, eğer sizde rahatsız olursanız bunu yapın dedi..aman kızlar limonun asit oranı yüksek 1 aydan küçüklerde denemeyin ya da doktorunuza sorun derim...

kızlar bakın bir sitede bu yazıyı buldum merak ediyordum bende neden sürekli hıçkırıyor diye normalmiş

Bebeklerde Hıçkırık

ıyi beslenen tüm bebeklerde hıçkırık olur. Mide dolunca diyafram siniri uyarılır ve hıçkırık ortaya çıkar, normal bir refleksdir. bebeğin doyduğunu gösterir. Hıçkırığın geçmesi için yutkunma işlemi yapması yeterlidir. 1 tatlı kaşığı anne sütü veya su içirilince hıçkırık geçer

evet ya bende hıçkırdıgı zaman sinir oluyorum hemen emzirince geçiyor deneyin derim.
paylaşım için sagol canım

bende aynısını uyguluyorum ve gerçekten de geçiyor. limona gerek yok. bir çay kaşığı su bile geçiriyo yada azcık emzirmek yeterli. ama yinede geçmezse limin denenebilir belki. bu arada benim bebeğimde çok hıçkırıyo ama ben aşırı derecede olmadıkça müdahele etmiyorum. aşırı oluncada üstte yazdıklarım yeterli oluyo.

benım kızımıda ılgınc ama heycanlandıgı zaman hıckırık tutuyo tam oyun zamanı gelıo kolları bacakları kıpır kıpır gulucukler kahkahalar haydaaa bı baslıo hıckırmaya tabıı kıa sure sonra sıkıo bu durumdan baslıo aglamaya ben lımon verıodum onceden emzırdım bı kac kez oda gecırdı su vermeyı cok deneıdm ama gecırmedı

ay ben ilk defa duydum,benim oglumda cok olurdu,yavrum benim yaaa,bi turlu uykuya dalamazdi,,,gerci simdi yok ama,olsun,aklimda bulunsun nolur nolmazyerimseniben
tesekkurler canim,,,,,a.s.

canım ben hem bir kitapta okumuştum bunu hemde hemşiremiz söylemişti çok işe yarıyor hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…