Bebeğinizi kontrole götürüyor musunuz

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
KIZLAR BEBEKLERİRİNİZİ DOĞUMDAN SONRA KONTROLE GÖTÜEDÜNÜZ MÜ ... SAĞLIK OCAKLARINA MI YOKSA ÇOCUK DR.GİDİYORSUNUZ...sengözlerimebaksanab

evet bır kere dogumdan 3-4 gun sonra dogumyaptıgım hastaneyee bırde bır kac gun once yıne aynı hastanede farklıu bır dr a gosterdım oglumu
bugunde saglık ocagınaa gıttık aşısı oldu yavrumun

evet canım benim ilk önce saglık ocagına götürdüm iki kere sonra da çocuk d runa götürdüm şimdi bu hafta gene saglık ocagına götürecegim haftaya da çocuk dr una götürecegim

ne kadar sürede götürüyorsun canım yani hangi aralıklarda dr.çağırıyor mu...
evet canım benim ilk önce saglık ocagına götürdüm iki kere sonra da çocuk d runa götürdüm şimdi bu hafta gene saglık ocagına götürecegim haftaya da çocuk dr una götürecegim

maşallah canım nasıl geçti aşısı...:asigim:
evet bır kere dogumdan 3-4 gun sonra dogumyaptıgım hastaneyee bırde bır kac gun once yıne aynı hastanede farklıu bır dr a gosterdım oglumu
bugunde saglık ocagınaa gıttık aşısı oldu yavrumun

11 günlükken saglık ocagına gıttık kayıt yaptırmaya ogün tartıldı boyu ölcüldü birde saglıkocagında topukkanı alınmamasıtı o yapıldı sonra 3 haftalıkken cocuk druna götürdük aslında 1 aylıkken götürcektik göbegınden kendını kasıp agladıgında azcık kan gelmişti onu gösterelım dıye 1 hafta önceden gittik allahtan sorun yokmus bundan sonra aksi bir durum olmadıkca ayda 1 cocuk druna asıları oldukcada saglıkocagına götürücez

ne kadar sürede götürüyorsun canım yani hangi aralıklarda dr.çağırıyor mu...

hayatım çocuk dr una 15 günülkken mecburen gittim şimdi 15 gün sonra gitcem yani bir aylıkken sonra da ayda bir gitcem hayatım .... dr umuz öyle söyledi...

teşekkürler canım inşallah hiç birsorunda çıkmazdır...
11 günlükken saglık ocagına gıttık kayıt yaptırmaya ogün tartıldı boyu ölcüldü birde saglıkocagında topukkanı alınmamasıtı o yapıldı sonra 3 haftalıkken cocuk druna götürdük aslında 1 aylıkken götürcektik göbegınden kendını kasıp agladıgında azcık kan gelmişti onu gösterelım dıye 1 hafta önceden gittik allahtan sorun yokmus bundan sonra aksi bir durum olmadıkca ayda 1 cocuk druna asıları oldukcada saglıkocagına götürücez

benim dogum yaptıgım hastanede hic iyi bakmadılar
oglumu 6 günlükken acıbademde bir prof a götürdüm
ama inanın adam baştan savma baktı, ilgilenmedi pek..
sağlık ocagı yada doktor önemli degil..
iyi araştırıp gitmek gerekir..

evet canım haklısın bu konudaama işte hangi dr.iyi bilemiyorsun ki kiminin iyi dedği kötü çıkabiliyor başımageldi de................senağlama
benim dogum yaptıgım hastanede hic iyi bakmadılar
oglumu 6 günlükken acıbademde bir prof a götürdüm
ama inanın adam baştan savma baktı, ilgilenmedi pek..
sağlık ocagı yada doktor önemli degil..
iyi araştırıp gitmek gerekir..

bizde geçen cuma özel bir hastanenin doktoruna gittik çok ilgisizdi ama üfürüm olduğunu ve sarılığın yüksek olduğunu ondan öğrendik,dün de hacettepede prof. götürdük ayrıntılı muayene etti ,bilgi verdi epey kalça ultrasonu falan istedi,daha ilgiliydi yani( parayı alan mecburan bakıyo galiba)1-1,5 ay sonra tekrar gelin dedi . bende aşı için sağlık ocağına götürcem yarın

Biz doğduğundan beri hastaneden çıkmadık desem yalan olmaz sarılığı yüksekti bir gün küvezde yattı daha sonra da haftada iki kere sarılık ölçümü için kontroldeydik şimdi uzamış sarılık teşhisi konuldu yavrum bir türlü kurtulamadı şu sarılıktan şimdi son bir tahlil verdi doktor diğer idrar ve kan tahlilleri temiz çıktı son tahlilde temiz çıkarsa problem yok inşallah. Onun haricinde bıngıldağı kapanmak üzere olduğu için onun takibi yapılıyor bugün yine hastanedeydik. bıngıldaktan ultrason çekildi beyine bakıldı çok şükürki normal.Yarında çapaya gidicez kalça çıkığından şüphe etti doktor (bacak hareketleri kısıtlıymış) bakalım hayırlısı

ben ilk başta hastaneye götürdüm sonra sağlıkocağına devam ediyorum hepatit b 2.doz vuruldu bundan sonrada sağlık ocağına devam ederim hastane çok uzak evimize bide bu sıcaklarda yollar çekilmiyo

dün kalca usg yaptrdik,dr amcasi super dedi masaallah kizima..oturmaya baslayinca kontrole gidecez..dr cikiklik var tedavi deseydi baska bir dr gitmeden baslamazdim tedaviye..bu camiyanin icinde bulununca insan daha iyi anliyor bi doktor bir hastalik var tedavi yapalim deyince baska bir doktora gitmeden tetkikleri tekrar etmeden insanin güvenesi gelmiyor ne yazikki...

scapula senin adına sevindim benimde çarşamba günü var kalça usg si inşallah birşey çıkmaz.

inşalllah her şey yolunda gider canım.Bu bıngıldağı anlayamadım nesi varmış ki....
Biz doğduğundan beri hastaneden çıkmadık desem yalan olmaz sarılığı yüksekti bir gün küvezde yattı daha sonra da haftada iki kere sarılık ölçümü için kontroldeydik şimdi uzamış sarılık teşhisi konuldu yavrum bir türlü kurtulamadı şu sarılıktan şimdi son bir tahlil verdi doktor diğer idrar ve kan tahlilleri temiz çıktı son tahlilde temiz çıkarsa problem yok inşallah. Onun haricinde bıngıldağı kapanmak üzere olduğu için onun takibi yapılıyor bugün yine hastanedeydik. bıngıldaktan ultrason çekildi beyine bakıldı çok şükürki normal.Yarında çapaya gidicez kalça çıkığından şüphe etti doktor (bacak hareketleri kısıtlıymış) bakalım hayırlısı

Canım bıngıldak bebeklerde 6 aydan önce kapanırsa bebeğin beyin gelişimi açısından tehlikeli bir durum. Bıngıldağın kapanmasıyla birlikte kafanın büyümeme ihtimali söz konusu. Bu sebeple bıngıldağı erken kapanma eğiliminde olan bebeklerin aylık olarak kafalarının en az 1 cm büyümesi gerekiyor eğer böyle olursa problem yok genelde de kafa büyümeye devam ediyormuş eğer büyümezse yanılmıyorsam kafatası ameliyat ediliyormuş bu da çok kötü bür durum Allah kimsenin başına vermesin.

X