bebeğiniz doğmadan göğüs uçlarına susuam yağı sürün,emzirme döneminde rahat edin:))

sorgunlu66

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
482
2
34
dün bir arkadaşımdan öğrendim.bebek doğmadan,doğuma kadar göğüs uçlarına susam yağı sürülürse emzirirken göğüs uçlarında çatlaklar ve yaralar oluşmuyormuş.rahat,ağrısız,acısız bir emzirme dönemi geçirmek için ben deneyeceğım tavsiye ederim.manken ve sanatçılarında kullandığı bir yöntemmiş.:hulya:

ilginç denemek lazım off bide emzirirkende mi acı çekcez yaaa
valla ne zor ana olmak:KK70:D

Ya zaten badem yagi, susam yagi,... çatlaklar için iyi bir yöntem ben içlerinden sadece badem yagini kullaniyorum ama bebek dogduktan sonra bu yaglari gögüs uçlarina dokundurmanin ne kadar dogru oldugu konusunda teredütlerim var çünki bebek ordan emcek bi $ekilde migdesine gitmesini istemem. Tamam havlu veya keseyle silebiliriz ama ya içeriye dogru giderse o yag?...

Bir de $u var emzirirken bazi annelerde yaralar felanda oluyormu$ onlari önlemek için kremler veriyorlar eger ona yasak yoksa ozaman yag daha dogal ona da izin verilir herhalde dimi?

Biraz sesli dü$ündüm bi sormak soru$turmak lazim. :26:

Ya zaten badem yagi, susam yagi,... çatlaklar için iyi bir yöntem ben içlerinden sadece badem yagini kullaniyorum ama bebek dogduktan sonra bu yaglari gögüs uçlarina dokundurmanin ne kadar dogru oldugu konusunda teredütlerim var çünki bebek ordan emcek bi $ekilde migdesine gitmesini istemem. Tamam havlu veya keseyle silebiliriz ama ya içeriye dogru giderse o yag?...

Bir de $u var emzirirken bazi annelerde yaralar felanda oluyormu$ onlari önlemek için kremler veriyorlar eger ona yasak yoksa ozaman yag daha dogal ona da izin verilir herhalde dimi?

Biraz sesli dü$ündüm bi sormak soru$turmak lazim. :26:

canım zaten bu dediğim şey doğuma kadar.ne kadar erken başlarsan okadar iyi sonuç elde edersin.doğumdan sonra yapmıyosun.amaç doğuma kadar göğüs uçlarını yara olmaması için elastik hale getirmek.özellikle susam yağı,susam yağının özelliği buymuş yani.

acaba deneyen var mı bu yöntemı daha önce?ben 34 haftalık hamıleyım bu saatten sonra ne kadar işe yarar bilemicem ama yarın alıp kullanmaya başlayalım bakalım belkı işe yarar...

acaba deneyen var mı bu yöntemı daha önce?ben 34 haftalık hamıleyım bu saatten sonra ne kadar işe yarar bilemicem ama yarın alıp kullanmaya başlayalım bakalım belkı işe yarar...

merhaba canım.deneyenler var çok memnunlar.ben 4 aylık hamile iken başladım.uzun süre yapılması gerekiyor yani.şuanda bende 34 haftalık hamileyim.sen yinede de başla yine faydası olur inşallah:))

Merhaba bayanlar,

bugün bir ebeden aldigim bilgiye göre dogum sonrasi meme uçlarinda olu$an çatlak veya yaralar için memenizden akan sütü yaranin üzerinde gezdirin (krem gibi sürün) ve öylece kurutun dediler.

Anne sütünde adini unuttugum bir$eyler varmi$ ve bu iyile$mesine yardimci olurmu$.

Hatta öle ki,
bebeginizin göbek bagi dü$tügünde bakim yapilir ya oraya da anne sütünüzden damlatin diyorlar, hatta bazi anneler bebelerinin gözlerine bile damlattigi olmu$ eger böle yara felan olursa... Onlari bile iyile$tiriyormu$.
Herhangi bir sakincasi yok yani.

Duyunca payla$mak istedim.

kesinlikle tavsiye ederim kızlar ben doğumdan sonra sürdüm ama yine de çok faketti hiç acı çekmedim ve göğsümde hiçbi problemim olmadı günde 2-3 kere sürüyordum hala da emziriyorum oğlum 1 yaşında hem bebeğe de bi zararı yok onlarca para verip kimyasal bi ilaç sürmekten çok daha iyi :KK76:

X