Bebeğinde böbrek sorunu olan varmı

Nesine 43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
41
18
26
Merhaba 27 haftalik hamileyim detaylı ultrasonda bebeğin sol böbrekte multikistik displastik böbrek tanısı konuldu sağ böbrekte ise genişleme ve parlaklık görüldü doğumdan sonra hersey beli olur dendi perinatoloji heyeti sorum.şu ki böyle birsey yaşayan oldumu eski konulardan var ama cogu aktif degil çok endişeliyim . Ayrıca amniyosentez istendi ama korktum yapmadım

anneden kan alınarak bakılıyor. %90larda doğruluk vaadediyor ama biraz pahalı maalesef. size veya bebeğe hiçbir zararı yok. genelde doktor amniyosentezden önce bu testi önerir. sizde direkt amniyosentez istemeleri tuhaf olmus
Evet direk amniyosentez istendi hiç bahsedilmedi bundan 1 hafta sonra randevum var tekrardan sorucam bunu teşekkür ederim

Merhaba sadece genişleme varsa korkmayın inşallah birsey olmaz. Bizikisi çok karışık gelişim geriliği de başladı dün doktor beyincik küçük kalmış dedi yani bir sürü şey genetik bir hastalık olabilir bizimki
Merhaba beyincikle ilgili tam olarak ne söyledi acaba ? Bizde de benzer durum var

benim sevgilim tek böbrekle dogmus. diger bobregi de olmasi gerekenden biraz büyükmüş. ama masallahi var tirmanir, eder, kosar, yüzer..keci gibi
icinizi ferah tutun bence
Tek böbreklle yaşayabilir tabi ama bizim her iki böbrek de sorun varmıs ve ne olduğunu bilmiyorlar

Merhaba beyincikle ilgili tam olarak ne söyledi acaba ? Bizde de benzer durum var
Merhaba bebegimde gelişim geriliği vardı biliyorduk başka bir doktora gösterdik eski ultrason kağıtlarına bakıp geriliğin fazla olduğunu ayrıca beyinciğin de 1 hafta geri kaldığını söyledi malesef artık haftasını yakalayamaz ama en azından 1 hafta geri olsa da büyümesi gerektiğini soyledi takip edecekler büyümezse sıkıntı olur dendi. Sizde nasıl bir sorun var

Merhaba bebegimde gelişim geriliği vardı biliyorduk başka bir doktora gösterdik eski ultrason kağıtlarına bakıp geriliğin fazla olduğunu ayrıca beyinciğin de 1 hafta geri kaldığını söyledi malesef artık haftasını yakalayamaz ama en azından 1 hafta geri olsa da büyümesi gerektiğini soyledi takip edecekler büyümezse sıkıntı olur dendi. Sizde nasıl bir sorun var
Allah şifa versin inşallah doğduğunda hiçbir sağlık problemi olmaz 🙏🏻 beyincik geriden geliyor bizde de 1 hafta, vermis hipoplazisi dediler 😔 amniyosentez temiz çıktı ama ultrason görüntülerinde hala boşluk görünüyor inşallah ilerleyen haftalarda ortadan kalkar diye dua ediyorum

Allah şifa versin inşallah doğduğunda hiçbir sağlık problemi olmaz 🙏🏻 beyincik geriden geliyor bizde de 1 hafta, vermis hipoplazisi dediler 😔 amniyosentez temiz çıktı ama ultrason görüntülerinde hala boşluk görünüyor inşallah ilerleyen haftalarda ortadan kalkar diye dua ediyorum
Teşekkür ederim inşallah umarım sizin bebeğiniz de sağlıkla dogar düzelir hersey

X