Bebeğinde böbrek genişlemesi olanlar yardımcı olabilir mi

minikfindik

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
2
0
herkese merhabalar;
28+4 günlük hamileyim ve ilk bebeğimiz. allah kısmet ederse erkek bi bebğim olacak 2 li taramam da bir sorun yoktu.19 haftalıkken 4d ultrasona girmiştim ve bebeğimin sağ böbreğinde büyüme var demişti doktor diğer böbeğinde allahıma şükürler olsun bir sorun yok.problem olan böbrekte çalışır gibiymiş.o an yıkıldığımın anıydı.başka bir doktora gittim aynı durumu söyledi böbeği 5,9 mm di.geçen ay gittiğimde 10 mm olmuş demişti doktor.bugün tekrar kontrolüm vardı ve şuan 13 mm olmuş.bu durumla karşılaşan var mı acaba...herşeyin allahtan olduğuna inancımız var.kendimi alıştırmaya çalışıyorum bu durumla yalnız bugün doktor bebeğin suyuda eskisine nazaran biraz daha az gibi dedi aylık konyrollerimi 3 haftada bir yapmaya başladı.eli ayağı vs diğer bütün herşey normal görünüyor.ama artık netten bu durumu araştırmak incelemekten heran kendimi iyice bunaltıyorum sanırım.sizlerden dua istiyorum .ama bu durumla karşılaşan annelerden bilgi istiyorum beni ve eşimi ne gibi durumlar bekleyecek en azından hazırlıklı ve bilinçli olmak istiyorum.şimdiden çok teşekkür ederim.

Doğumdan sonrada o böbrek kontrolleri çocuk doktoru gözetiminde devam ediyor diye biliyorum. Herşey Allah'tan, Allah hakkımızda hayırlısını versin.

benim çalıştığım yerde bir abinin oğluna da doktor hep aynı şeyleri söledi sınırdaydı doğumu oldu tosun paşa gibi maşallah şu an ama bir antibiyotik kullanıyolarmış idrarı kendi atamadığı için içerde birikip iltihap yapmaması için 1 yaşına gelene kadar aynı şekilde devam etceklermiş 1 yaşına gelince ameliyatla böbrek alıncakmış cerrahpaşa çapa bi sürü doktora profa gösterdiler tahliller vs. şuan bi zararı yok biraz daha büyüsün ameliyatla alınması gerek demişler hep.
ayrıca bi komşumuz da nerdeyse 1 sene olcak doğum yapalı onunda aynı sorun vardı onun ameliyatla alındı böbreği ama hiç bir problemi yok şuan çok şükür.
inşallah sizin bebeğinizde doğumdan sonra doktor kontrolünde sağlığına kavuşur

X