Bebeğin ten rengi ne zaman açılır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asdyeni

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2022
9
4
28
Kızlar selam 4 aylık oğlum var ve doğduğundan beri esmer. Babasının çocukluğu sapsarı şu an kumral ben ise bembeyaz tenliyim ama oğlum yanımda çikolata gibi kapkara kalıyor ailelerde yaşayan kuşaklarda pek esmer yok. Bu arada ten rengi çok güzel çok yakışıklı çok şükür sağlıklı ama her gören soruyor kim esmer baba beyaz anne beyaz diye ve çok kez rengi açılır diyorlar 4 aylık oldu azıcık bir açılma var ama hala esmer var mı böyle bir şey yaşayan sonradan açılan ? Ten rengi farkımız fotoğraflarda var

Benim oğlanda kapkaraydi dogdugunda ama ben esmerim eşim beyaz tenli..sonra sarilik oldu 2 ayda teni benzi sararmışti uzun surdu sariligi... 5 aydan sonra fotolara bakiyorum resmen camasir suyuyla yikanmiş gibi açıldı bildigin beyaz ten oldu babasi gibi :))

Benim oğlanda kapkaraydi dogdugunda ama ben esmerim eşim beyaz tenli..sonra sarilik oldu 2 ayda teni benzi sararmışti uzun surdu sariligi... 5 aydan sonra fotolara bakiyorum resmen camasir suyuyla yikanmiş gibi açıldı bildigin beyaz ten oldu babasi gibi :))
Teşekkür ederim cevap için 🙏🙏🙏

Baya esmer duruyor. Benim oglum da cok esmer dogmustu ama 2 aylikken bembeyaz oldu su anki ten rengini aldi. 4 aydan sonra degisecegini sanmiyorum.

Benim kızım çok esmer doğdu. Saçı da simsiyahtı. 2 aylık gibi bembeyaz oldu, saçları değişmedi. Oğlum çok hafif esmer doğdu, saçsızdı. Büyüdükçe tatlı bir esmerlik oturdu tenine, karamel gibi ❤ Saçları da kahverengi çıktı. 4 aydan sonra bence ten de saç da değişmez.

Kızlar selam 4 aylık oğlum var ve doğduğundan beri esmer. Babasının çocukluğu sapsarı şu an kumral ben ise bembeyaz tenliyim ama oğlum yanımda çikolata gibi kapkara kalıyor ailelerde yaşayan kuşaklarda pek esmer yok. Bu arada ten rengi çok güzel çok yakışıklı çok şükür sağlıklı ama her gören soruyor kim esmer baba beyaz anne beyaz diye ve çok kez rengi açılır diyorlar 4 aylık oldu azıcık bir açılma var ama hala esmer var mı böyle bir şey yaşayan sonradan açılan ? Ten rengi farkımız fotoğraflarda var
Benim kızım geçen sene doğdu epesmer çikolata kız kara kız diye seviyorduk.ben ve kendi anne baba tarafim beyaz ..eşimde benim kadar değil ama çok esmerde değil yanlız esimin annesi çok esmermis gençliğinde Arabin kızı falan derlermiş hatta ama çocukları fazla esmer değil kayınvalidem in her neyse kızım 5. Aydan sonra yavaş yavaş hergun açılmaya başladı hele 7 ayda saç renginde açılmaya başladı suan 12 aylık aralarda sarı renkler var hatta ..o kadar değişti yani

4 Aylık bebek beyaz tenli olsa açılırdı. sanmıyorum açılacağını. ayrıca açılmasın yani nolcak. allah sağlık versin.

Benim kardeşim de eşi de esmer ama kızları sarı bir şey eminim vardır bir soya çekim sizin de.

Çok uzun süren sarılıktan dolayı 4 ay civarında ancak kendi cilt rengini gördük oğlumun. İlk birkaç ay aşıya gittiğimizde falan “esmermiş bebiş” falan dediler; ben sarılıktan böyle olacağını bilmiyordum ama ayraca esmerse de esmerdir. İnsanlar çok yorum yapıyor maalesef.

Biyolojik olarak anne baba ikisi demavi gozluyse çocuk kahverengi gözlü olmaz. Anne baba ikisi de kahverengi gozluyse çocuk mavi gözlü olabilir.
Anne ve baba sarışınsa çocuk esmer olmaz. Esmer anne babanin çocuğu sarışın olabilir.

Kızımın rengi iki aylıkken açıldı. Oğlum da öyle olmuştu. Rengi açılacak olsa dört aya kadar açılırdı gibi geliyor. Ne önemi var ki bunun? O da esmer olsun, ne olacak? Kızım dört aylık. Severken kara kızım benim diye seviyordum. Babaannesi kara değil ya rengi açılır diyordu. Hiç anlamıyorum bu beyaz ten sevdasını.

Tam hatırlayamıyorum ama 2 ayı geçmisti teninin açılması saç rengi yaşına kadar sürekli açıldı . Bizde de tam tersi durum mevcut ailede beyaz tenliler var ama oğlum çok beyaz ve sarışın. ben ve esim buğdayin tonlarıyız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X