Bebeğin kolik mi :(

Nursewho

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2022
24
9
45 günlük bebeğim var daha öncede gaz sancıları çekiyorduk ama şu üç dört günde feci arttı. Bazen öyle bir ağlıyor ki korkuyorum bişey mi oldu diye kolik olunca günde 3 saat süren kesintisiz ağlamalar olduğunu okudum ağlaması üç saat sürmüyo ama hep bı huzursuz. Gaz için önerisi olan var mı

Kolik zor bir süreç tavsiye şu şu diyemiyorum çünkü tuttumu sancı hiç birşekilde susturamıyorsun sabırla inş tez zamanda atlatırsınıZ biz bir damla kullanmıştık doktorunuza sorun

Battaniyede sallamak yada hamak beşik iyi geliyor. Alışıyor sonra ama bir şekilde bıraktırırsınız. Kolik bebek çok zor gerçekten özellikle tavana asılan hamaktan kullanmıştım çok işimize yaramıştı. Karnına masaj ve sıcak havlu da rahatlatıyor bebeği

- Buzuki Orhan'ın Kolik albümü. Biz üç numaralı parçayı ezberledik. Benim beynimin içinde çalar hale gelmişti artık

- İzin verirse karnına masaj, olmazsa minik bir havlu ya da bez ütüleyip biraz sallayarak hafif soğutup kıyafetinin üstünden karnına koyabilirsiniz

- Doktorun önerdiği bir gaz damlasını deneyebilirsiniz ama genelde damlalar işe yaramıyor. Bize doktorlar açıkça söylemişti damlalardan fazla medet ummamamız gerektiğini

- Youtube'da çeşitli makine seslerini aratıp dinletebilirsiniz (Saç kurutma makinesi, aspiratör, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge vs). Bunlar mekanik sesler olduğu için uzun süre dinletmek iyi olmayabilir. Dalga, şelale, yağmur veya kuş seslerini de deneyebilirsiniz. En azından doğal sesler

- Ben bu hataya çok düştüğüm için söylüyorum, geçmeyecek paniğiyle 58 yöntemi art arda denemeyin. Bazen ne yaparsanız yapın sadece susma zamanı geldiğinde susacaktır. Sizin sakin kalmanız en önemlisi

- Hiçbiri işe yaramazsa arabanız varsa arabayla gezdirin, yoksa bebek arabasına koyup gezdirin. Evde kalmanız gerekiyorsa çarşaf, pike vb bir şeyde eşinizle beraber sallamayı deneyin. Bu sonunculara son çare olarak başvurursanız iyi olur. Aksi halde devamlı yapmak zorunda kalabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…