bebegin kafasi ters sekilde normal dogum icin bebegi döndürme calismasi!

seldaselman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2012
42
0
arkadaslar herkese merhaba sizinle paylasmak istedigim cok önemli bir konu var bana bu konuda bildiklerinizi yazarsaniz sevinirim...36+1 günlük hamileyim ve bebegimin kafasi uzun zamandir ters...tabiki bende herkse gibi normal dogum isterim ama kadin dr dedigi bu sekilde sezeryanla olur dedi ve beni dogum yapacagim poliklinige sevk etti ordada dogum dr lari muayane etsin ve gözük diye...dün gttik ve bana dr sordu normal mi yoksa sezeryan mi istersin bnde dedim normal ama bebgimi ve kendimide riske atmak istemem...ve ultrasyondan bakildi bebek ters ti hala ve bana döndürmeyi deneyelim dediler el yöntemiyle karina bastirark...anestezi dr ile bile görüsüldü döndürme islemi sirasinda olaki bebkte bi terslik bir ehlike durumu olursa fol narkozla bebgi alacaz dediler...ama bu cok nadir bir durum demeyide ihmal etmedi.,.ve sunuda dediler herseye önlem olarak dr gözetimi altinda olacaksin seni bebgin sürekli kontrol edilecek burda...döndürme isleminin basari orani nasil diye sordugumuzda basisinda dönüyor basilarinda olmuor dedi...ve dün geceden beri düsünüorum evet deneyelim dedm ama hatami ediorum kafam cok karisik....bebege bir zarr gelmesinden de korkuorum...simdi haftaya cuma randevumuz var...neyapsam denicekler...arkadaslar bu konuda bilen varsa yazzin lütfen...benim icin cok önemli...simdiden tesekkürler....

benım arkadasımda suan hamıle hemen hemen senın kadardır onuda gebelık o belcıkada bılıyosun yurtdısında sezeryan pek ıstenmeyen bır durum onada cevırelım demsıler ama cok acılı bır ıslemmıs o bol bol yürüyüş yaptı bıde hareketler vermısler bebegın dönmesı ıcın tekrar gıtmıs sonra dra dönmüş bebek 180 derece az bısey daha dönmezse bız döndürürüz artık demısler ıngılterede falan cok yapılan bır yöntemmıs ama dedıgım gıbı cok acılı bır yöntemmıs onlardan duydugum bu bence sende bır arastır bebegın dönmesı ıcın olası hareketlerı yap bır süre yürüyüş faalnda yap sonra tekrar gıt önce baktır bakalım dönme varmı hıc yoksa karar senın ben olsam dönmedıyse riske atmazdım sezeryan yapardım ama senı etkılemek ıstemem karar senın ama belkıde döner bekle bakalım bıraz dah 36 haftalıkmıssın 2-3 haftada döner belkı bellımı olur hemn cumaya nıye cevırtceksınkı doguma yakın bebek cevırır belkı yönünü

cuma günü sadece ilk denemeyi yapcaklar döndürme hareketlerini gösterecekler...bende evde zaten yapicam hareket ve bol yürüyüs...zaten cuma gidersem bakcam gösterecekleri hareket aci verrse istemicem...mejbur sezeryan oglum saglikli gelsinde...gerisi allah büyük...bende almanyadayim burdada önermiorlar sezeryani...

sanırım acı veren senın yapacagın hareketler degılde drların elle bastırmasından dolayı kaynaklanan acı oluyor

29-36.haftalarda bebek pozisyon alıyor.kendısı dönmez artık,yer kalmadıgı için.elle dogum anında çevırıyorlarmıs ama pek keyıflı bı durum degılmıs.hayırlısı nasılsa öyle olsun canım.önemli olan saglıkla bebegıne kavusman.
Benımde gebelıgmde hep basasagı duran bebek ,ılerı haftalarda bas yukarı döndü;herkesı şasırttı.36.haftaya kadar döndü dôndüü,yoksa normal yapamayız dendı.7,5ay normal görünen dogum,8,5 ay da sezaryene döndü.ayrıca suyumda gelmıs ve bıtmıstı.hem susuz hem ters bebek.spınalle sezaryen oldum.kımısı "aaa eskıden,ters bebeklerı normal dogurturlarmıs ama" dıyordu.öyle kolay degil,agzı olan konusuyor canım.kalça çıkıgı için ne kadar tehlıkalı halbukı popo gelıslı bebek..

O yüzden hayırlısı de canım.eger özelde yapacaksan ve dr senı desteklıyorsa normal düsün.yoksa bebek kanala gırmeden,bı süre önce sezaryenle alınmalı.hayırlı,rahat dogum dılerım canım sana..

cok sagol bilgin icin gercekten...evet hayirlisi neyse o olsun ..insallah sag salim elimie alicam bebegimi...

ne yaptınız acaba çok merak ettim :/
aynı durumdan muzdaribim bende

slm öncelikle herkese uzun zamandir yazamiyorum sayfaya tam 6 aydan sonra anca yazabiliyorum:)malum bebek gelince :)herneyse arkadasim saol ilgin icin ama sezeryanla yaptim..döndürme isleminden kendim vazgectim..denemediler yani.22mayista 4.150 grm ve 55cm ile sezeryanla bir oglum oldu suan 6 aylik ...böylesi hayirliymis demmekki..düsünün kendim öncesinde 44 küloydum ve 60 kg ile dogum yaptim..ve suan gene 44 oldum buda bir gercek:)yani simdi düsünüorum kendim zayif karnim dar oldugu icin bence bebk dönmedi..kadin dr demisti zaten..iyki sezeryanla oldu..yoksa normAL Dogum yapamasdim zaten böyle hayirliymis demkki..ikincii insallah dielim...hepinizi öpüorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…