Bebeğin geriden gelmesi

melekmek

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2023
353
61
21
Şuan 28+1 hamileyim bugün detaylı ultrasona girdim bebeğimin kilosu 950gram FL 26+5 gözüktü BPD 28+5 dün acile gitmiştim acilde 28 hafta çıkmıştı BPD bebegin kilosu düşüğüne gitti normalde boyu haftasına göre 1 gün önce gidiyodu kilosuda 3 gün önde gidiyodu şimdi kilosuda boyuda geriden geliyo anlamadm neden olduğunu benim gibi böyle sorun yaşayan oldumu yardimci olun

Merhaba, öncelikle inşallah sağlık sıhhatle kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Ölçülen değerler bir cihazdan diğerine hatta aynı gün içinde aynı cihazdan dahi fark edebiliyor. Kendi doktorunuzun ölçümlerini göz önünde bulundurun. Zaten bir aksilik olsa kendi doktorunuz açıklar bunu

Reactions: Gao
Detaylı ultrasondaki doktor bı sorun yok dedi önden gidipte birden bire geriden gelmesi beni korkuttu plasentama da baktı doktor plasentamda felan bı sorun yok ölçümlerle alakalı olabilir dediğiniz gibi

Detaylı ultrasondaki doktor bı sorun yok dedi önden gidipte birden bire geriden gelmesi beni korkuttu plasentama da baktı doktor plasentamda felan bı sorun yok ölçümlerle alakalı olabilir dediğiniz gibi
Ultrasonda farklı sonuçlar çıkabilir, eğer sagliksal bir sorun yoksa endiselenmeyin

Degisiyomu acaba gelisimleri çünkü normalde önde gidiyodu şimdi geriledi kilo almaz felan diye korkuyorum plasentamda felanda bı sorun yok ama
Sat’a göre hesaplanıyor haftası ama aslında hamile kaldığınız tarih başka. Benim 1 hafta önden gidiyordu son 2 randevumda normal gitmeye başladı. Bazen bacakları 2 hafta önde başka yerleri normal zamanında çıkıyor falan. 15.haftada bacak boyu 17 haftalık çıkınca baya sevinmiştim, doktorum bu oran 2-3 hafta önden veya geriden olabilir çok takılma demişti. Benimki hep değişiyor ama tabi normalde önden giden geriye düşerse sorun olur mu bilemiyorum fakat zannetmiyorum.çünkü ölçümlerinde hata payları da oluyor ister istemez. Sıkıntı olsa doktorunuz bilgi verir zaten size, sorun olduğunu sanmıyorum. Saatlik bile değiştiğini de duydum bu arada ölçümlerin.

Evet detaylı ultrasona girdim 20 haftalıkken BPD 21 çıkmış 3 gün sonra doktor kontrolüne gittim 22 çıkmış zaten dunki girdigim detaylı ultrasondu adet tarihini felan sormadı demekki her cihaz değişik cikartiyo

Benim de bpd bu hafta 2.5 hafta önden çıktı niye böyle oldu anlamadım normalde bir kaç gün öndeydi sizce sorun var mı

Benim de bpd bu hafta 2.5 hafta önden çıktı niye böyle oldu anlamadım normalde bir kaç gün öndeydi sizce sorun var mı
doktor ölçümünün hata payı, döllenmenin farklı bir zamanda olması (normalde son adete göre hesaplanır) vs etkiler. 2 hatta 3 haftaya kadar ileri-geri olabiliyormuş. He bazı çiftler uzun boylu vs olur o zaman zaten bebekte uzun olur diyorlar :)

Benimki nin kafa çapı büyük çıkmış doktora sormayı unuttum evde görünce korktum her hafta normaldi dedim acaba yanlış mı ölçüldü

Benimki nin kafa çapı büyük çıkmış doktora sormayı unuttum evde görünce korktum her hafta normaldi dedim acaba yanlış mı ölçüldü
Onunla alakalı bir bilgim yok bir sorun teşkil ediyor mu ama şöyle diyeyim ben 3 doktora gittim bu süreçte kendi doktorumdan memnun kalmamam ve bazı doktor kaynaklı problemlerden dolayı şuan takipli 2 ve yedekte 1 doktorum var. Takipliden biri gayet uzun vs ölçerken diğer takipli doktorum haftasına göre normal ölçüyor her şeyi . Yani cihazdan bile fark ediyor bence, birinin cihazı diğerine göre daha iyi. İyi cihazı olan normal ölçüyor

Anladım teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…