Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ozel bı sebebi yok canım.Oyle alistigimdan sanırım.Yardimci ariorum şimdi.Ev,iş,bebek aşırı zorlaniorum.
Normalde kim bakıyor sen işteyken? Annen tekse onun için de zor.
Yalnız 2 gündür bebeğim bakıcıya çok gülüyor. Baya kahkaha atıyor. Benimle de atıyor ama 2 gündür ekstra bir durum olunca resmen kıskandım
Evden çalışmadığım senaryoyu hayal edemiyorum.
Öyle de olmuyor böyle de.

Ee tabi ona fazla gülünce kıskanma olur
Babaya bile fazla gülünce kıskanıyoruz

Ee tabi ona fazla gülünce kıskanma olur
Babaya bile fazla gülünce kıskanıyoruz
Yaaa ben daha babayı kıskanma aşamasına geçemedim ona gülmesi hoşuma gidiyor şu an
Ama bakıcıya gülmeseydi hadi güldü kahkahalar atmasaydı iyiydi
Bir de dün toplantıda yan odadaydım bitince gelmiş, bir kahkahalar attı size öyle gülüyor mu diyor Tabii ki gülüyor uykusunu aldı ondandır dedim

Hiç bozuntuya verme Totoyu ısır sana daha çok gülsün

Canım bı kaç ajansa baktım.Filipinli yardımcı istiyorum ben.Daha disiplinli oluyolar.Henuz karar vermedim ama.
Realcim Filipinli en güzel bütçen uygunsa. Benim kardeşime Kırgız, Türkmen filan geldi. Yeğenlerimin Türkçesi çok bozuldu. Filipinliler İngilizce biliyor. En azından Pera ingilizce öğrenir.

Realcim Filipinli en güzel bütçen uygunsa. Benim kardeşime Kırgız, Türkmen filan geldi. Yeğenlerimin Türkçesi çok bozuldu. Filipinliler İngilizce biliyor. En azından Pera ingilizce öğrenir.
Aynen Nihalcim.Hem Pera eng öğrenir, hem de evimi benim istediğim disiplinde derleyip toplayan biri olur.İnan o kadar yoruluyorum ki.

Ay sorma sorma.Uzaktan çalışmak öyle zor ki.Cok özlüyorum.Esim bakiyo bebeğe.Kizim o kadar yapıştı ki eşime ben umurunda bile değilimbabası odadan çıksa agliyo.Ben ise mi gitmişim,eve mi gelmişim umursayan yok

Bu bebek ırkı böyle kuzum. Bizde de eşim başladı işe. Derin iyice bana düştü. 1 sn rahat vermiyor. Bulaşık makinasını 2 gündür dizemedim Var ya adama o kadar çalışmıyor diye laf ediyordum, şimdi diyorum kıymetini bilememişim

Dun bakici icin armut'a ilan verdim, tanidiklara duyurdum. 1-2 kisinin yonlendirdigi ile gorustum henuz uygun bir aday yok. Sahibinden'e de yazarim. Muhtemelen biz de ajansla gorusecegiz gene 10yil onceki gibi... O da ayni buzdolabi alirmis gibi: adaylar dosyayla gelirlerdi; saglik testleri, vizeler, 3 kez degistirme garantisi vb. hep garip gelmistir. Ama iznim bu ay sonu bitiyor, fakulte kapali oldugundan eylule kadar oyalanabilirim ama sonrasinda en azindan 2 tam gunluk bile olsa bakici lazim bana!!!

Merve gelene kadar herkes OİOi lerini aldi mi Ikizlere 2 tane puzzle tabak, 2 silikon bardak, bir de ikili mama kasigi aldim. Evde abladan kalan avent kasiklar da var. Sulukta da onceden avent kullanmistim, bu kez mamajoo aldim bakalim. Wee kaşik kutusu, Minimono rulo su geçimez yer ortusu, silikon buz kalibi kapakli, dokulmeyen atistirma kabi vb vb. harcadik gene paralari

Ben de Türkmenleri falan o yüzden istemedim. Annemler daha bebek ne anlıyor dediler ama sünger gibi beyinleri şimdi.
Bizim bakıcının Türkçesi iyi ama sürekli “Seni Yaramaz” diye seviyordu. Düzelttirene kadar çok zorlandım. Sürekli çok akıllısın diye zihnine yerleştirmeye çalışıyorum o yaramaz diyor.
Bence konuşma tarzı hitabı hepsi önemli

Eşinin olması muhteşem olsun babasına düşkün olmasında sakınca yok

Armuttan bana 3-4 aday gelmişti. Sahibinden de sayamadığım kadar çok dönüş oldu.

Merve karşı mı oioi ye
Ben de 2 puzzle tabak, kase, silikon bardak, pipetli bardak(diğer bardakla beraber 2 kapağı da kullanabilmiş olacağım), mama önlüğü, püre başlık ve kaşıklarını aldım. Şu su geçirmez örtüleri, kaşık kutularını falan hangi siteden aldın? Özellikle örtü için link var mı? Bir de tencere falan ayıracak mısın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…