Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bir yanım senin gibi dur cebinde başka şeyler için para kalmadı diyor
Diğer yanımda ya bu fiyata bulamazsan bir daha diyor
Dur dur bitince mecbur alınacak şimdilik yeter belki çok indirim olur
Bn doğuma yakın aldım hep bez ve ıslak mendili bileydim sen gibi yapardım

Arkadaşlar ben mochi aldım ama göğsüme taktığımda göğsüm acıyor. Kullanan var mı aranızda? Nasıl yapıyorsunuz? Ne zamanları sağıyorsunuz?

merve burada çok harcama yapan bir arkadaşımız var ay kaç paket ıslak mendil kaç paket prima aldın
merve ‘nin bez ve ıslak mendil yorumları beni çok korkutuyor ya
Kendimi lisede tahtaya sözlüye kalkmış öğrenci gibi hissediyorum prima aldım derken

Kızlar benim kafam bi konuda çok karıştı, şu göğüs yaraları olmasın diye,
1. gümüş kapak öneren var, hem önleyici hem iyileştirici diyorlar
2. e bebekte satılan balmumu kalkan var iyileştiriyor geçiriyor diyorlar
3. göğüs kalkanları var krem sür üzerine bunu tak hem hava alsın hem fazla sütü de toplasın diyolar
4. yara olmasın diye sanırım göğüs ucu koruyucular var kalkandan ayrı olarak bebek emerken kullanılıyor sanırım

ne almak lazım? kalkan mı koruyucu mu kapak mı? sanırım lansinoh nemlendiriyor çok fazla geçirmiyormuş çatlakları :/ ilk zamanlarımız bu yaralarla mahvolacak gibi
bir de fazla sütü emsin diye göğüs pedleri çok gerekli mi, bazıları çok gerekli dışarı çıkarken demiş bazıları hiç kullanmadım demiş

Ben pedsiz uyamıyorum bile. Benim meme ucum vardı önceden garmastan kullandım32. Hafta itibariyle sonra da bir şey kullanmadım doğru emebildi yara filan olmadı. Ped kullanıyorum mutlaka damla damla az az akıyo diğer meme.

Herkesin de kullanımı ihtiyacı degişiyor. Belki hiç yara olmaz. Ben önden hazırlığı öneriyorum. Doğduktan sonra meme agzından çıkmıyo zaten. Kremdi kalkandı zor iş.

Herkesin de kullanımı ihtiyacı degişiyor. Belki hiç yara olmaz. Ben önden hazırlığı öneriyorum. Doğduktan sonra meme agzından çıkmıyo zaten. Kremdi kalkandı zor iş.
Evet ben de önden ne yapabilirsem yapayım diyorum lansinoh aldım 36 dan itibaren başlamak için, ama ya olursa diye de düşünmeden edemiyorum garmastanı da duydum hatta çok yara olursa medakasol kremi de duydum inşallah bizde de sizin gibi hiç yara olmaz

bir de emzirirken diğer meme için ped yeterli oluyor mu bazıları şu pompaların meme için başlıklı olan şeylerini koyuyormuş ziyan olmasın diye gerçi o kadar çok sütüm olacak mı meçhul ama

Pedler dışarı çıkarken iyi olur. bir kaç kere kullandım evde takmıyorum.

Plastik kalkan ve gümüş kapak dönüşümlü olarak kullandım iyi geldi.

Daha çok acısı geçsin diye kıyafet giymedim emzirdikten sonra biraz hava aldırdım.
Şimdi doğrudan plastik Kalkan’ları yıkayıp takıyorum.Kalkan’ların içi süt doluyor eğildiğinde akıyor o yüzden üstüne pes takmak istiyor aslında.

İlk etapta ucuzlarından bir plastik kalkan alın. Acısı devam ederse gümüş de alırsınız.

Mochi kullanan var mı bilmiyorum.
Aldığım en gereksiz şey. Yara yaptı memeyi morarttı.
Çok övüldüğü için aldım kullanamadım.
Manuel pompa aldım, mochi aldım, en sonunda ikisiyle de sağamadım.
elektrikli kullandım 1 ay.

Şimdi çok gerekmedikçe sağmıyorum zor geliyor. İlk ay kullanılacaksa kiralamak daha ucuza gelir.

Ben de yeterli oluyor. Duruma göre mochi filan kullanılabilir.

Inşallah yara okmaz tabi bu arada

o zaman pedlerden alıyorum :) bir de sizin kullandığınız kalkan hangi markaydı avent mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…