Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Başka islak mendildir belki 90li olan. Bu yenidoğandan itibaren kullanılan mıydı?

yok ya aynısı geçmişe baktım.
ama bi koli daha alınabilir, evde cocuk sayısı 2 sonucta
daha sabah okuldan bi paket ıslak mendil istediler de çantasına koydum.

Eklentiler

• Ekran Resmi 2022-01-04 22.14.07.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 34
Kızlar emzirirken en az kaç dakika meme de tutmalıyız? Sarılıktan dolayı 1 saatte bir emziriyorum
Valla ilk zamanlar biz memede akşamlayıp memede sabahlıyoduk kuzum hiç memeden ayrılmak istemiyodu şükür sarılık felanda olmadı

Kızlar bebeğiniz ilk kilo tartımında kaç gram almıştı?
Benim kız kilo kaybetmemiş ama 6 günde 50 gr almış az buldu hemşire biraz kafaya taktım. Saatte 1 emzireceğim

Kızlar emzirirken en az kaç dakika meme de tutmalıyız? Sarılıktan dolayı 1 saatte bir emziriyorum.
Yorum yapabilmek için daha detaylı yazar mısın? Kaç kilo doğdu, kaçıncı gün kaç kilo tartıldı?
Saat kavramı olmadan emzir. Her arandığında, kıpırdandığında emzir. Süresini bebek belirlesin.

29 aralık Çarşamba günü 3000 gr doğdu. 4 ocak salı günü tartıldı 3.050 gr geldi. Aile hekimindeki hemşire kilo kaybetmemiş ama 50 gr da az almış dedi. Canım sıkıldı benimde. Haftalık 500 gr gibi almalıymış. 3 ocak pazartesi de çocuk doktoru bakmıştı kilosuna olumsuz bir şey dememişti. (+ 45 gramdı)
Her arandığında veriyorum ama sarılıktan dolayı uyku hali oldu o yüzden sık sık uyandırıp emzirmeye çalışıyorum.

Yeni doğdugunda kilosunun yüzde onunu kaybetmesi normal. Benim kızım 2700 doğdu 5. Gün kontrolünde 2500 geldi. Sonra kilo almaya başladı. Size neden böyle bir şey dendi anlamadım.

Şişlik filan gidiyo kaybedebiliyo ilk hafta

Yeni doğdugunda kilosunun yüzde onunu kaybetmesi normal. Benim kızım 2700 doğdu 5. Gün kontrolünde 2500 geldi. Sonra kilo almaya başladı. Size neden böyle bir şey dendi anlamadım.
İşte bende ona sinir oldum, eşimde bana diyor niye kilo almamış gel de anlat. Bana kalsa aile hekimliğine getirmezdim ama aşıları orada yapılacakmış.
Çocuk doktorumuz olumsuz konuşmamıştı kilosuyla ilgili. Yarın sarılık kontrolünde doktorumuza söyleyeceğim böyle böyle dedi hemşire diye.
Teşekkürler içim rahatladı

Haftalık 500 mü gram? Müsaadenizle oha diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…