bebeğimin yuzunde yara var

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
bebeğimin yuzu uzun süredir kızarıyordu..doktora gitğimizde nutrigina(okunusu) etkili bir krem önerdi ver bu kremi nerdeyse 1 aydır kullanıyorum...2-3 gundur sol tarafındaki kızarıklık artmaya kulagına doğru yayılmaya basladı...internette arastırdıgıma göre yuzunde egzama oldu...ögleden sonra tekrardan doktoa gidicez...sizlerin basına böyle bişi geldimi

doktoru telefonla aradım...bir krem ismi verdi...onu surunce gecer dedi ama ben doktora gidelim, kendi tekrar baksın ondan sonra alacağım kremi...gecici oldugunu söyledi

Insallah oyledir canim, evet once doktor'a gidin o soylesin iycene baksin ne oldugunu bulsun ve sonra krem falan surun
gecmis olsun Insallah canim

kesinlikle doktora gitmelisin cnm
sakın kendi başına birşeyler kullanma..
benim burada bir arkadaşımın kızı oldu 2 yaşında
sulardan ve teninin belçikaya uyum sağlayamamasından olmuş..
burda vücudunu sabunlamıyorlar yıkarken sadece başını şampuanlıyorlar
çok geçmiş olsun

çokgeçmiş olsun cnm en kısa zamanda geçer inşallah....

geçmiş olsun canım benim kızmında yanaklarının alt kısımlarında kızarıklık vardı.dr. götürdük şimdilik önemli değil tahriş olmuş demişti.

benim bebiş 3 aylık. ilk ayından sonra bebeğimin yüzünde yara diilde kızarıklık oldu. çok sıcak olduğu için isilik diye düşündük.sonra kulak arkası ile boynunda oldu. kulak arkasından sarı sıvı çıkıyordu. dr a götürdüm. kulak arkası bebek egzaması olmuş dedi. boynundakide isilikten hava almadığı için mantara çevirmiş dedi. 2 tane krem verdi ama 5 günden fazla kullanılmıyor. bu tür kremler kortizon içerdiği için hemen vermiyorlar. ileri boyuttaysa veriyorlar. kullanmaya başladım sadece 2 kere sürdükten sonra geçti. merak edilecek birşey değil dedi dr. bebeklerde sık rastlanırmış.sebaroid dermatit diyorlar buna. 6. aydan sonra pek kalmıyormuş. bebek ürünleri kullanman gerekiyor ama sabun içermesin. sebamed bebe kompaktını tavsiye ederim.
birde benim bebeğimin vücudunda yara çıktı sonradan. sivilce gibi başlıyordu açılıp yara oluyordu.onada dr mikrobik dedi. vücudu dıştan mikrop kapmış olabilir dedi.sabuntozunu değiştir falan dedi ama ben değiştirmedim. verdiği kremle iyileşti bir dahada olmadı.

benim oğlumun nyüzünde de kızarıklık oluyor, kuruyor, (sadece tecrubeme göre söylüyorum doktora sormadım) tükürükten oluyor. eli - yumruğu ağzında oluyor onu da yüzüne sürüyor ister istemez, yanakları kızarıyor sürekli. ben yüzünü temiz su ile yıkıyorum ya da emzirirken sütümden damlatıyorum ve sürüyorum. işe yarıyor, krem falan sürmüyorum çünkü yanağına değen eli ağzına yeniden giriyor. bizim döküntüler vücudunda çıktı. kuruma şeklinde oluyor, tahminime göre sebamed sabun yerine başka marka sabun kullanmaya başladık, ondan oldu, kıyafetleri için zaten sabuntozu kullanıyorum ve içini dışını ütülüyorum herdefasında, ondan olacağını sanmıyorum. bunun için vücur yağı ve kremlerini kullandım pek işe yaramadı. doktorun pişik için verdiği bepanten i sürdüm ve gözle görülür bi iyileşme gördüm. bence bi de sütünü ve bu pomadı dene, bakalım işe yarayacak mı!

bızde de olmadı canım gecmıs olsun kremı veren cocuk doktoruysa bır de cıldıyeye goster.belkı de alerjıktır

geçmiş olsun oncacım . benim ortanca kızın poposunda olmuştu . mutlaka dermatolog görsün canım bizimkibne test yapıp bi krem verdiler sonra bi daha olmadı

arkadasim gecmis olsun benim oglumdada var alninda ve tek yanaginda,ama egzama degil,doktor bisey olmaz dedi sadece giydirdiklerine dikkat et dedi,tuylu battaniye kullaniyiordum nevresim taktim kazak hirka gibi seyler giydirme,hatta kendin bile giyme,belki gecirmez bu onlemler ama azmasini engellersin,bizimki gecmedi ama kirmizi kirmizi degil,

ya arkadaşlar benim kızımda da oldu napıcam bilmiyorum dr geçer dedi bir krem verdi yaptık daha sonra geçti ama bu seferde başka yerinde tekrarladı( napıcaz bilmiyorum çok korkuyorum yarın tekrar gidice dr olmazsa cildiyeye gidiceem

biizmkinde de üç aydır var. yuvarlak para kadar egzema. bazen artıyor kızarıyor bazen hiç bişi kalmıyor. gülsuyu ile temizliyorum. kremler kortizonlu onlardan sürünce geçiyor ama tekrarlıyor. Allerjik bebeklerde sık olurmuş. bir yaşında geçermiş.kortizonlu pomadlar deriyi incelttiği için çok sık kullanılmasını tavsiye etmiyorlar.ben de şimdi iplemiyorum. anneme çok batıyor heryerine yayılcak diye.

kizlar anne sutu surun. her turlu yara vs iyi geliyor. hatta baskasindaki ucuk gozundeki arpacik vs de bir kadinin sutu iyi geliyor. her derde deva.

mervenin durumu da aynı dudağının kenarlarında kızarıklık oluyo kaşıktan mı oldu diyorum ama sürekli ıslıyo tükürüğünden de oluyo sanırım sebamed nemlendirici sürdüm fayda etmedi .. kendiliğinden geçer inş.pütürlü kızarıklık var şu sıralar dudağının altında .. yanaklarında sadece kızarıklık oluyo bazen yüzünü yıkayınca kuruyo nemlendirici sürünce geçiyo ama.. vucudu da pul pul kolda bacakta yok sade karnı filan kupkuru sebamed kullandım hep banyo sabunu olarak doktoru sabunu değiştir nemlendiricili dove kullan dedi .. bebe yağı kar etmiyo cildi çok kuru.. deterjandan olduğunu sanmıyorum eskiden yoktu .. aşırı hassas cildi bana benzemiş maalesef bu yönü ..

kızlar hepinize geçmiş olsun inaşallah en kısa zamanda geçerrde bbeişleriniz rahatlarrr..kıyamam hiçç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…