bebeğimin saç dibinde oluşanlar nedir bilen yaşayan varmı ?

H

hanimiş

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hanimiş
slm kızlar bebeğimin kafasının tepe kısmında saç dibinde sarı rekte kepeğe benzer tabaka oluştu nedir ve nasıl çözümlenir bilen var mı?

• Konu Sahibi hanimiş
bu tip birseyin konak oldugunu biliyorum.bebislerde normalmis ama bir tedavi gerektirir mi bilmiyorum. konak diye girersen nete eminim birseyler bulursun. kendine ve bebisine iyi bak

• Konu Sahibi hanimiş
konak canım .. yeni oluştuysa eğer bebeyağı sür 1 saat falan beklet sonrada tarayıp yıka faydasını görürsün mutlaka ben öyle yapıyorum

• Konu Sahibi hanimiş
banyo yapmadan 15 dakıka once badem yagı sur ve sonra yıka.gecer canım cogu bebeklerde oluyormus

• Konu Sahibi hanimiş
buna konak derler canım banyodan 15-20 dk önce zeytinyağ sür beklesin tarakla bastırmadan tara sonra yıka arada tekrarla

• Konu Sahibi hanimiş
Kızlar şimdi zeytinyağmı,bebeyağımı yoksa badem yağımı sürcez.benneyaptımkibenim oğlumda olmadı amam olursa aklımda bulunsunn

• Konu Sahibi hanimiş
Kızlar şimdi zeytinyağmı,bebeyağımı yoksa badem yağımı sürcez.benneyaptımkibenim oğlumda olmadı amam olursa aklımda bulunsunn

canım badem yağını bilmiyorum ama ben zeytinyağını da bebek yağını da denedim aynı sonuç walla. bence badem yağı da aynıdır hem ne zararı olabilir ki dimi

• Konu Sahibi hanimiş
yag olsunda fark etmiyor birde az miktar soda ekleniyor yagin icine banyo yaptirmadan yarim saat sonra sacina sürüp bekletiyorsunuz.sonra bebek sac fircasi olur taraf degil firca onla daire seklinde fircaliyorsunuz sacini sonrada banyo yaptiriyorsunuz sonuc cok güzel oluyor geri tekrari bilem olmuyor.

• Konu Sahibi hanimiş
canım badem yağını bilmiyorum ama ben zeytinyağını da bebek yağını da denedim aynı sonuç walla. bence badem yağı da aynıdır hem ne zararı olabilir ki dimi

yerimseniben

canım bu konak kaçıncı aylarda oluyo..benim oğlum 2 aylık

• Konu Sahibi hanimiş
benim kızımda 2. ayda yoğun olarak başlamıştı şimdi biraz daha azaldı aslında üstüne düşsem hemen temizlenir ama ben bıraktım çünkü elim hiç durmuyo çocuğun saçını başını rahat bırakmıyorum habire kazıyorum yada saçından çıkarmaya çalışıyorum bu seferde saçları da elime geliyokaydirigubbakcemile3 ama bu çok dert edilecek bi şey değil kendi kendine de dökülebiliyomuş duyduğuma göre

• Konu Sahibi hanimiş

her bebekte oluyor heralde..

• Konu Sahibi hanimiş
ben oglumda yaşamıştım bunu banyodan 15 dk önce konak oluşan yerlere zeytin yagı sürüyordum taraklada tarayınca hiç bişi kalmıyodu .. sonrada bi banyoo ohh :)) bunu geçene kadar her banyodan önce tekrarlardım ..

• Konu Sahibi hanimiş
kızlar konak taragı habgisi...ben set almıstım içinde 3 tane tarak var...hangisi konak taragı

• Konu Sahibi hanimiş
banyodan sonra bebeklerın kafası ıyı kurulanmadıgı ıcın olurmus.yanı buyukler oyle dıyor.o yuzden ben banyodan sonra ınce temız ve sadece onun ıcın hazırladıgım bır tulbentle 10 dakıka kadar sacını kurutuyorum 2. ayında yogun gorulurmus

• Konu Sahibi hanimiş
evet konak konak icin en iyi şampuanda sebamed sen ne kulanıyodunki canım??

• Konu Sahibi hanimiş
teşekkür ederim kızlar zeytinyağı sürüp ince dişli tarakla kazıdım geçti 2. aydan sonra oluyomuş sanırım bebeklerde belki anneden geçen hormonlarla alakalı neyse neticete çözdük önemli bişey değilmiş öptüm hepinizi

• Konu Sahibi hanimiş
Karbonatanın iyi geldiğini biliyorum.Yağları temizlemek zor olduğu için daha kolay bir yöntem. Bebeklerde genelde oluşuyor.Banyo yaptırıken anneler olarak o bölgenin hassaslığından korktuğumuz için bastırarak yıkamadığımızdan oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…