Bebeğimin kalp atışı yavaş

Hatice akan

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2022
20
1
22
6 haftalık hamileyim fakat bebeğimin kalp atışı yavaş olduğunu söyledi doktor ve bu bebek kesin düşer düşmesi daha iyi dedi bu durumu yaşayan var mı yada ne yapmam gerekiyor

6 haftalık hamileyim fakat bebeğimin kalp atışı yavaş olduğunu söyledi doktor ve bu bebek kesin düşer düşmesi daha iyi dedi bu durumu yaşayan var mı yada ne yapmam gerekiyor
İki kere kürtaj oldum ikisinde de kalp atışını hiç duyamadım maalesef ama bu doktorlar neden böyle? Yani ne kadar olumsuz bir söylem stres içinde beklemek zorunda kalacaksınız

Kizlar benim son adetim 10 ocak,esimle iliskiye 25 ocakta girmistik ve supriz bir hamileligim oldu. 2 gün önce gece peceteye sildikten sonra acik pembe 1 2 damla kan geldigini gordum dr um hemen dün Proluton depot ampül yazdi ve hemen vuruldum. Ertesi gün hemen baska bir doktora gittim bebegi kontrol ettirmek icin (kendi dr um uzakta oldugundan o rica etti) 6 hafta 3 gun gebeydim bugunku dr karından kalp atisi goremedi (kendi dr umda daha ufak 1 hafta sonra bakalim demisti,ona gitmeme 5 gun vardi) vajinal yolla bakti ve kalp atisi cok az kese icindeki sivi katilasmis,bebek haftasina gore az gelismis saglikli gebelik degil duser dedi,kendi dr umu aradim o da yasamasi yuksek ihtimal degil ama carsamba gel bakalim dedi. Cok korku uzuntu panik icetisindeyim, kesedeki sivi neden katilasir sizinde basiniza geldi mi,siz neler yaptiniz lutfen az yol gosterin Bu arada igneyi vurulduktan sonra pembe akıntımda gelmedi.

Ben başka doktora gittim ve bebeğimin çok küçük olduğu söyledi bence doktora danış belki yerleşme kanamasıdır dikkatli ol

Geç döllenme olmuştur belki de ben de geç döllenme olmuş ben doktorumu değiştirdim özeli bıraktım devlete gidiyorum

Geç döllenme olmuştur belki de ben de geç döllenme olmuş ben doktorumu değiştirdim özeli bıraktım devlete gidiyorum
Canım simdi kendi doktoruma gittim tam 6+5 olmuş normalde 7 hafta olmasi gerekmis 2 gun gec geliyormuş kalp atımı sınır 120 180 arası olması gerekirken 109 cıktı sınırın altında %50 50 şuan hersey icin dedi ondan gelisimi geriden geliyor dedi 10 gun daha bekleyelim bakalim dedi. Çok tedirginim

Sakin kal bence ben her hafta özel profesöre gidiyorduk 5+6 da gittim baktım morelimi bozuyor şuan gitmiyorum 8 hafta olmasını bekliyorum çünkü yurt dışında 8 hafta olmadan bakmıyorlar bizi korkutmaktan başka dertleri yok

Cumartesi ozel doktora gittim kalp atimi 90 cikti,sali gunu baska ozel doktora gittim kalp atimi 109 cikti. Hepsi sinirin altinda oldugundan olumlu konusulamiyor ve elimde degil uzuluyorum. Tek sevindigim nokta artıyor en azindan sukurler olsun kalp atımları. Allah sizinde bebeginizi kucaginiza almanizi nasip etsin insallah

İnşallah bel kalp atışını bile çok yavaş duydum

Bir daha gitmeye korktum 8 haftalık olmasını bekliycem inşallah tim hamilelerin bebeğini sağlıkla almayı nasip etsin isteyen herkese nasip etsin
Amin canim benim eminim harika anne olacagiz allah can kan versin omur versin bebeklerimize insallah her gun dua okuyorum insallah faydasi olur bir de havuç suyu iciyorum simdi ayvada faydaliymis onu da yemeye basladim bakalim

Amin canim benim eminim harika anne olacagiz allah can kan versin omur versin bebeklerimize insallah her gun dua okuyorum insallah faydasi olur bir de havuç suyu iciyorum simdi ayvada faydaliymis onu da yemeye basladim bakalim
Ben de içeyim bi deneyeyim havuç suyu

Canım benimde 6+1 de 115 çıktı normal dedi doktorum

6 haftalık hamileyim fakat bebeğimin kalp atışı yavaş olduğunu söyledi doktor ve bu bebek kesin düşer düşmesi daha iyi dedi bu durumu yaşayan var mı yada ne yapmam
6 haftalıkken genelde yavaş atabiliyor kalbi bende yaşamıştım aynı haftadalarsa daha sonraki kontrollerde güçlenecektir Allah’ın izniyle siz dua edin ve inanın.. ben pıhtılaşmadan dolayı kaybettim bebeğimi yalnızca

İkinci hamileliğimde kalp atışı yavaş denmişti.Sonra iki kontrole daha gittik yine yavaştı.Son kontrolde kalp atışı olmadığı için kürtajla alındı.
Eşim çok üzülüp Dr la konuşmuştu.Dr bazı bebeklerin tutunamadığını söylemişti.Size düşmesi daha iyi demiş,bize de sağlıklı gelişim göstermez demişti.Sanırım bu sebeple söyledi doktorunuz.
Yani belirli bir neden söylemedi.
Her hamile kadın gibi Dr unuzun ekstra önerdiği birşey yoksa kendinize dikkat etmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok.
Bir sonraki hamileliğim sağlıklı geçti.
Kendinizi üzmeyin.Maalesef olabiliyor bu şekilde.
Geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…