Bebeğimin kakasında kırmızı iplik gibi kan

sdnrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2024
29
5
21
Bebeğim 5 aylık 2 aydır yüzünde kızarıklıklar vardı alerji olabilir dediler susam , bal , süt , hardal yasakladılar fakat. 2 aydır ilk defa böyle kırmızı birşey görüyorum. Bu kan alerjidenmidir yoksa başka birşeydenmidir ? Malum bayram tatili giriyor araya çok merak ettim telaş yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 aylık olmasına rağmen kakası mukuslu benim oğlumda böyleydi ama kan görmedik Allah’a şükür.

Emziriyorsan eğer ön sütün yağından kaynaklı mukuslu okur kakası ön sütünü az miktar sağıp daha sonra verebilirsin.

Bir şey alerji yapmış olabilir farklı bir kanama gibi durmuyor bu benim fikrim tabi ortada bi yoğunluk yok için rahat edecekse resmi doktorunuza atabilir ve ya hastanede gösterebilirsiniz.
Kendi beslenmenize de dikkat etmekte fayda var

Teşekkür ediyorum

Ön sütte ki yağ bebeği besleyip büyütür onu atarsanız besin değerini düşürmüş olursunuz en besleyici en değerli kısmı sütün

Kaka baya mukuslu alerjik bebek kakası olduğu belli. Kanda muhtemelen ondandır. Veya öncesinde kabız olup popoyu tahris ettiyse o sebeplede olabilir

Teşekkür ederim fakat doktorumuz bayram izninde acile fakan götürmelimiyim
Acil bir durum gibi durmuyor. Doktorunuza vatsaptan fotografini gönderip sorsanız daha doğru olur. Bekleyin bir sonraki kakayı olmadı yine devam ederse durum götürün gösterin bi. Acildekiler pek anlamaz ama bebekten. Çocuk acil varsa bulunduğunuz yerde daha iyi olur

Daha zaten kan ilk defa oldu mukus az az vardı ara ara eşimde diğer yarın kaka yapınca bir daha bakalım dedi bende napsam bilemedim ilk bebeğimde

Ama anneye bukadar yanlış bilgi vermeyin ya önsütte yağ değil su oranı fazladır bebek oradan su ihtiyacını karşılar yağlı ve sütün daha doyurucu kısmı sonra gelir.. sürekli önsüt alıp emmeyi çabuk bırakan bebek bu sebeple yeterli kiloyu alamaz hatta. Araştırabilirsiniz. Önsüt yağ bakımından zengin değildir.

Daha zaten kan ilk defa oldu mukus az az vardı ara ara eşimde diğer yarın kaka yapınca bir daha bakalım dedi bende napsam bilemedim ilk bebeğimde
Bende pimpirikli bir anneydim ve sebebini bilmiyorsam emin değilsem onun bunun ağzıyla durmaz götürürdüm. Habire kendimi yiyeceğime bir doktora gösterin içiniz rahat etsin

Benim kızıminda aynı şekildeydi inanın hep parlak mukuslu ve 6.aydaydi galiba kan da gördüm birkaç kere hicbisey yapmadım kendiliğinden geçti alerjisi varsa da düzeliyor zamanla

Benim kızıminda aynı şekildeydi inanın hep parlak mukuslu ve 6.aydaydi galiba kan da gördüm birkaç kere hicbisey yapmadım kendiliğinden geçti alerjisi varsa da düzeliyor zamanla
Çok teşekkür ediyorum zaten saha ilk kan gördüm eşimde yarın falan yapınca birdaha bakalım artarsa varsa gideriz dedi telaş yapma dedi

Çok teşekkür ediyorum zaten saha ilk kan gördüm eşimde yarın falan yapınca birdaha bakalım artarsa varsa gideriz dedi telaş yapma dedi
Aynen ben de her gördüğümde birdaha kine bakarım dedim ve birkaç kere daha gördüm rahat olun bebek büyütmek sakinlik istiyor gerçekten bende biraz pimipirikliyimdir normalde

Ön sütte ki yağ bebeği besleyip büyütür onu atarsanız besin değerini düşürmüş olursunuz en besleyici en değerli kısmı sütün
Valla bacım bem doktorun yalancısıyım o zaman fazla yağdan kaynaklı mukuslu olur dedi biraz sağ sonra emzir saüdığın sütü de çay kaşığı ile ver demişti tahminen 5 6 aylıktı oğlum

Valla ben doktorun yalancısıyım aynısı geldi başıma kaka tahlili bile yapıldı. Ön sütünü biraz sağ doha sonra sağdığın sütü çay kaşığı ile verebilirsin dedi.

Tam ben duzeltecekken siz yazmissiniz son derece haklisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…