Bebeğimin hareketleri neden böyle bakar mısınız

bayanacizane

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
515
91
Arkadaşlar 22 haftalık hamileyim bebeğimin hareketleri son zamanlarda çok değişti elimi karnıma koyduğumda hareket ediyor onun dışında tek tük kendiliğinden hareket ediyor önceden hareketliydi çok böyle olan var mı

22 haftada çok güçlü olmaz ben 27 haftalığım daha yeni yeni güçleniyor suan bile sürekli hareket etmiyor keyfi ne zaman isterse o yüzden kafana takma

ben de 21+1deyim %98 hareketleri hafif oluyor. bazen birden çok güçlü vurmaya başlıyor ama 3-4 günde bir kez denk geliyor
benim bebiş de elimi koyunca hareket etmiyor. o yüzden mesela geceleri hareketlenince uyurken elimi karnıma koyuyorum ki dursun normal bence endişelenmeyin.

Kac haftalikken ilk hareketlerini hissetmeye başladınız? Ben 17+3 um. Bazen birseyler hareket ediyor gibi ama bebek mi bağırsak hareketi mi ayırt edemiyorum bazıları şimdiye hissetmeye başlamış olman lazım diyor bazıları daha erken diyor. Nasıl anlaşılır bebeğin hareketleri?

Sanki böyle baloncuk patlıyor gibi oluyor ilk içinde gaz varmışta patlıyor gibi bi balık hareket ediyor gibi oluyo anlık

Bebek de insan ruh hali enerjik değildir yani olabilir. Uyuyordur. Hareket etse de hissetmiyor olabilirsin

9 haftalıkken hissettim ama bebek mi gaz mı anlamıyordum 16 haftalıkken tam olarak hissettim aynı hareketlerin biraz daha güçlüsüydü senin hissettiğinde bebek hareketi zamanla çoğalacak merak etme

Bu haftalarınızda normal hatta bir kaç gün 1-2 kez hafif gün içinde hissettiğim ama emin dahi olamadığım olmuştu. Zamanla güçleniyor ve artık en ufak şeyi bile (hıçkırmasını) hissedebiliyorsunuz. Uzuvlarını bi yerlerinize yaslıyor bir yerde toparlanıyor falan :). 30 haftaya kadar bence her gün net olmaması normal. Hatta ben 33teyim geçen gün, gün boyu hiç çok net olamadı yine, hafif hafif hissettim ertesi gün yine bütün gücüyle geri döndü. Sizde de öyle olacak zamanla :).

Benimki hep bi yerde toplanıyor özellikle çok uyuduğumda çok komik bu bebekler ya hdhdjs teşekkür ederim cevabınız için nasıl rahatladım bilemezsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…